летни и лесни рецепти

  • 24 294
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Ние в тия жеги наблягаме на таратор,чушки с яйца и сирене,които ядем студени......Миш маш.....Мажем филийки с хайвер от тиквички или кьопоолу като сложа в една чинийка и плочка сиренце и мога да изям света.... hahaha....
Гриловани тиквички с кисело мляко копър и чесън също хапваме....

....Друго,другоооо...... newsm78
*Доматена супа(пак студена я ядем)
*Чушки(печени) с доматен сос
....
Когато ни се яде месо,наблягаме на скарата и пържените картофки....

# 16
  • Мнения: 5 462
Я кажете моля, някакво лесно ястие с картофи?
Имаше някаква рецепта с шунка,кашкавал и сметана,ако някой се сеща...

Картофената  запеканка на TheNMaster е много вкусна, аз добавям понякога варено пилешко и гъбки, супер е! Heart Eyes Peace
labrex ,благодаря зя тази рецепта,но аз търся друга!
Ето ти една много лесна рецепта с картофи.
Ако има нещо неясно , пиши .
http://www.youtube.com/watch?v=aPedfdMsDA8&feature=fvwrel
Много върви да се хапва със студен таратор или салата с добре охладени домати със зехтин .
Дано ви хареса.

# 17
  • Мнения: 1 983
Интересни предложения прочетох, благодаря.  bouquet
Някой може ли да ми каже как се приготвя соса за чушки с доматен сос? Blush

А иначе в жегите на мен лично не ми се ядат тежки манджи или меса, но мъжът и детето си ги искат. Аз лично наблягам на миш-маш, тиквички, таратор, плодове. Peace

# 18
  • Мнения: 5 795
Я кажете моля, някакво лесно ястие с картофи?
Имаше някаква рецепта с шунка,кашкавал и сметана,ако някой се сеща...

Картофената  запеканка на TheNMaster е много вкусна, аз добавям понякога варено пилешко и гъбки, супер е! Heart Eyes Peace
labrex ,благодаря зя тази рецепта,но аз търся друга!
Ето ти една много лесна рецепта с картофи.
Ако има нещо неясно , пиши .
http://www.youtube.com/watch?v=aPedfdMsDA8&feature=fvwrel
Много върви да се хапва със студен таратор или салата с добре охладени домати със зехтин .
Дано ви хареса.


Markrit ,не лошо ако имаш възможност да я преведеш тази рецепта,в общи линии я разбрах,ама все пак....

Последна редакция: нд, 08 юли 2012, 15:12 от monii

# 19
  • София
  • Мнения: 10 980
Интересни предложения прочетох, благодаря.  bouquet
Някой може ли да ми каже как се приготвя соса за чушки с доматен сос? Blush

http://www.supichka.com/2011/08/blog-post_04.html

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Mного ти благодаря, точно това се бях засилила да търся   bouquet Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 544
В тези жеги готвенето ми е кошмар.. много уважаме вкъщи супата от тиквички, както и доматената.. доста често мъж ми взима от Кауфланд изпечена риба и с една салата айберг, вечерята е готова за 5 мин.

# 22
  • Мнения: 25 824
Като стана дума за салата айсберг - истински фен съм  hahaha
Това растение се комбинира със всичко, домати и краставици ; или морков и цвекло...
Предполагам че е ГМО  и няма много витамини и полезни вещества, но е лека салата, бързо се приготвя и е богата на фибри. Накисвам в студена вода за половин час преди приготвяне, уж да се изкарат химията и нитратите ако въобще е възможно.
  bouquet за айсберг

# 23
  • Мнения: 260
Момичета,страхотни идеи сте дали!
Някой рецепти вече ги пробвах,станаха много вкусни и най-вече леки за тези жеги.

Сега имам питане да ми кажете с бкоколи какво мога да направя?
Моят син се е запалил по тия броколи и ме кара непрекъснато нещо да му правя с тях.
Айде, пак помагайте!

# 24
  • Мнения: 5 462
Момичета,страхотни идеи сте дали!
Някой рецепти вече ги пробвах,станаха много вкусни и най-вече леки за тези жеги.

Сега имам питане да ми кажете с бкоколи какво мога да направя?
Моят син се е запалил по тия броколи и ме кара непрекъснато нещо да му правя с тях.
Айде, пак помагайте!
Пастата с броколи става много вкусна и е идеално леко ястие за жегите. Peace
http://www.youtube.com/watch?v=5n3m_ydSCMU

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 12:19 от Markrit

# 25
  • Мнения: 18 020
Ау, че хубава темичка, записвам се  и се връщам да чета   Embarassed
Не съм много полезна, защото караме предимно на салати, за десерт плодове, рядко нещо на грил тигана  Flutter

Р.Р. Звучи много здравословно, ама кантара не мръдва и кг надолу  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 260
Момичета,страхотни идеи сте дали!
Някой рецепти вече ги пробвах,станаха много вкусни и най-вече леки за тези жеги.

Сега имам питане да ми кажете с бкоколи какво мога да направя?
Моят син се е запалил по тия броколи и ме кара непрекъснато нещо да му правя с тях.
Айде, пак помагайте!
Пастата с броколи става много вкусна и е идеално леко ястие за жегите. Peace
Давай, ако можеш и рецептите за направата на ястията и салатите!
Благодаря!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 378
Майка Зайка, можели рецептата за тази супа от тиквички? Заинтригува ме Simple Smile

inaa3,
- задушени с масло и сол (или вместо сол някакво бульонче) - много вкусна гарнитура. Понякога слагам и карфиол, също става много вкусен така.
- запечени със сметана, малко несолено сирене и отгоре малко кашкавалче.
- спагети: задушени броколи, кофичка сметана и малко синьо сирене. Това преди няколко години го ядохме с една приятелка в една пицария и оттогава сме фенове на тази вкусотия Simple Smile
- панирани броколи. Преди доста време бях правила, беше вкусен, но не помня рецептата за панировката.

Част от летните ми манджи:
- огретен с тиквички, както мама  го прави, много е вкусен - около 1 кг. тиквички се настъргват на едно, 1 глава ситно нарязан лук, 200-300 грама сирене, 4-5 яйца, 1 каф. чашка олио, , копър,  сол, 1 каф. чашка грис, ако нямаш може и без него. Пече се на умерена фурна за около половин час.
- пълнени тиквички/патладжани. Скоро с една колежка ядохме пълнени патладжани със сирене и парченца домат, така хубаво бяха запечени и тоооолкова вкусни, та ги правя и вкъщи вече.
- Зеленчуци на фурна - едро нарязани картофи, моркови, няколко главички лук и домата нарязани на 2 или на 4, 1 тиквичка нарязана, сол, 2 ск. чесън, подправки за скара/пиле, олио или зехтим и малко водичка на дъното. Опичат се за половин час и се топят направо.
- пълнени чушки с яйце и сирене (понякога и парченца домат към сместта) - пържени или  на фурна в йената
- гювечета на МВ
- спагети
- пълнени запечени домати/гъби
- омлети с различни плънки
- яйца по панагюрски
- бърканата пица

# 28
  • София
  • Мнения: 1 544
Веднагически я давам, много е лесна.
В тенджерка с мазнина задушавам леко 2-3 тиквички на кубчета с малко пикантина.
Доливам вода (на око) вари се още 5-10 мин. слагам фиде и ако има нужда сол, черен пипер застойвам с 2 желтъка и 1 ч.ч. кисело мляко и копър за разкош  bouquet

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ние в тия жеги наблягаме на таратор,чушки с яйца и сирене,които ядем студени......Миш маш.....Мажем филийки с хайвер от тиквички или кьопоолу като сложа в една чинийка и плочка сиренце и мога да изям света.... hahaha....
Гриловани тиквички с кисело мляко копър и чесън също хапваме....

....Друго,другоооо...... newsm78
*Доматена супа(пак студена я ядем)
*Чушки(печени) с доматен сос
....
Когато ни се яде месо,наблягаме на скарата и пържените картофки....
Как правиш хайвера от тиквички?

Общи условия

Активация на акаунт