Алтернативна козметика 5

  • 66 659
  • 335
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 199
Да споделя - понеже правя хляб с квас, започнах да си правя и маска на лицето с него. Определено светва кожата след това. Който има да пробва. Държа го 5-10 мин само, защото леко започва да щипе. Леко порозовява кожата ми след това за около половин час. (това е за смесен тип кожа).
Четох, че е полезен за всякакви кожни проблеми и ми хрумна да пробвам. Пробвайте ако искате, който има квас - малко пробиотична терапия Wink

# 166
  • Мнения: 289
Whitewhich, а само с мед пробвала ли си? Медът действа антивъзпалително, дори го препоръчват на места за по-бързо заздравяване на рани.

# 167
  • Мнения: 2 761
Много благодаря  bouquet
На мен нахутеното брашно много ми раздразва кожата при постоянна употреба заради частиците. Много ми е чувствителна кожата и много лесно се възпалява за съжаление. Рядко решавам да експериментирам и в повечето случаи резултата не е много добър. Започнах да се мия с мед, обезм. сухо мляко и оцет, но не ми измива достатъчно добре мазната кожа. С нахутеното брашно като станаха няколко дни кожата ми започна да се възпалява както и друг път като съм се мила с неща с частици.... Много е гадно и затова пак си взех готов продукт за измиване, но и ще продължавам да търся някаква алтернатива. Довечера ще взема да си направя малко хума и куркума за маска пък да видим Simple Smile
Благодаря още веднъж за всички съвети   bouquet

Интересно.Моето нахутеноо брашно е фино смляно,не знам дали има грис от нахут,който да е по едър.
Оцет на кожата-за пръв път чувам.Ако имаш сериозен проблем,е добре да  минеш и на някакъв ограничаваш режим с храната,както и да си вземеш някоя добавка-може би някакви минерали ти липсват.

# 168
  • Мнения: 56
Whitewhich, а само с мед пробвала ли си? Медът действа антивъзпалително, дори го препоръчват на места за по-бързо заздравяване на рани.

И аз мога да потвърдя, че измиването със захаросан мед е много хубаво. Аз прилагам този метод от около 2 години и съм много доволна, а преди това и аз имах мазна  и проблемна кожа. Но аз си промених и храненео. Доказано е че при хора със склонност към акне, млечните продукти е добре да се ограничат и дори изключат. Натуралният оцет е много добър тоник за мазната кожа!
Освен измиване на лицето с мед, прилагам за косата и измиване със сода и оцет повече от година и също съм много доволна.
За тялото използвам само кокосово масло.
Общо взето отдавна вече не съм зависима от козметичната индустрия. Simple Smile
А относно куркумата и аз съм чела доста добри отзиви за маска за лицето, но не съм пробвала.

# 169
  • Мнения: 591
В храната си незна какво повече да повече да променям, аз съм вегетарианка Simple Smile Според мен дългогодишното използване на медицинска козметика се отразява и сега трябва да мине време.
Със захаросан мед съм пробвала и от частиците веднага ми излазаха пъпчици. Моето нахутено баршно го взех от Био магазин, за да е хубав и частиците има много мънички, но на мен и най- малките частици ми раздазват кожата. А като мазило в момента не ползвам нищо, защото незнам какво  Rolling Eyes
 Г-жа Претенция, какво е съотношението на содата и оцета за косата и колко често си миеш косата?

# 170
  • Мнения: 289
 Wink Не, не аз си мия косата със сода. Наистина пробвах,но не ми понесе на скалпа. Деси ще каже тук.
А за меда - пробвала ли си с незахаросан? И за храната - вегетарианското хранене включва и млечни. Пробвала ли си да изключиш всички млечни?

# 171
  • Мнения: 591
Ще пробвам само с мед и се надявам да ми измие лицето хубаво Simple Smile Пък и ако не се налага да се мажа ще е още по- хубаво Simple Smile Млечни консумирам толкова рядко, но опитвам какво ли не, така че....

# 172
  • Мнения: 591
Снощи и днес си измих лицето само с мед и ще продължа така и да се надяваме, че скоро като се погледна в огедалото ще се радвам много. Днес като се погледнах да ви кажа честно хич не ми хареса гледката Sad много черно точки, клоито най- вероятно ще станат на пъпки....Снощи си измих косата с хума, мед и оцет и останах приятно изненадана Simple Smile

# 173
  • Мнения: 961
 Whitewitch, пробвай с нишесте, то няма частици, които да разраняват.

# 174
  • Мнения: 2 761
Ще пробвам само с мед и се надявам да ми измие лицето хубаво Simple Smile Пък и ако не се налага да се мажа ще е още по- хубаво Simple Smile Млечни консумирам толкова рядко, но опитвам какво ли не, така че....

Колко рядко?Може да не ти достигат лактобацилуси,което предполага,че имаш проблеми с храносмилането.

При такива проблеми трябва да отпаднат мазни,люти и сладки храни.Както и продукти с мая-никакъв хляб,сирена и кашкавали.
Вместо хляб може да си печеш хлебчета от брашно,вода и малко сол+мазнина.Режима се спазва абсолютен мин. 6 седмици ако си стриктна,а най-добре по-дълго.
Тези ти проблеми кога се обсострят?
1.при студено,сухо време,стрес и объркан ритъм на живот-примерно ядеш когато можеш,лягаш си в късните часове-след 22-22.30.
2.влошават се от горещина-такова време,гореща вода,има ли зачервяване,защото казваш,че ти е чувствителна кожата?Ядеш ли много люто и загряващи храни-чесън,лук,чушки,трушии,кисели краставички?
3.влошава се от студено и влажно време,сирена,мазни храни и сладки?

В моите книги пише- сапун от сандалово дърво за измиване 8-9 пъти дневно.
Ако не се възпалява от горещина,може да се мажеш със сусамово олио-леко загрято.Аkо се влошава-тогава кокосово масло.
Или гел от алое.


И ако наистина имаш голям проблем-вземи си нещо за приемане вътрешно-някакви чайове,дето изчистват кръвта-примерно бял равнец,пелин.Или питай в някоя аптека за нещо на билкова основа.Също така в някои аптеки бъркат кремчета-там поне могат да видят проблема и да преценят по-добре от нас по мрежата.

# 175
  • Мнения: 56
В храната си незна какво повече да повече да променям, аз съм вегетарианка Simple Smile Според мен дългогодишното използване на медицинска козметика се отразява и сега трябва да мине време.
Със захаросан мед съм пробвала и от частиците веднага ми излазаха пъпчици. Моето нахутено баршно го взех от Био магазин, за да е хубав и частиците има много мънички, но на мен и най- малките частици ми раздазват кожата. А като мазило в момента не ползвам нищо, защото незнам какво  Rolling Eyes
 Г-жа Претенция, какво е съотношението на содата и оцета за косата и колко често си миеш косата?

Тогава можеш да пробваш с кремообразен мед, който няма груби частици. С този метод ефекта настъпва по-бавно и затова трябва постоянство. Трябва да се обърне внимание и на храненето. Състоянието на дебелото черво е много важно. Както и ОМ е споменала, може да ти липсва полезна микрофлора. Аз лично си правя ферментирали зеленучци зимата и си ги прибавям в салатата.Намазването с алое вера наистина е много ефективно.
А относно измиването със сода и оцет, ще ти дам линк на ЛС да прочетеш по-подробно., може тук модераторите да го изтълкуват като спам. Simple Smile

# 176
  • Мнения: 591
Да докалдвам, че от вчеара съм на диета без мая и се надявам след това всичко да е ок Simple Smile Благодаря много на ОМ и Деси   bouquet Изпробвах за измиване содата и оцета и ми хареса, само дето содата ми се сструва малко агресивна. За сега реших, че ще редувам измиването на лицето си с гела, който си купих и мед с оцет и се надявам, че скоро ще мога да се мия само с мед. Simple Smile
Искам да попитам има ли начин да си направя гел от алое в къщи и как?
Благодаря още веднъж  Hug

# 177
  • Мнения: 56
Да докалдвам, че от вчеара съм на диета без мая и се надявам след това всичко да е ок Simple Smile Благодаря много на ОМ и Деси   bouquet Изпробвах за измиване содата и оцета и ми хареса, само дето содата ми се сструва малко агресивна. За сега реших, че ще редувам измиването на лицето си с гела, който си купих и мед с оцет и се надявам, че скоро ще мога да се мия само с мед. Simple Smile
Искам да попитам има ли начин да си направя гел от алое в къщи и как?
Благодаря още веднъж  Hug

Ако искаш можеш да пробваш с по-малко сода, например 1 с.л. Аз лично вече 1 година прилагам метода и съм много доволна, а пък измиването с мед - вече 2 години. Хубаво е да тонизираш кожата и с разреден ябълков оцет. А относно алоето, можеш да си направиш сама и в къщи. Аз лично миналата седмица си купих голям лист алое вера около 15 лв излезе 500 грама. Извадих филето и го блендирах. След това го сложих във формички от лед и така го съхранявам за по-дълго време. Другият вариант е да се консервира с вит.С и вит.Е. Съхранява се в хладилник в тъмно стъклено шише. Аз сега приемам алое както вътрешно, така и външно - намазвам си кожата на лицето. Много добре се отразява.

# 178
  • Мнения: 591
Аз имам 9 вида алое в къщи и затова искам да си направя, но незнам дали трябва да е определен вид алое? Снощ пробвах с 1 с.л. сода, но не ми изми косата, но ще си нагодя прпорцията. А колко често мога да си мия косата с тях? Simple Smile Аз меда колкото и да го обичам за сега не може да ми измие хубаво кожат

# 179
  • Мнения: 86
 Щом имаш алое в къщи може направо да мажеш от отрязан лист и ще е винаги прясно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт