За АВГУСТ отсега започваме да стягаме багажа, всички знаем, че моментът наближава

  • 29 144
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 98
Белверде ,
Би би,Гунди,albena82,да са ви живи и здрави именниците!
Блонди,дишай спокойно вече,мила,страшно се радвам за добрите резултати и ти желая от сърце да изживееш пълноценно всеки един оставащ миг от бременността си,защото много се измъчи,ама си заслужава Hug
Бюти,успех на изпита!
eli4ka666,не се тревожи за екземата,аз имам нещо такова по пръстите,малки,ситни пъпчици,които сърбят,ходих на лекар,не е нищо сериозно,казаха ми,че е от жегата.Мажа само с крем здраве,от него позавяхват.
Сими ,честит рожден ден на патерица newsm51,много здраве,щастие,късмет и любов и прекрасно бебе през август!
Екзо,много добре си решила,по-добре да си под наблюдение в болницата и дано бързо да овладеят контракциитее Hug
Аз днес бях на ЖК,направо летя от щастие днес,много ми е еуфорично и радостно-бебето се развива перфектно,вече е 2 233 гр,500 гр е наддало за две седмици,отговаря на 34 г.с,върви две седмици напред и термина ми се измести за 7 август newsm44.Води и плацента са наред,отслабнала съм с два кг,което е супер.Правихме и запис на тоновете,идеални са и от другата седмица вече всяка седмица ме викат на ЖК и излизам в 45 дневния болничен преди раждане.Доктора ми вика-стискай още две седмици и тогава и двамата ще си отдъхнем LaughingКаза ми да си избирам вече дата за секциото в началото на август.Ей,вече все по-осезателно се усеща,че момента наближава,чак днес го осъзнах и ми е много радостно и превъзбудено,място не мога да си намеря Laughing
Това е от мен,на софийските мами приятна срещичка и да споделите новини за Даниелка.
Хубав и спорен ден Hug

# 661
  • Враца
  • Мнения: 800
Здравейте, сладурки  Hug
Радвам се за хубавите новини при всички ви и най-вече  Hug за Блонди, милата много се измъчи, но аз бях сигурна, че всичко ще е наред.  Party
Честито на всчики именници   bouquet
Вече си имаме и бебеее, да е честита малката Елеонора на Даниела, да расте бързо, а мама да се възстанови лесно   bouquet Hug

Аз малко по диагонал ви изчетох, но нещо нямам много време напоследък.
Да ви се похваля, на море сме  Party, вчера пристигнахме и вече имаме един плаж с бебето.  Heart Eyes
Във Врна съм, та си мислех, че мога да скокна на срещата на Варненските мами, която кога и къде беше?
Ами това е от мен, прохладен следобяд ви пожелавам и ще чакаме известия от Даниелка  Hug

# 662
  • Мнения: 250
Варненската среща е в понеделник от 18 часа в Гранд мол, сладкарница Крамер

# 663
  • Мнения: 133
Аз очевидно не стигнах до срещата Sad
Оправих два кариеса на един и същи зъб и то без упойка  Crazy Голям съм герой  Blush Минах за болничния и тъкмо свърших на време и майсторът се обади, че спешно трябва да сме избрали латекса, защото следобяд иска да ходи да го купува. Хвана ме яд, защото вчера 5 пъти го питахме дали ще трябва нещо за петък и събота и той каза, че до вторник да не го закачаме. Не че има лошо в това, че са свършили по-рано, ами не можах да се запозная с вас. Абе няма угодия  Crazy
Блонди, супер за резултатите   Hands Clap
Месечинке, моите контракции нямат край. Вчера докторката, при която ще раждам ми каза, че дозата 3х2 магнерот била много за мен и най-вероятно не усвоявам Мg след като при таза доза продължавам да имам контракции. Но вече няма смисъл да се тествам, защото скоро трябва да го спирам. Гледам повече да лежа (не че ми се отдава с тоя ремонт) и се моля да устискам до края  Praynig Има ли някой който също пие 3х2 магнерот по-продължително?
Честито на всички именници  ura

# 664
  • София
  • Мнения: 29
Ивка777, мерси много, мила  Hug Много се радвам за добрите новини и за прекрасното настроение и еуфория, която те е обзела. Дано все така да е всичко при теб до края на август, а след това се радваш на дребната сладурка  Hug
ferriy, да се изкъпеш и за нас  Wink

# 665
  • Мнения: 128
Блонди прекрасна новина  Hug.  Дано да няма други притеснения до края на бременността и да си гушкаш една сладка малка принцеска.
И много благодаря за предложението да ми изпратиш Нош-па и Магнезий. Но за да пристигнат ще минат поне две седмици, няма смисъл да се притесняваш. Аз магнезий си купих и пия, но няма абсолютно никакви еквиваленти на Нош-па. Като говорих с моята докторка и после и със сестрата, която ще идва в къщи три пъти седмично ми казаха, че в Канада не дават никакви лекарства за контракции.....обясниха че имали страничен ефект върху бебето......Общо взето чакаме да видим какво ще се получи. Вчера ходих да ми сложат и втората стероидна инжекция и уж съм малко по-спокойна, но пък вече 2 часа съм будна и не усещам бебко както преди, не е толкова активен, а друг ден по това време ще се скъса да рита. Добре че ще дойде сестра по-късно да измерим тоновете и дано всичко е наред. Това което ми казаха е ако не усещам бебко да стана малко да походя, да пия две чаши вода и да си легна пак като променя позицията на лежане. Пробвах, усетих го че се размърда порита малко.....ама не е като вчера например.

Момичета, благодаря ви за положителните мисли, които ми изпращате   bouquet

Екзо стискам палчета всичко да е наред с теб и с бебчетата  Hug

Честит празник на всички празнуващи    bouquet

Gundie много е неприятно с тези хемороиди. Аз вече си съжителствам с тях от има няма 7 г и половина. Страх ме да отида да ги махна и поне се научих как да живея с тях без да ме притесняват. Ето и два съвета от мен, дано да ти се сторят полезни- намалих носенето на прашки, и след всяко ходене по до тоалетна по голяма нужда - никаква тоалетна хартия, само водичка. Така не се раздразват допълнително и не се усещат.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Соня,
аз пиех 3х2 доста време и си имах контракции, даже в болница ме взеха. Преди месец някъде моят лекар ми каза да го намаля на 3х1, мен малко ме беше страх, но го послушах. То пък взеха че се поуспокоиха нещата. Иначе не мисля, че 3х2 може да вреди по някакъв начин.

# 667
  • By the sea
  • Мнения: 127
Включвам се само да честитя първото августовско бебче на моята съименничка  bouquet Още съм по средата на темата и едва днес прочетох хубавата новина Mr. Green Даниела, желая всичко най-хубаво на теб и бебенцето, бъдете живи и здрави и много щастливи заедно! Hug Hug Hug

Блонди,   bouquet  bouquet Hug

Аз ще бягам, че съм на лекция за упойките, по-късно, ако вече не сте почнали новата тема, ще се включа.Целувки! Heart Eyes Hug

# 668
  • Мнения: 13
Много се радвам за хубавите резултатите на всички.Честит празник,на всички празнуващи именници и на всички,които си имат именник в къщата.

# 669
  • Мнения: 7
Честит празник на всички именници, много здраве, щастие и късмет!
Честито и на Даниелка, дано се възстановят бързо с Елеонора и да се прибират вкъщи. Колко вълнуваща новина Simple Smile
Браво за добрите резултати на Блонди!
Аз да се похваля вече си имаме легло и си чакаме утре матрака, който е този: http://kasida.bg/arbor-matrak-baby-kombiniran-101-7301.html , на живо така и не го видях в магазина, но дано е сполучлив.
Много целувки и прегръдки от мен и се пазете!  Hug

# 670
  • Мнения: X
момичета, пиша от телефона, че пътувам.. моля ви не изписвайте темата до 8 часа, че аз трябва да пускам новата, а даже нямам заглавие и снимки :д аз  да ви се похваля, че вече съм семестриално завършила :д много ви благодаря за стиснатите палчета..а от това какви изверги са тея преподаватели можете да съдите от това, че асистентката ми каза, че бебето щяло да се срамува от майка си, че има тройка :д яко, а? :д блонди, браво мила, знаех си, че всичко ще е наред. фери, весело на морето, завиждам :п хрис, всичко му е наред, няма страшно. тралала - ами яж бе мила, ще се скършиш :д бъзикам се, след две седмици всичко ще е ок. гунди да се оправяш, липсваше ни днес. абе сигурно пропуснах някой, простете. хубав следобяд, целувки

# 671
  • Мнения: 23
Да дам отчет от извънредния преглед днес - кръвопотока, пулс са добре на бебчето. Плацентата няма отлепяне и шийката няма разкритие. Обаче бебка май изостава в растежа си. Преди 3 седмици пак при същия доктор (който е с много добра техника) беше 1324гр. а днес беше 1764гр. и отговаря на 31 седмици и 2 дни. 440гр. само - за 3 седмици Sad Има съмнения за ИУР (интраутеринна ретардация), но следващия път след 2 седмици ще се уточни като пак го видят и измерят. Очакват за следващия път да е поне 2300гр, но не виждам как ще наддаде за 2 седмици 500-600гр. Малко ми е притеснено Embarassed, че четох много страшни неща за това ИУР и се надявам всичко да е наред.  Praynig Praynig Praynig

Увеличиха ми магнерота на 3х2, но-шпа 3х1, бусколизин 3х1 и неоксид х1. И повече почивки и здравословно хранене. Казаха да намаля кафе, сладко и газообразуващи храни.

Връщам се да ви чета Hug

P.S. Сега виждам, че и Тралала е писала за същото нещо почти. И ние сме -2седмици. Май ще минавам на твоята диета Wink

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 17:14 от Hris_

# 672
  • Мнения: 98
Hris_,не се тревожи,съвсем възможно е да наддаде с 500 гр за две седмици.На предишната ми консултация в 30 седмица и 5 дни бебка беше 1726 гр,днес,в 32 седмица и 5 дни е 2 233 гр,т.е.507 гр е наддала за две седмици.В тоя срок наддават доста бебенцата, някои с по 50 гр на ден,така че не се притеснявай предварително Hug

# 673
  • Мнения: 23
Ивка - мерси мила, дано да следваме вашия пример Hug Ще и кажа на Никито Laughing Дано наистина наддаде поне 500гр. до тогава, че до сега по 150гр. наддаваше на седмица малко вяло... Ще хващам здраво хладилника и няма пускане!  hahaha

# 674
  • Мнения: X
оф, много съм тъпа, забравих да честитя на всички св. Петър и Павел. и да кажа, че ми беше много приятно на срещата, а Ема и Пепи са големи сладури. Даниела ми се обади сега като бях във влака, каза,че по-добре, че не сме отишли щото нямало да може да излезе, каза, че постоянно я викат насам натам за инжекции, имала прееклампсия, та сега й разреждат кръвта, иначе си видяла принцесата, голяма красавица била и вече диша без маска

Общи условия

Активация на акаунт