Нашите кухни - тема 44

  • 76 927
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 89
Здравейте,
Поздравления за прекрасната темичка!  bouquet
Имам питане относно моята бъдеща кухня. Какво ще кажете за вратичките на фирма "Модекс"
Смятам да си направя кухнята с тези вратички, на живо много ми харесаха, добре изработени ръбчетата загладенки, запечатани добре.
Някой има ли такава кухня да ми каже в процес на използване нещо поврежда ли се на вратичките, евентуално фолиото да се отлепи или нещо подобно?
Ще съм благодарна на мненията ви!

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 1 068
emily_m, моят мъж е мебелист и досега е правил много кухни с техните вратички, никой не се е обадил да се оплаче. Ние вкъщи си направихме шкафа в банята с тях. При положение, че цялата баня е 2 кв.м и нямаме душ кабина, само завеса, вече две години няма никаква деформация. Този МДФ не е водоустойчив, а само влагоустойчив, но не се е повредил. Лично на мен много ми харесват и има огромно разнообразие от цветове и кобилици.  Hug

# 347
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
 АЗ съм малко против тях, но пък всеки сам решава, ако вратите са с лъскаво покритие цената е висока за това което получаваш. Ако се прави нещо в нас няма да е с тези врати. Преди 2 години правихме една кухня с бежаво и бордо, след година бордото беше станало розово, нещата опират и до поддръжка, но за 120-130 лв/кв за гланц цената е висока а готов материал (който трябва да се реже и кантира) е около 50-60 лв/кв. Сравнявам материали с ПВЦ фолио, за 120-130 лв/кв може да се направят врати от акрилни плоскости.

# 348
  • Мнения: 2 786
Ние сме почти готови, но още не можем да се решим къде точно да са дръжките на вратичките и на чекмеджетата.  Laughing Дали да са хоризонтални, вертикални, центрирани или по към единия край ...  Crazy Иначе са ето такива, 140mm:




На чекмеджетата е ясно, че ще са хоризонтално и центрирани, ама за останалите хич не е ясно.

# 349
  • Мнения: 5 160
Хоризонтални центрирани Simple Smile

# 350
  • Мнения: 2 786
Хоризонтални центрирани Simple Smile

И на мен ми беше това първоначалната идея, но така няма ли да е по-трудно да се отгатне в коя посока се отваря вратичката?  Crazy Искаме да ги направим да се отварят по двойки (като двукрил прозорец), тогава най-логичното е да са така като на горните шкафове:

# 351
  • Мнения: 5 160
Хм, ти нали ще си знаеш накъде...
Картинката, която показваш е ОК. Хареса ми. Мисля си, защото горните шкафове са раздалечени.
Виж пък вляво при колоната (предполагам е вграден хладилник) са вертикално...
Размерът на дръжката ти може да се сложи хоризонтално дори на шкаф за бутилки.
Ако смяташ, че ще те улеснява и ще ти е удобно - сложи ги така - разместени.

# 352
  • Мнения: 2 786
Не знам, меря, мисля, чертая, визуализирам си и ... не мога да се реша. Поне с мъжа ми решихме, че ще са хоризонтално разположени. Дали ще са центрирани или като на снимката по двойки ... това е питанката сега.  Laughing

# 353
  • Мнения: 759
хелп! днес много се ядосахме с нашите майстори и май на финалната права ще ги сменяме  #Cussing out
трябваше да завършат всичко още мин.седм. по това време, а още се мотат. Имат работа за не повече от 3 дни там... уредите ще дойдат във вторник-петък, мислех да ги слагаме директно, а сега трябва да са на изчакване в едната празна стая...
Кажете приличен майстор/и (може и на лични) за шпакловка на стая и коридор + боядисване на стените на същите помещения (ок.30кв.)(Варна). Наистина не е много като работа и не е никак сложна по моему, но тези сегашните просто ме мотаят.  Praynig

# 354
  • Мнения: X
Кажете приличен майстор/и (може и на лични) за шпакловка на стая и коридор + боядисване на стените на същите помещения (ок.30кв.)(Варна). Наистина не е много като работа и не е никак сложна по моему, но тези сегашните просто ме мотаят.  Praynig[/i]

Няколкократно съм препоръчвала Ангел Карамичев.
GSM 0877 016 168 Vivacom
GSM 0988 820 273 Bob

Висше МЕИ. Работил е в проектанска. От 15 години се занимава с фаянс, теракот, ВиК, ел....
Пефекционист.

ПП Предварително си уговори срокове. Подпишете някакъв договор. Дано да може да поеме работата. УСПЕХ!

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 1 068
За дръжките... най-много харесвам от този тип дръжки всички да са разположени хоризонтално, но там където шкафовете се отварят наляво или надясно да са си от съответната страна сложени, а не центрирани, т.е като на снимката. Моите вкъщи са така и ми е много удобно. Не бих сложила вертикално или пък хоризонтално центрирани.  Peace

# 356
  • Мнения: 2 786
За дръжките... най-много харесвам от този тип дръжки всички да са разположени хоризонтално, но там където шкафовете се отварят наляво или надясно да са си от съответната страна сложени, а не центрирани, т.е като на снимката. Моите вкъщи са така и ми е много удобно. Не бих сложила вертикално или пък хоризонтално центрирани.  Peace

Тук е много разпространен този тип разположение (за дръжки като нашите):



Обаче аз не искам вертикални, защото вертикалните ми харесват само на вратички със стъкло като на снимката. А нашите са плътни. Може би в крайна сметка ще ги сложим като на първата снимка. Струва ми се и по-лесно да се отварят така, използваш цялата дръжка, а не само крайната й част, както и по-малко сила ...  Thinking

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Присъединявам се към вас, защото изненадващо ще правим и ние кухня.  Tired Купихме апартамента с налична кухня, правена преди 2 години и изобщо не я загледахме. Като викнах майстора да обсъдим уж лекото преустройство (исках да сменя само плота и мивката и шкаф за вградена фурна и котлони да се направи), се оказа, че ще ползваме само 5 шкафа от наличната кухня и то само корпусите. При обявената цена за работа се замислих дали не е по-разумно да направя изцяло нова кухня, поне ще е както аз искам и с каквито цветове аз искам. Всичко това е прекрасно, стига да знаех какво искам  Mr. Green Сега чакам дърводелецът да ми предложи проект и цена, за да имам тема за размисъл. А хииич не ми се занимава и смятах, че най-бързо с кухнята ще приключа, защото все пак има нещо готово.
И според вас старото кухненско мога ли да опитам да го продам цялото или примерно отделни шкафове, мивката и т.н. Грехота е да се хвърли, ново е, но пък нямам къде да го сложа другаде. То е право, в редица, нищо особено. Ще кача снимки по-късно, за да добиете представа.

По отношение на дръжките на мен ми харесва първия вариант - хоризонтални и сложени от страната на отваряне.  Peace

Последна редакция: нд, 22 юли 2012, 11:54 от bugaboo

# 358
  • Мнения: 83
Здравейте   bouquet,
тъй като ми предстои ремонт на кухнята, искам да попитам дали някой си е правил кухня във фирма Диалог?Ако може да ме ориентирате за цена Simple Smile

# 359
  • Мнения: 2 786
Ние от старата кухня запазихме само един шкаф - този под мивката. И то защото мивката много си я харесваме, но е с нестандартни размери и не намерих шкаф с тези размери във фирмите тук, а нова мивка не беше актуален вариант.  Mr. Green Ако не беше за мивката, щеше да изкрътим всичко. Добра идея да продадете старата кухня, аз разлепих обяви из квартала, че дори я даваме безплатно, стига купувачът сам да си разглоби шкафовете и да си ги превози, но в отпускарския сезон не очаквахме голям интерес. Вчера се обадиха двама да питат дали обявата е актуална (на 1 месец е), но ... късно. Така че пробвайте, може някой да прояви интерес - снимаш кухнята и казваш, че се продава/подарява, стига купувачът сам да си я разглоби и пренесе на свои разноски.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт