Някой друг да го дебнат така?

  • 25 001
  • 341
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 965
        Май някъде писахте за рускините. Нямам много лични наблюдения,
О, то и аз слагам найлонче и покривала на диваните / когато ги имахме/, но не за гости, а защото не ми се чисти.
Колко по - лесно е да изхвърлиш найлона и да изпереш покривките.

Добре, де, какво от това, че са ти чисти диваните, като така или иначе не ги виждаш - все са под найлони и покривки? newsm78

А и надали е особено комфортно да седиш на найлон.
Предпочитам да си разкостя диваните от употреба и да ги сменя, вместо в собствения си дом да не смея да седна.

# 301
  • Мнения: 2 931
Хърмаяни, след едната се налага да чистя, а другата ще чисти след мен, коя перспектива те блазни повече? Mr. Green
Зилозавър, това не са перспективи. Не и за мен. Mr. Green


# 302
  • Мнения: 3 241
найлонче?
Е това мислех, че само по филмите го има Simple Smile

# 303
  • Мнения: 1 288
Е, говорим си за квартирантски хипотетичен живот. По-склонна съм някакси да чистя на мъж (не че и това лесно толерирам), отколкото на жена, възпитание ли е, някакви културни наслагвания ли е, не знам.

# 304
  • Мнения: 12 695
Имах едни съседи - върху килима бяха сложили найлон.

# 305
  • Мнения: 2 931
Е, говорим си за квартирантски хипотетичен живот. По-склонна съм някакси да чистя на мъж (не че и това лесно толерирам), отколкото на жена, възпитание ли е, някакви културни наслагвания ли е, не знам.
Не, просто някаква мърла ти е дошла в повече. Предполагам, че още нямаш деца, мъжът ти не е мързел, който чака да му вдигат и слагат и поддържането на домакинство от двама не е особено трудоемко. Пък и не е грижа единствено на жената.

# 306
  • Мнения: 5 710
найлонче?
Е това мислех, че само по филмите го има Simple Smile

Всички обичат Реймънд, един от любимите ми епизоди  е махането на найлона от дивана на Мари, която иска да докаже на снаха си, че не й пука за чистотата на дома:) Реймънд, брат му и баща му приемат идеята като провокация, но в крайна сметка се пристрашават и полагат задници на непознатата материя за около минута, но под зоркия поглед на майката изсипват купа чипс и 2 минути по-късно сами връщат найлона на дивана  Mr. Green

# 307
  • Мнения: 5 710
дори намерих сцената в ю тюб:
http://www.youtube.com/watch?v=juLwo_gGptk

# 308
  • Мнения: X
Мен никой не ме дебне, но майка ми влезе ли у нас, веднага започва да подрежда, прибърсва, премива итн. Най-често след визитите й мъжът ми започва да се чуди къде са разни неща, защото така, както тя ги подрежда, винаги стават неоткриваеми.
Откакто имаме котарак, който почти навсякъде обича да си намърдва косматия задник, дойде ли маман и веднага започва да му се кара. Опитвам се напразно да й обясня, че котките, или поне нашата не разбира от каране и кьотек, но тя за всеки случай профилактично си му крещи, защото явно някога без да иска е направил това, което му е казала и си е внушила, че може да го подчини рано или късно. Нашия император, представете си Laughing
Ха!

Но виж, да ме преследват пощурели от мания за ред и чистота свекървища, както ми се оплакват някои познати, не ми се е случвало и слава Богу и манна небесна, че съм пощадена от подобни психопатски нашествия.
Мамчето, да е жива и здрава и чат-пат да ми прибърсва банята, ми е напълно достатъчна.

# 309
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Милена, много просто - наеми си домашна помощница на пълен работен ден  Joy Hug

Еххх,само да можехме.Но и двамата понякога си мечтаем затова

# 310
  • Мнения: 2 510
        Май някъде писахте за рускините. Нямам много лични наблюдения,
О, то и аз слагам найлонче и покривала на диваните / когато ги имахме/, но не за гости, а защото не ми се чисти.
Колко по - лесно е да изхвърлиш найлона и да изпереш покривките.

Добре, де, какво от това, че са ти чисти диваните, като така или иначе не ги виждаш - все са под найлони и покривки? newsm78
Покривките освен, че се перат могат и да се сменят - различни спрямо сезоните, както и различна декорация което придава по - голям уют и разнообразие от страна на форма.
Няма и сравнение с претапициране.
 Ако имаш малки деца - художници или използвайки ги за тепих картинката съвсем се оформя. Прибави и домашния любимец.
Нямам нито средства - парични нито време да мога да поддържам един дом в приемливи за мен граници като място за живеене на различни поколения с различни вкусове и интереси.

# 311
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Чаршаф съм слагала върху диван за лятото, ако материята ти лепка на задника (кожа примерно, или нещо изкуствено-бодливо), щото в нас поне мъжете маат по гащи. За гостите бих го махнала, честно казано. Найлон под никаква форма не понасям, мушами и т.н.

Котаракът пуска косми навсякъде, но пък си ни е част от семейството, чистим след него, какво да правим.

Децата пишкат седнали сутрин, докато правят номер 2, през останалото време тичат до тоалетната, и пишкат прави. Изпръскват, много ясно, сега се учим, на малкия точно сваляме памперсите. Бършем след тях.

Изобщо всяка сутрин ми започва с лайночистене - "Мамииии, готоооов съъъъм" (големият след №2), малкият, ако успееш да го сложиш навреме на тоалетна, същото, ако не, памперсна експлозия, плюс котарашките съкровища от неговата си тоалетна. Живот ли бе да го опишеш.

Оценка 0/10.  Joy

# 312
  • Мнения: 5 710


Изобщо всяка сутрин ми започва с лайночистене - "Мамииии, готоооов съъъъм"


# 313
  • Мнения: 2 674
Kaто си говорим още за дивани да вмъкна случка от нашето семейство. Бяхме се сдобили с новото производство на соц мебелен комбинат-диванче и баща ми (лека му пръст) се беше излегнал и "цапа" новата придобивка. Майка ми му се кара и той много хубаво и отговори-"аз ли съм правен за този диван или диванът е правен за мен?!". Всеки път когато "пазя" мебели се сещам за този лаф.

# 314
  • Мнения: 571
У нас е чисто колкото да не сме заринати в боклуци Laughing Подредено не може да е никога за повече от 5 минути.Аз събирам,каката на ново разхвърля.Отказах се да се пъна и да ходя по з***ика и по цели дни.
Майка ми не ме дебне.Като дойде започва директно да чисти,пере,подрежда.Хич вече не ми и пречи.Ако ще да съм излизала къщата,тя пак ще мине след мен.Такава си е.Свекърва ми е по-мърлява и разхвърляна и аз като майка ми-ходя след нея да оправям Laughing
Майтапа настрана,но мъжото вика "дай поне да и плащаме на майка ти " Simple Smile Или "маман ли е идвала днес?" Веднага се познава.

Общи условия

Активация на акаунт