Тест за овулация

  • 30 034
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 131
Знам, но тъй като няколко месеца правих и ФМ, знам че поне обичайно си имам овулация. Затова сега се ориентирам за вероятните дни с тестовете.

# 31
  • Мнения: 3 242
Това че преди няколко месеца си правила ФМ не ти гарантира нищо, гаранцията е само за месеците през които си я правила Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 8 131
Добре де, това ми е ясно. Но пак казвам, това си е моят избор и моят начин да се ориентирам. Нямам намерение всеки месец да давам по 200 лв. за ФМ или всяка сутрин да си слагам термометър в д-то. Ако нещата се забавят - ще го мисля тогава.

# 33
  • Мнения: 243
Аз искам да питам, възможно ли е ,ако имаш киста ,теста за овулация да даде грешен положителен резултат.Благодаря.

# 34
  • София
  • Мнения: 36 145
Аз искам да питам, възможно ли е ,ако имаш киста ,теста за овулация да даде грешен положителен резултат.Благодаря.
Да, възможно е.
Но, има 2 варианта: 
1. преди да се образува кистата - теста ще е (+) в предполагаемите дни за О. / доминантния фоликул не може да се пукне и се превръща в киста/
2. при наличието вече на такава /напр. от минал МЦ/ - теста няма да е (+) само 1-2 поредни дни, а повече или ще е (+) през определени интервали./ напр. - - - - + - - ++ - - +++ - - + - - /

# 35
  • Мнения: 243
Мерси Денис.Защото ходих при АГ на профилактичен преглед и той ми каза че имам киста ,функционална може би.Каза,че ще я следим дали ще изчезне.Това се случи на 10 ден от цикъла ми.Почнах да правя тестове за овулация ,първия ден ми излезнаха две чертички, като тестовата по бледа.На втория ден ден, т.е 11 две еднакви ,счетох го за положителен и правихме секс същата вечер и следващите три.Като продължих да си правя тестовете.И следващите три теста пак имаха две черти ,но тестовата отново беше по бледа.Купих нова опаковка ,но друга марка и на шестия ден вече никакви черти т-е отрицателен. И сега се чудя този на 11 ден дали е бел наистина положителен и ако да ,защо нито ми идва цикъла ,ниго съм бременна.Малко объркано стана май дано да ме разбереш.

# 36
  • София
  • Мнения: 36 145
Мерси Денис.Защото ходих при АГ на профилактичен преглед и той ми каза че имам киста ,функционална може би.Каза,че ще я следим дали ще изчезне.Това се случи на 10 ден от цикъла ми.Почнах да правя тестове за овулация ,първия ден ми излезнаха две чертички, като тестовата по бледа.На втория ден ден, т.е 11 две еднакви ,счетох го за положителен и правихме секс същата вечер и следващите три.Като продължих да си правя тестовете.И следващите три теста пак имаха две черти ,но тестовата отново беше по бледа.Купих нова опаковка ,но друга марка и на шестия ден вече никакви черти т-е отрицателен. И сега се чудя този на 11 ден дали е бел наистина положителен и ако да ,защо нито ми идва цикъла ,ниго съм бременна.Малко объркано стана май дано да ме разбереш.

Кистата може да обърка МЦ
Тя пречи да се образува доминантен фоликул и да има О.
Ако е фоликуларна киста, по-бързо ще претърпи обратно развитие.
Колко мм е тази киста?

# 37
  • Мнения: 243
Не знам Денис.Толкова се паникьосах ,че и не попитах.После като се прибрах се сетих, ама вече беше късно.Дано да изчезне сега с М.То предполагам ,че и тя ще закъснее в такъв случай.Значи е въжможно теста да е сбъркал.Трябваше да меря БТ, но от този месец почвам.Май БТ дава повече яснота какво се случва.Благодаря мила Денис, че ми отговаряш.Като почна да меря бт щи имам нужда от теб.Лек ден и много усмивки ти желая Grinning Grinning Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте. Имам един такъв въпрос.
 След химическа бременност в четвъртък бях при док. Всичко е наред и ще подновим опитите. Имам и 14 мм. фоликул в десния яйчник. Нещо ми стана интересно обаче. При наличие на фоликул 14 мм., досега винаги съм имала бледа втора черта на тест за О. Обаче този месец няма, което е много странно. А фоликулът е налице. Нали все пак УЗ показва най-ясно картината.
Тук една съфорумка ми сподели, че след нейната химическа бременност изобщо не е видяла втора черта на теста за О., а е забременяла веднага на другия месец. Много ми е странно това, но и при мен нещата сочат натам. Какво мислиш по въпроса? Какво може да е обяснението? Възможно ли е бременността да оказва влияние на тестовете?

# 39
  • Мнения: 3 242
Това, че имаш 14 мм фоликул не значи, че ще имаш овулация Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 8 131
Знам, но то и положителен тест също не значи това. Просто друг месец при такъв фоликул си имам втора по-бледа черта.

# 41
  • Мнения: 3 242
На кой ден от цикъла ти е този фоликул ? и бледа черта не означава нищо, нали знаеш.

# 42
  • София
  • Мнения: 8 131
На 14 ден след течението с което се чистих. Док каза че матка и яйчници отговарят на 8-9 ден, тоест се движа малко назад. Обикновено съм с О. на 17-18 ден. Знам, че не значи бледата черта нищо, но като я има - потъмнява, а сега я няма никаква.

# 43
  • Мнения: 3 242
Не всеки месец има овулация и също така е възможно да има някакви промени заради химическата бременост. При мен след химическа бременост месеци наред цикъла не можеше да ми се намести, а 2 месеца след кюретаж бях бременна ... така че всичко е много относително Wink при всеки е различно, така че не гледай другите.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 131
Въпросът е, че имам изписан Утрогестан от 28.11 за 10 дни. Което се пада 20 ден. Сега се чудя дали да го почна тогава или да чакам + тест за О. Но то така и така, този фоликул от 14 мм, ако ще се пука изобщо, трябва да се спука до тогава, или греша?
Миналия месец пак имах на 14 ден 14 мм фоликул, на 16 ден + тест за О. а на 18 ден вече беше спукан.

Общи условия

Активация на акаунт