Алтернативна козметика 5

  • 66 685
  • 335
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 370
аз имам сапунени ядки
ползвам ги предимно за черно пране
не изпират много мтъсни неща,затова

# 151
  • Мнения: 591
Аз за замърсено и бяло пране какво изпозлваш?
И още нещо да ви попитам- тъй като видях, че прахът от сапунени ядки става за мазна коса, колко често може да се използва?

# 152
  • Мнения: 4 370
Иначе пера с Май планет, но не съм убедена че това е най доброто. Готова съм да изпробвам и други  еко прахове.

# 153
  • Мнения: 199
Аз пера с Фрош, надявам се да е толкова еко, колкото го рекламират.

Пробвала съм препаратите на Алма Вин и една френска марка май беше - зелено дърво, от Биомага, но не изпират толкова добре. Също и някакъв от слънцелуна, но не беше толкова икономичен и като цена идваше по-скъп. Мио кеър, праха за пелени пере добре и е икономичен, но избелва леко, така, че е ок за бяло пране само. това е моят опит.

# 154
  • Мнения: 4 370
Аз мия подовете с Алма Вин(измива перфектно), затова ми се искаше да пробвам и праха за пране, но отзивите май не са много добри и не смея.

За кухненския плот и мивката използвам Фрош, но ми се ще да го заменя, защото май не е толкова еко, а там все пак слагам храна. Но за сега освен Фрош, не съм открила друг препарат , който да измива така добре. Ако имате идеи, споделете!

# 155
  • Мнения: 591
Аз пода мия с винен оцет и салгам 2 капки етерично масло (каквото имам). В момента пера с Персил Еко, но незнам колко е еко и затова като свърши ще взема друго. За ваната и мивката в банята съм решила да пробвам със сода. Съдовете ги мия с препарат, който не е еко илио био и също скоро ще бъде сменен, но незнам с какво.

# 156
  • Мнения: 289
Хмм, малко се поизмести темата, но тъй и тъй е тръгнала... Аз всичко мия със сода (дори от скоро и в прането слагам) или с чиста почти гореща вода. Само прането и съдовете с препарати. Супер е, освен че е страшно икономично, не се чудя къде да натиквам хиляди препарати, както беше преди.

# 157
  • Мнения: 591
И аз много харесвам, това че не се налага да търся място на това и онова.... Simple Smile
Извинявам се за отклонението на темата!  bouquet

# 158
  • Мнения: 3 061
какво отклонение, това също си е козметика, ама домакинска Laughing Аз препарат само за ВЦ-то ползвам, Циф примерно, който и за мивката в кухнята и банята. А, и за котлоните на печката, че са ми плочи и мн. загаря. Пода - с прах за пране (малко). Хладилник, шкафове и бяла кухненска техника - с веро (ако са мн. мръсни, иначе - само с водя).

# 159
  • Мнения: 4 370
Как точно използвате содата?

# 160
  • Мнения: 289
Аз лично намокрям повърхността, посипвам сода и минавам със зелената, грапава гъба на домакинските гъби. Не чакам. Изплаквам. На места, където не може да се мокри (като печката напр.), на мокра, зелена гъба посипвам сода и така почиствам. После забърсвам с чистата, мека част. Е, налага се да мина 2-3-4 пъти докато се изчисти содата.

# 161
  • Мнения: 4 370
Благодаря!

# 162
  • Мнения: 2 761
Това с Лаверата ми се вижда евтин трик-явно някаква реакция между фолиото и някоя от съставките.Моите зъбки не са от алуминий,ползвам Лавера няколко години като от време на време сменям с някоя друга паста(примерно супиривики,за която открих,че има SLS без да го изписват) и зъбите ми са си на мястото,при това освен,че са бели,са и напълно здрави. Simple Smile
Какъв е пълният състав на тази паста? Стана ми интересно това с фолиото.  Thinking
Значи може и в другите "био" продукти да има неспоменати съставки?!

За Супиривики ли питаш?

Моля, кажете какво да си взема за измиване на лице- мазна кожа и лесно запушващи се пори. Сега като се мия с нахутено брашно сякаш започнаха да ми се появяват повече черни точки и кожата ми не изглежда чиста Sad Дайте съвет, моля ви  Praynig

Пробвай  куркума с малко вода,но го прави вечер,че после малко жълтee лицето.За измиване после нахутено брашно.

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 10:49 от ОМ

# 163
  • Мнения: 961
 Whitewitch, аз се мия с натурално нишесте и съм много доволна, после се мажа с масло от жожоба. От време на време се мия с  хималайска сол с масло от тиквени семки.

# 164
  • Мнения: 591
Много благодаря  bouquet
На мен нахутеното брашно много ми раздразва кожата при постоянна употреба заради частиците. Много ми е чувствителна кожата и много лесно се възпалява за съжаление. Рядко решавам да експериментирам и в повечето случаи резултата не е много добър. Започнах да се мия с мед, обезм. сухо мляко и оцет, но не ми измива достатъчно добре мазната кожа. С нахутеното брашно като станаха няколко дни кожата ми започна да се възпалява както и друг път като съм се мила с неща с частици.... Много е гадно и затова пак си взех готов продукт за измиване, но и ще продължавам да търся някаква алтернатива. Довечера ще взема да си направя малко хума и куркума за маска пък да видим Simple Smile
Благодаря още веднъж за всички съвети   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт