Охлаждане на апартамент без климатик

  • 39 526
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте!Живеем под наем в югозападен апартамент и вече не се издържа от жега!И да отваряме вратите,течение не става. CryХазяйката пък е против да й дупчим стените заради климатик,а и ние нямаме възможност за закупуването на такъв на този етап.Квартирата също няма как да сменим. Peace
Та,мисълта ми е дали има начин да се поразхладим,поне в едната стая (изключвам вентилатора-имаме такъв и не върши никаква работа). newsm78 Попаднах на ето това:http://www.tesy.com/bg/products/otoplitelni_uredi_za_doma/ventil … l_/hl_276_w_ptc_/ и се чудя дали може да ни свърши работа.Пак се дупчи,но поне ще е по-малко и няма да има проблем! ooooh!Моля,ако някой има отзиви за този уред,за други подобни,или за други начини да се охладим,да сподели,че не се трае вече! ooooh!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 059
сещам се за нещо такова http://www.klimatik.org/articles.php?article_id=27 , но и представа нямам колко струва, трябва да провериш  Peace

# 2
  • Мнения: 3 154
~MoDe~, това което си показала няма да ви върши работа. Имаме такова чудо (само че Дипломат). За студени дни - топли идеално, но в топли дни няма да ви охлади. Няма студена струя въздух, просто духа леееко хладно и всъщност върти топлия въздух в стаята. Вентилатора ви ще охлажда повече Wink
Ket_G, ти е предложила вариант - мобилен климатик. Той вече ще охлажда, НО бръмчи доста Crazy и пак трябва да отнякъде (например комин) да изведете въздуховода за топлия въздух.

# 3
  • Мнения: 158
Тия климатици са около 500 лв.Поне нещо такова ми се върти в главата.Аз пък си мислех,че щом е мобилен и не се връзва никъде и само си го местим от стая в стая... ooooh! Joy Crazy
Сънчи - Пънчи,мерси за мнението.Лееееко се разочаровах,в това ми беше надеждата! CryАз се надявах,че щом има терморегулатор ще е като климатик,ама уви! ooooh!

# 4
  • Мнения: 15 379
Мод, навивайте злата хазяйка за климатик - ще се родите в този ад.
Дупченето не е толкова сериозно, освен това така се покачва и наема на жилището, след време, когато ще има други наематели проклетницата Laughing Wink
.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 059
Да, но авторката на темата казва, че нямат възможност в момента за климатик. А хазяйката едва ли ще сложи такава екстра в жилището... пука й на нея. Та затова предложих, ако ще се дават пари за климатик поне да е мобилен, че да могат да си го вземат после и да не дупчат. В продавалника ги има и за по 200-250 лв.  Peace

# 6
  • Мнения: 15 379
Уф, да. Чела - недочела съм Crazy.

# 7
  • Мнения: 158
Sourcherry,по-скоро ще се изнесем,отколкото да се съгласи.Единствения вариант за климатика е ние да го купим,защото тя е затънала в дългове и парите от нашия наем отиват по разни инстанции,но не и в нейния джоб. ooooh!Даже бялата техника я изплащам аз,като си приспадаме парите от наема LaughingИначе жената не е никак лоша,напротив,не е идвала в апартамента откакто сме се нанесли,има ни страшно доверие,затова и не се изнасяме.Проблема идва от там,че жилището е на майка й...както и да е-няма да стане с климатик. CryНо наистина не се трае-в момента е 28 градуса,като и вентилатор е пуснат.Аз и мъжа ми все някак ще издържим,ама малкия се мъчи-не мога да го държа само в коритото! newsm78

# 8
  • Мнения: 15 379
28 е доста, в нашата спалня става 32 по Целзий.
И като ми каже някой, че климатиците са вредни, искам да го поканя да нощува у дома Laughing.
А за вътрешни щори мислили ли сте? Твърди се, че охлаждат, защото помещението е затъмнено.

# 9
  • Мнения: 11 747
Засенчвате ли прозорците стабилно? Може да е тъп въпрос, но много хора не се сещат, слънцето напича здравата и после - о, колко е горещо... Засенчвайте с много плътни, затъмняващи завеси, нито един лъч да не попада вътре, особено западната страна. Тераса има ли там? Ако има засенчете и нея. Купете от тези зелените мрежи, които се продават в Практикер и Баумакс, точно за сянка. Те са много евтини. Защото като се напече пода на терасата, акумулира топлина и после я излъчва и ви топли и нощем. Напича се също фасадната стена и тя ви топли. Ако успеете да засенчите прозорци, фасадна стена и евентуален под на тераса - поне с 3-4 градуса ще падне температурата.
Пред прозорците може да сложите тенти, но и те не са евтини.

# 10
  • Мнения: 2 241
Ние също сме с южно изложение.
През нощта оставяме прозорците отворени и дори рано сутринта ми става студено  Crazy
Към 8-9 часа затварям прозорците и пускам щорите. Температурата е съвсем нормална и се живее  Mr. Green

П.С. Също така, пускам пералня и простирам сутринта. Влажното пране спира част от топлината в стаята с балкона, на който е прането.

# 11
  • Мнения: 2 052
И аз съм от тези без климатик  sweating Отварям всичко навсякъде да става течение и така... Пак си е жега, но... когато стане много зле положението пускам вентилатора. Щорите не ги спускам, защото пък мразя да ми е тъмно и си обичам дневната светлина, и за това си търпя 30-те градуса, а в най-горещите дни и доста повече.

# 12
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 171
И ние сме без...
Голяма мъка ми е аз обичам студеничкото и обичам  да ми е хладно. И като цяло мразя лятото, точно защото е прекалено горещо. студ търпя, но жега не търпя !
Пускам щори и пердета навсякъде - където какво има. През нощта се отваря и става по-добре. Пускам си и вентилатор в моята стая много често.

# 13
  • Мнения: 11 747
У нас са отворени абсолютно всички възможни врати и прозорци през цялата нощ - към сутринта става направо студено. През деня са отворени всички възможни, през които не напича. Западните могат да са отворени цяла нощ от залез слънце до обяд/следобяд - когато напече трябва да се затъмнят и затворят.

# 14
  • Мнения: 158
Имаме и вътрешни щори,и плътни пердета.Всичко е пуснато.Като вампир съм станала-изляза ли навън ме заболяват очите. CrazyИначе в стаята,в която спим няма тераса.Иначе в другата стая има-там спяхме миналото лято,но е много по-малка и се преместихме,за да има място за малкия да щъка.Но и там беше същата работа,да не кажа по-зле,защото полъх не влизаше,а тук поне подухва нощем.Пък и аз бях на работа миналото лято и само вечер беше тегаво,че и бях бременна.
Гледам,че навън е 31 градуса,не ми се мисли какво ще е като стане 40... ooooh!Единствения начин,по който става течение е като отворим входната врата,ама чак такова доверие нямаме на съседите  Laughing
А климатиците са вредни,ако се прекалява с тях.Много ясно,че с малко дете няма как да е 18 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт