Тема "Моето любимо име"

  • 34 191
  • 195
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 89
За момиче - Елица
За момче - Никола и Максим

# 46
  • Мнения: 4 965
Мъжко - Калоян.
Женско - Кръстина.
Няма причина - самото звучене ми допада. Децата ми не се казват така.
Ако имаме следващи деца също няма да носят тези имена.

Ще се допълня, понеже видях, че други са писали повече имена:
Мъжки: Габриел, Емануил, Стилиян, Кристиян, Никола, Янислав, Ивайло, Боримир, Борис, Данаил.
Женски: Габриела, Виктория, Емануела, Стела, Стилияна, Стелиана, Яница, София, Ралица, Ева, Ива, Емилия, Анита.
Следващото дете ми се иска да е Стела/Стелиана или Стилиян, но мъжът ми веднъж обясни как иска да има син, който да носи името Спас (а уговорката ни е той да избира името на следващото ни дете, когато стане факт, понеже на девойките аз избирах имената).

# 47
  • Мнения: 244
Чак любими имена нямам, но много харесвам следните женски: Савина, Селина, Сорая, Александрина,   
Александрия, Анела, Теодора, Тедина, Дара, Дарена, Ная, Ярослава.. и други.
 От мъжките харесвам Явор, Янаки, Теодор, Тодор, Малин, Борис, Никола,...

# 48
  • София
  • Мнения: 5 079
Разбира се, имената на децата ми - Велизар и Елина. Heart Eyes Heart Eyes
От преди изобщо да искам деца ги харесвам, точно защото са рядко срещани, Велизар ми звучи много мъжко с тази наставка, царствено и силно.
Елина, обратното в женски смисъл - много нежно, супер нежно и красиво.

Другите ми фаворити:

Алина, Мария, Деа, Даря, Карина, Калина, Ема, Миа.
Лъчезар, Деян, Ясен, Явор, Емил, Момчил.

# 49
  • Мнения: 113
Мъжко име любимо ми е Павел
Женски имам повече, но София ми е сред фаворитите

# 50
  • Мнения: 54
Аз бих искала детето ми да се казва Ева или Николай съответно. Други любими имена са ми Ива, Кристина, София, Маги, Адриана, Йоана, Каролина, Ида, Виктория, Дариела, Елена / Денис, Теодор, Кристиан, Даниел, и др.

# 51
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Дариела не бях го чувала, хареса ми, а Ида за първи път чувам някой да го харесва, освен мен.  Grinning  Peace

# 52
  • Мнения: 60
 Ако имам друга дъщеря ще се казва Лилия, а ако е момче Адам. Имената са моето и на мъжа ми. Mr. Green Смешно и егоистично е, но това ще да е то! Още харесвам имената Аделина и Борис.

# 53
  • Мнения: 81
ЗА момиче : Елеонора, Анджелика, Виктория, Габриела, Андрея, Калия
За момче: Виктор

# 54
  • Мнения: 68
Дариела не бях го чувала, хареса ми, а Ида за първи път чувам някой да го харесва, освен мен.  Grinning  Peace
И на мен ми харесва. Имаше една такава приказка от Андерсен Simple Smile , иначе и в отчетната на бебето ми има момиченце Ида Simple Smile (На мен пък ми е странна, че по-голямото му сестриче се казва Ия  Rolling Eyes )

# 55
  • Мнения: 54
Дариела не бях го чувала, хареса ми, а Ида за първи път чувам някой да го харесва, освен мен.  Grinning  Peace
Дариела се казва фризьорката ми, която ми е и много близка прятелка. Преди да се запознаем и аз не го бях чувала това име, но много ми хареса. А "Цветята на малката Ида" е една от най-любимите ми приказки още от малка, за това ми харесва и името. Simple Smile Иначе и името Ангел много ми харесва!  Grinning

# 56
  • Мнения: 326
Дариела не бях го чувала, хареса ми, а Ида за първи път чувам някой да го харесва, освен мен.  Grinning  Peace
И на мен ми харесва. Имаше една такава приказка от Андерсен Simple Smile , иначе и в отчетната на бебето ми има момиченце Ида Simple Smile (На мен пък ми е странна, че по-голямото му сестриче се казва Ия  Rolling Eyes )
Ида и аз много го харесвам.Веднага го свързвам с приказката.Много ми е любимо.Знам за три сестри..деца са.Имам братовчедка(която е дете на 13) Ида  Grinning
Ия вече не ми звучи като име  Rolling Eyesкато Ая примерно...

# 57
  • Мнения: 7 009
Ако имам друга дъщеря ще се казва Лилия, а ако е момче Адам. Имената са моето и на мъжа ми. Mr. Green Смешно и егоистично е, но това ще да е то!
Познавам едни двама, които още като разбраха, че ще има бебе, решиха, че по-хубави от техните си имена няма и ще си го кръстят на тях си, в зависимост от пола  Laughing Та бебето е момченце и е на татко си  Grinning Но наистина имената им не са лоши, поне  Grinning

# 58
  • Мнения: 60
Познавам едни двама, които още като разбраха, че ще има бебе, решиха, че по-хубави от техните си имена няма и ще си го кръстят на тях си, в зависимост от пола  Laughing Та бебето е момченце и е на татко си  Grinning Но наистина имената им не са лоши, поне  Grinning
И аз още първия път исках да е Лилия/за да е на мен; ако беше момче щеше да е Никола(й)-на бащата Mr. Green/, ама като разбрахме, че ще е момиче всеки взе да мрънка, та айде... от нас да мине-на нея и на майка ми! Но този път съм непоколебима!

# 59
  • Мнения: 11 607

Дъщеря ми като малко отговаряше,че се казва Ая....От Рая......И се майтапихме,че името и включва цялата азбука- от А до Я....В интерес на истината Ая, Ая - стана Аца, Ацка и така и казваме понякога, вътрешносемейно..........

Имената, които са ми любими,съм си кръстила така децата.....

Вилизар, Рая, Йоан, Самуил......добавям още Калина, Ния, Димитър. И.......често се улавям,че предпочитам да им кажа на цяло име, а не на галено, точно защото в цялото име има красота и чар.

Обичам  имена, в които има буква Р........Има музика в тях.......

Общи условия

Активация на акаунт