Съвременната жена- домакиня?

  • 27 480
  • 539
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
ако някой си е намерил къде другаде да топва чушката, все ще намери повод да си тръгне - или защото жена му работи повече, или защото не работи, или защото е твърде умна, или защото е твърде глупава... Угодия няма! А е възможно и въпросната домакиня да си е намерила кой да й топва, а мъжът й да не го е понесъл.

# 61
  • Мнения: X
И аз мисля, че мъжете с жени домакини не са най-щастливите. В днешния  съвременен свят никой не изпитват необходимост само то това да се наяде и панталонът му да е изгладен. Дето се казва, той като е финансово красив може да яде на всякъде.

Друг е въпросът, че едни мъже имат дързостта да направят upgrade, а други поради ред причини се примиряват.   

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Домакиня=мързел

Какво домакинствате, като по цял ден сте по форумите?

Чакаме да дойде някоя като теб да ни завиди и да се спука от яд, че не може да си мързелува и да пише по форумите!  hahaha

Въпросът е какъв е смисъла от всичко това. Не конкретно за теб, а по принцип.
Ролята на жената в светът какъвто е в момента.

В такава злобно и тъпо поставена тема, освен да се гъбаркам в авторката, не виждам какво друго мога да направя. А смисълът е като във вица с кучето дето можело да си оближе подробностите и  защо го правело - ами, защото може!  Laughing

# 63
  • Мнения: 2 457
Мхм, мъжете с работещи, търчащи и препускащи по спирките жени, са най-щастливи.
То всъщност така е, жената като е нон-стоп заета с работа и деца, мъжа е има по-голяма свобода Wink  Twisted Evil

# 64
  • Мнения: 5 710
Тоест, твоето твърдение е, че си домакиня, защото можеш да си го позволиш /т.е да се оближеш под опашката/  И ако проследя така да се каже логическата нишка, всички останали, които работят са такива защото не могат да си позволят да са домакини Simple Smile

# 65
  • out of space
  • Мнения: 8 574
И аз мисля, че мъжете с жени домакини не са най-щастливите. В днешния  съвременен свят никой не изпитват необходимост само то това да се наяде и панталонът му да е изгладен. Дето се казва, той като е финансово красив може да яде на всякъде.

Друг е въпросът, че едни мъже имат дързостта да направят upgrade, а други поради ред причини се примиряват.   

Напълно съм съгласна.
Нищо против домакините или вечно работещите, но ако си решил да имаш семейство- трябва да му предложиш и грам емоция (освен пиле с картофи). Как да стане ако мирогледът ти е супер ограничен, форумите и гугъл не са решение. Знам го.

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моята асоциация на домакиня е слугиня.
Номера с копчетата го знам - отскоро продават перални, които сами си събират дрехите, после ги простират, гладят и нареждат по местата Wink

# 67
  • Мнения: X
Мхм, мъжете с работещи, търчащи и препускащи по спирките жени, са най-щастливи.
То всъщност така е, жената като е нон-стоп заета с работа и деца, мъжа е има по-голяма свобода Wink  Twisted Evil

Е, ти ако държиш изкъсо мъжа си и следиш всяка негова крачка определено трябва да си стоиш у дома.

В съвременното семейство задълженията за дома и децата се поделят между съпрузите, ако и двамата работят. Така всеки се чуства еднакво ангажиран в отглеждането на децата.


То за тези дето не работят оправдания има колкото искаш. Интересно как се справят тези, които и работят и са изрядни у дома. И това съвсем не е въпрос на финанси. Напротив, семействата с най-добри финанси работят и двамата, да не кажа че даже жените дърпат конците.

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Тоест, твоето твърдение е, че си домакиня, защото можеш да си го позволиш /т.е да се оближеш под опашката/  И ако проследя така да се каже логическата нишка, всички останали, които работят са такива защото не могат да си позволят да са домакини Simple Smile

Да, точно така излиза по нишката. Поне за болшинството жени. Разбирам да могат да си го позволят и да изберат да работят, а то повечето никога не са попадали реално в ситуацията на избор, защото никой не им е давал такъв избор. Колко мъже казват на жените си, че семейството няма да гладува, ако тя не работи? Повечето мъже приемат по подразбиране, че жената трябва да работи, за да внася в семейния бюджет, а после и да търчи с парцала и пред печката, едновременно с това разказвайки на детето урока по география.

# 69
  • Мнения: X
А, тези домакини, които са около мен дори не мога да кажа, че са финансово добре семействата им. Но те са си намерили някакви оправдания, за да не работят. И когато завидят за нещо, което не могат да си го позволят най-обичам като ми кажат "Е, да ама вие и двамата работите"  Joy На скоро на една такава й предложих добре платена работа и тя ми отказа под предтекст, че без шефове на глава й било по-добре. Според мен по-добре й е да става в 10 ч. и цял ден да пише коментари по FB.

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 18:49 от Анонимен

# 70
  • Мнения: X
Тоест, твоето твърдение е, че си домакиня, защото можеш да си го позволиш /т.е да се оближеш под опашката/  И ако проследя така да се каже логическата нишка, всички останали, които работят са такива защото не могат да си позволят да са домакини Simple Smile

Да, точно така излиза по нишката. Поне за болшинството жени. Разбирам да могат да си го позволят и да изберат да работят, а то повечето никога не са попадали реално в ситуацията на избор, защото никой не им е давал такъв избор. Колко мъже казват на жените си, че семейството няма да гладува, ако тя не работи? Повечето мъже приемат по подразбиране, че жената трябва да работи, за да внася в семейния бюджет, а после и да търчи с парцала и пред печката, едновременно с това разказвайки на детето урока по география.


Моят  Peace

Моят мъж ми казва, ако искам да не работя. Но не мога да си го представя това нещо. Това е скука и затъпяване от всякъде. Какво да правя по цял ден?

# 71
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И аз мисля, че мъжете с жени домакини не са най-щастливите. В днешния  съвременен свят никой не изпитват необходимост само то това да се наяде и панталонът му да е изгладен. Дето се казва, той като е финансово красив може да яде на всякъде.

Друг е въпросът, че едни мъже имат дързостта да направят upgrade, а други поради ред причини се примиряват.   
Ми докато има жени, които да харесват само финансовата им красота, а не гледат под лустрото какво има, такива льольовци винаги ще има къде да ядат и да топнат чушката. Литъл Евил го е казала много точно - една жена трябва да намери начин да бъде финансово независима, защото това й позволява независимост във всичко останало.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
А да не би да е задължително да се работи за пари? Соцът мина отдавна, когато всички задължително биваха принуждавани да работят, да не би случайно моралът им да се урони. Аз съм морално разложена, направо съм се разтекла, скоро и любовник може да си завъдя, че ми доскуча!  Flutter

То, де да бяха само домакините, дето пишат по цял ден! Не виждаш ли, че като започне работното време форумът се къса по шевовете, а свърши работното време, форумът опустява! Това ще да са най-работните труженички-многомашиннички, няма толкова домакини тук!  Laughing

# 73
  • Мнения: X
И аз мисля, че мъжете с жени домакини не са най-щастливите. В днешния  съвременен свят никой не изпитват необходимост само то това да се наяде и панталонът му да е изгладен. Дето се казва, той като е финансово красив може да яде на всякъде.

Друг е въпросът, че едни мъже имат дързостта да направят upgrade, а други поради ред причини се примиряват.   
Ми докато има жени, които да харесват само финансовата им красота, а не гледат под лустрото какво има, такива льольовци винаги ще има къде да ядат и да топнат чушката. Литъл Евил го е казала много точно - една жена трябва да намери начин да бъде финансово независима, защото това й позволява независимост във всичко останало.


 Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 2 217
Затъпяването вкъщи се дължи на природно предразположение към злоба и тъпотия.....
Гледам, че и у работещите се среща....

Общи условия

Активация на акаунт