ДЕКУПАЖ_45 "Огледален свят"

  • 69 972
  • 730
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 280
Здравейте момичета!
Пак се позагубих..но днес ми се обади Геновева и,...реших да надникна да видя кой какво прави.
Отново сте показали невероятни красоти!
Приятно ми стана,че Антомче, Дидия, Здравкова, Геновева, Виванова, Раковинка и (няма да ви изброявам всички,че няма да ми стигне времето , а все ще пропусна някой) все още пишат редовно и показват вдъхновяващи красоти.
Аз за срамотите все се оправдавам,че време не ми достига...
Поздравления за Мигито Петрова- показала е чудесни неща!
Добре дошли и на новите момичета в отбора- тук местенцето е страхотно и момичетата го поддържат невероятно!
Миражче, благодаря ти за новата тема- перфектно оформена, както винаги!
За да не съм съвсем с празни ръце, ще ви покажа последното си декупажно произведение, което правих за края на учебната година за подарък на учителката на сина на моя приятелка в Иралндското българско училище.
[url´http://3.bp.blogspot.com/-w28Ol1TB0m0/T6-r6aNIOBI/AAAAAAAAHL8/M- … 0120513-01058.jpg]Щрак[/url], щрак,щрак,щрак, а тук е заедно с картичката:щрак, щрак
Не е нещо особено на фона на вашите красоти..
Ето и една картичка с декупаж, която правих последно:
Тук и тук
Надявам се скоро да намеря време за още декупаж и да наминавам по-честичко, защото много, много ми липсвате!
  bouquet Hug

# 121
  • Мнения: 1 849
Здравейте! Ето и обяснението за надписите, надявам се да не го тълкуват в разрез с правилата: http://migitopetrova.blogspot.com/

# 122
  • София
  • Мнения: 1 942
Благодаря за комплиментите, тя идеята за тази кашпа не беше моя, но ми хареса преписах Simple Smile
desisi, не са от Джъмбо, а в Букурещ има ли Икеа? Не отскачате ли там понякога за шопинг? При всички случаи е по-близо, отколкото да идвате до София. Аз знам, че всичко що е от Благоевград на юг пазарува редовно от Солун.

# 123
  • Мнения: 2 280
Ето ме отново, за да покажа, трите бутилки, които сътворих нощес по спешност по молба на една млада дама, която ще бъде кума на сватба и искаше да подари нещо символично на младоженците - три бутилки една за първата годишнина от сватбата им, една за момента в който им се роди бебче и една за златната им сватба Simple Smile
Ето какво успях да измайсторя от 19ч снощи, когато получих бутилките до тази сутрин в 9ч, когато трябваше да ги дам на момичето. (Леко съм притеснена доколко трайни ще са при този маратон , поради което не сложих релеф, нито по-сложни пукнатини..) :
Трите заедно
Първата отпред - ако се питате, защо съм запазила оригиналния етикет на виното..- такава беше молбата на момичето, което имаше изисквания да се вижда вида на виното..
първата отзад
Втората отпред
втората отзад
третата отпред
третата отзад
Ето и картичката
За повече подробности : тук и тук

Благодаря на Геновева за обаждането вчера. Изключително много й се зарадвах!

# 124
  • Мнения: 2 280
Ех, чак сега успях да надникна по-подробно и да изкоментирам някой от нещицата, които са по последните странички:
Sash , много нежна кашпа.... изглежда чудесно!
migito , чудесно си о обяснила. Аз също ползвам този метод при надписите. Ползвам и метода на Раковинка: залепвам долния пласт на салфетка върху лист хартия за принтер в горния край и принтирам надпис, който съм избрала върху салфетката. След това действам по познатия начин със салфетката. Принтера ми е лазарен (доколкото помня, с мастиленоструен има опасност да се размаже мастилото и момичетата гладят салфетката преди да я залепят с нагорещена ютия, за да "запечатат" мастилото. За лазарния принтер е без проблем при мен, но..явно мастилата са различни и трябва да се пробва на нещо неотговорно предварително, за да си знаете вашия принтер ка ксе държи..
По този метод можете да си принтирате и цветни картинки на цветен принтер..
maria_999 никога не съм работила с техниката за която питаш и ще следя с интерес какво ще кажат момичетата с повече опит.
Евва , направо ти завиждам за срещата с Миражчето, както и с прекрасната варненска група. Там са концентрирани едни от много добрите декупажистки ! Твоите произведения са чудесни! Хареса ми и вазичката и шишето , разгледах и по-назад чиниите.
Didia Hug чудесна кутийка..Трябва да отскоча до Джъмбо- кутийките наистина са много добри, а ти си преобразила твоята невероятно!
antom Hug  bouquet винаги се възхищавам на твоите красоти и на прекрасните съвети и идеи, които даваш- много са ми полезни! От онази златна пудра , която си купих на срещата в Пловдив (преди повече от година) често ми се случва да ползвам и просто за поръсване върху повърхност, която е леко грапава..Получава се много интересен блясък, когато се изтърка със суха кърпа..
Няма да изброявам повече, че се налага да излизам, но..ви пожелавам един прекрасен ден!
Страхотно се заредих, докато ви разглеждах..обичам ви!  bouquet Hug

# 125
  • Мнения: 7
Щурчооо- обичам те ,благодаря и те прегръщам   bouquetза това което си сътворила в нощните часове за моята приятелка .Много добре са се получили ,независимо от наличието на етикета - е по добре беше да го нямаше нооо - клиента винаги има право  Simple Smile
Пожелавам ти розови сънища тази вечер !
Прекрасни момичета бързам да излизам,но ще ви поклюкаря утре !
Целувки и прегръдки на всички !

# 126
  • Мнения: 7
Да си призная много ме радвате
Sash страхотна е тази кашпа БРАВО  smile3501
Щурчо бутилките наистина са много хубави но картичките  Crazy Crazy страшни
и кутията  newsm51 newsm51
Евва много ми харесва вазичката а пък чинията ми е любима
Няма да продължавам защото както съм ви казвала до сега от вас се уча.Така че всички сте уникални
А ето нещо с което много се гордея дано ви хареса и на вас
http://dezita123.snimka.bg/hobby/deko.681401.27871421
и по отблизо http://dezita123.snimka.bg/hobby/deko.681401.27871425
и още двечки http://dezita123.snimka.bg/hobby/deko.681401.27871432
http://dezita123.snimka.bg/hobby/deko.681401.27871450

# 127
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
dezita123 с право си се гордееш, много интересен фон се е получил   Hands Clap
*щурчо* добре си се завърнала  Kissing Heart  Отлично си се справила за краткото време, с което си разполагала   Hands Clap бутилките са чудесни! Кутията също много ми харесва и предполагам, колко и се е зарадвала учителката.
maria_999 не съм работила досега с битум и не мога да ти дам съвет. Работя основно с маслени бои - тях втривам и когато го правя, не чакам маслените да изсъхнат. Втривам на малък ,частък и веднага бърша със домакинска салфетка, пак така следващия участък и.... Освен в пукнатините, леко се оцветява и останалата част, но на мен това ми хавесва, защото някак допълва фона.
Sash кашпата е много нежна, с панделката си и придала още по завършен и нежен вид! Браво!
Щерката ми се завърна от Холандия, с гостенин и сега всички "инструменти" са скрити в един кашон, но до няколко дни ще ги измъкна и .....  Wink Даже се надявам да ви кача и "човешки" снимки, защото няма аз да съм фотографа  Joy

# 128
  • Мнения: 2 280
dezita123 и аз мисля,че има с какво да се гордееш- фона е чудесен и забелязвам художнически дарби в теб, което не е задължително в нашето хоби, но пък е много полезно.
антомче,ех че хубаво да си имаш гости, нали? Аз с удоволствие бих поприбрала малко материалите у дома, за такива хубави поводи..(благородно ти завиждам,че си ги побрала в кашон, аз сигурно цял автомобил трябва да използвам..)Да се наприказвате с щерката и гостенина и..ще очакваме фотографиите (не знам какво им е на твоите- аз съм доста по-слаб фотограф..)
Благодаря ви за милите думи. Стана ми много приятно .. Hug

# 129
  • Мнения: 7 391
               Привет,момичета!Аз обещах коментар,ама вие направо сте сътворили лавина от красоти и пак ще ми е трудно. Thinking
               dezita123,имаш повод за гордост и не само с първата чиниика!На мен фаворит ми е последната и точно там най-много си личат художествените умения и талант.Страхотни са всичките!
               Антомче,направо ти завиждам за ....куфарчето.При мен си е цяла стая  ooooh! и си мисля малко да я ремонтирам и подредя,но как ще стане идея нямам - къде да изнеса всичко  #Crazy!Сега се радвай на дъщеричката и госта пък после отново ни радвай с красотичките си!
               Щурчо,ти зачезнеш пък като се появиш хвърляш бомбата  Laughing И кутийката и бутилките са оргинални и нежни.Супер изпълнение!
               Sash,кашпичката е много стилна и нежна.Що се касае за саксийте - за декупаж стават идеално порцелановите,но са доста скъпички.
               Здравкова,подносът с Умайничетата е прекрасен!Изпипана работа! Peace
               И аз да покажа какво сътворих докато душичката ми трепереше за наш близък,на когото правиха операция 9 часа и отгоре.Та моите занимания през това време за да не гледам часовника и да не мисля  Embarassed
http://media.snimka.bg/s1/0796/027836165.jpg?r=0 - огледало и последната джъмбовска кутийка  Laughing
http://media.snimka.bg/s1/0796/027836178.jpg?r=0 - кутийката отвътре
               Извинявам се за снимките,ама са правени късно вечерта и се борих със светкавицата и даже си личи на огледалото  Mr. Green напечатала съм си пръстите по стъклената част  Mr. Green

# 130
  • Мнения: 2 280
Didia , останаха ми очите в това огледало- страхотно като идея! (хи-хи..и аз си помислих,че доста си бързала и за това се виждат отпечатъците от пръсти Simple Smile )
Кутийката също е чудесна - получил се е красив комплект.
Релефа само с контур за стъкло ли е правен?
  bouquet

# 131
  • Мнения: 7 391
                Релефа е правен със саморъчно забъркана структурна паста по рецепта на рускините - С 200,шпакловка и лак на водна основа по равни части и ако е редичко добавяш шпакловка,ако е гъсто лак и пробваш докато капчицата си остане без да се разлее.
                А отпечатъците от пръстчетата ми забелязах чааааак сутринта,но когато снимах така ми се спешееее.  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 165
Здравейте сладурки Heart Eyes
След всяка поредна красота се каня да кажа няколко думи, но времето все  не стига да му се не види. Ей сега обаче ще ви изкоментирам посред нощите Mr. Green
Щурчо - това твоето си е истинско геройство, смелост голяма се иска да поемеш такъв ангажимент и да свършиш работа за толкова кратък срок. Представям си колко ти е било притеснено, обаче си се справила чудесно. И ах тези картички, много ми харесва това изкуство и се възхищавам на тези които го владеят!!!

Антомче - бях забравила, очите ми останаха във вазата, прекрасна! А честити ти гости, представям си каква радост е вкъщи, едничкото момиче на мама и тати си е вкъщи. Наслади се на момента, пък декупажа да почака. Дано си харесала кандидат зетя Wink  И моето момче си е тук, и затова много не ми се работи и вкъщи, че хвана ли се не обръщам внимание на никой.

Здравковче - Омайните лавандули ме омаяха, и аз ги помирисах даже Laughing ПРЕКРАСЕН поднос, изпипан от всякъде. Много въздействаща творба, ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Дидия - последната кутийка в съчетание с огледалото е върха!!! Много ефектно с този релеф и някак мотивите и цветовете са много приятни. Дано с твоя близък всичко да е наред и да се въстанови бързо Praynig

sash - тези кашпи са страхотни и при рускините съм ги виждала, а ти си я направила прекрасна!

Дезита - твоят стил на работа е много интересен, и неповторим много различен от типичния декупаж. Харесва ми!

Евва - вазата , фазановото шише ЧУДЕСНИ!!!

Десиси - бурканчетата станали са супер!

migito - много интересно БЛАГОДАРЯ за обяснението

Хайде след малко тръгвам  на   grinning039   sport027 и като се върна дасте я напълнили с още красоти. Целувки  bouquet

Последна редакция: сб, 21 юли 2012, 02:33 от Rakovina

# 133
  • Мнения: 305
Здравейте момичета  Hug
От 1-2 месеца ми се върти идеята за декупаж. Днес чисто по аматьорски декупирах една ладийка за маслини със салфетка, Ц200, акрилен лак. Сега обаче ми изплува въпроса съдове с декупаж могат ли да се ползват за хранене newsm78 Ох, знам, че е тъпо ама да питам. Верно ладията е декупирана от външната страна, но все пак? Гледам и дъски за хляб, бъркалки сте правили и пр.
Усмихнат и спокоен ден   bouquet

# 134
  • Мнения: 1
Здравейте работливки.Много красоти сте показали и не мога да се въздържа да не изкажа възхищението си от невероятно сладурските бурканчета на migito   bouquet  bouquet
patleeva-мнага ми хареса комплекта с подложките.Много стилен , свеж и изработен перфектно.Но калъфа за очила ми събра  #CrazyНаправо е невероятно нежен и много женствен. Hug Hug
galka777- часовника е прелестен с тези винтидж рози. Heart Eyes
сврачето-позагуби се ама то имало защо.С удоволствие бих носила такива герданчета.Прекрасни са!  bouquet
desisi- шампанското въпреки твойте притеснения за претрупаност е станало много хубаво.Както го искат така го правиш.Важното е да доставим радост и удовлетворение на хората.Бурканчетата за кафе са си истински уникат. Heart Eyes
antom рано подхвана коледната тема ама  аз знам че красотите ще са безкрайни... Hug
dezita123-хубави чинии.Много ми допадат тези с пейзажите, хубаво оформен фон , хармонични .  bouquet  bouquet
zdravkova-подноса е НЕВЕРОЯТНО красив.Много интересно преливане на цветовете си направила .Изобщо изпипан е отвсякъде.Керемидката е нежна и много мила. smile3501 smile3501 smile3501
Sash-кашпата е чудесна.На тази перфорирана дантела много и подхождат розите.  bouquet
щурчо- много се радвам на твоята поява.Каквото и да кажа за кутията , картичката и бутилките ще е малко.Много добре си ги направила (като се има предвид) времето с което си разполагала. smile3501 smile3501 smile3501
Didia-оригинален и много впечатляващ  комплект.Нямам думи  #Crazy
След като се насладих на вашите красоти да покажа и нещо мъничко от мен
http://vivanova043.snimka.bg/hobby/proletno-leten-dekopaj-2012.670697.27890224 - това е една джъмбовска закачалка.Беше облепена с раиран плат но аз я направих декупаж.
http://vivanova043.snimka.bg/hobby/proletno-leten-dekopaj-2012.670697.27890226 тук провип проба с тези дантелени покривки който, са като от мушама.
http://vivanova043.snimka.bg/hobby/proletno-leten-dekopaj-2012.670697.27890228 това е малко шишенце за етерично масло, за подарък на приятелка.Е това е от мен.желая ви една много емоционална и усмихната неделя.  love001  love001  love001
VK -по принцип ако не си ползвала специални лакове да порцелан и стъкло с изпичане или без съдовете не стават за храна.Но щом е от външната страна страшно няма.Просто при миенето трябва да си много внимателна.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт