ДЕКУПАЖ_45 "Огледален свят"

  • 69 962
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Момичето за трите вида декупаж използва едно и също лепило. Знам за трансферния гел и нямам против да купя, но засега се ограничавам само до класическия декупаж, докато придобия сръчност. Като започна направо ми треперят ръцете. Аз заради това си купих и две еднакви салфетки с готвачите (за паното), че и да съсипя 1-2-3 имам резерв.  Grinning.

# 721
  • Мнения: 2
В момента не мога да видя клипа, по принцип има вариант за "отцепване" на хартията при лакова разпечатка. Но май беше само при използването на фотохартия, доколкото си спомням. Защото тя е по-плътна. А иначе за обикновена принтерна - това май е възможно само при трансферния гел.

# 722
  • Мнения: 20
Аз си реших проблема като просто спрях да се мъча със салфетки.
Принтирам си каквото харесам на обикновена хартия и действам. Всичко се получава за конкретните ми цели.Не правя фини неща и затова идеално ме устройва.
Направих кутийка за ластичета и фибички на малката,рамки за снимки и "преоблякох" контактите и ключовете според новия цвят на стените.
Имам и едни бели гърбове на секцията които ще освежа.... За тези неща този примитивен начин ме улесни доста,а и ще натрупам опит и сръчност и по натам пак ще опитам със салфетка  Sunglasses

# 723
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Но май беше само при използването на фотохартия, доколкото си спомням. Защото тя е по-плътна.

И на мен ми се стори снимка, но не чух добре като какво го обясни. Освен да пробвам.

# 724
  • Мнения: 7 387
 
А третият вариант на видеото какъв е - намокри снимката и горният слой сам се отдели, като копирка.
              Третият вариант е специално фолио Freedecor. Прочетет в чичко Гугъл за него.Доста скъпичко е , а аз не съм го виждала по нашите магазини.Не е декупажна хартия.
               За лепене на салфетката се използва мека четка с изкуствен косъм.Може да се изгони въздуха от мехурчетата и с мека карпа.
               Пропуснах да ви кажа,че аз принтирам картинките на блокчетата за рисуване от Джъмбо и много лесно се отлепва гръбчето при намокряне на картинката.Даже съм "обелвала" гръбчето на ленти с две-три движения.Без много търкане като на клипа.Разбира се първо лицето на картинката се покрива с акрилен лак или трансферно лепило.
              Съвсем спокойно може да ползвате всички лакове на водна основа без значение дали са за дърво ,камък и т.н.За финишен лак обикновено покривам с акрилен лак на водна основа за камък.Става най-здраво и трайно.Не всички краклета обаче понасят лакиране с лак на водна основа и при ползването му се свличат.В този случай се ползва лак на синтетична основа.

Последна редакция: чт, 09 май 2013, 17:46 от Didia

# 725
  • Мнения: 2
А, може. Има една мацка, която през Фейсбук продава салфетки, хартии, а също и от тези стикери. Не съм взимала, нещо не са ми интересни.

# 726
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
може ли координатите на мацката  Grinning от фейса....благодаря предварително   bouquet...може и на ЛС Wink

# 727
  • Мнения: 30
Martinel за релефа за който ме пита, ето това е което имам аз http://www.celcrafts.com/products-page/celshapes-moulds/celshapes-scrolls/, има и български сайт http://www.hitrini.com/ само че май ги нямат точно тези. По принцип са за гъм пайст но аз си ги ползвам за студен порцелан

# 728
  • Мнения: 38
 Много ти благодаря за инфото,Marsil... разбрах вече всичко,сега само трябва да си намеря хубави форми..дано не се налага да поръчвам от Щатите..въпреки,че са страхотни и дават големи възможности за декорация,браво,че си ги открила..  bouquet Simple Smile Simple Smile

# 729
  • Мнения: 7
Здравейте работливки , радвам се че форума се раздвижи и нови талантливки се появиха .Отдавна не съм коментирала , но всеки ден макар и за малко поглеждам и се радвам на това което показвате.
Мартинел - много е красив комплекта за вино ,а яйчицата са супер.За грамотата на детео - Поздравления ! Да продължава все така упорито напред !
Марсил - на мен паното с макове много ми харесва !
Капчица - подаръка за Георги е много хубав предполагам ,че и той е доволен
Виванова - твоите работи винаги като ги разглеждам изпитвам истинско удоволствие.Последната сватбена бутилка е много красива ,кутийкат е прекрасна а яйчицата - вълшебни
Васка -  прекрасни яйца си направила ,поздравления !
По отношение на принтираната картинка - аз работех по метода - лакиране с акрилен лак няколко ръце,след изсъхване на чешмата беля гърба внимателно и се получава винаги,но е бавно и пипкаво ,на последък изтънявам с най обикновено широко тиксо и резултата е бърз и сполучлив.
Само искам да подсетя новите момичета във форума да погледнат и декупажната библиотека ,там са разисквани много неща - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=634957.0

Хубав ден на всички !

# 730
  • Мнения: 440
Здравейте работливи пчелички! Който е приключил с гласуването може да се разпише и в новата тема  welcome НОВА ТЕМА  Пожелавам й както и на цяла България много късмет,берекет,мир и разбирателство! Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт