БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 98

  • 110 244
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Минавам само да ви кажа "здравейте" и че ви следя какви красиви неща правите. Аз си шия моите цветя, които ...N... (Lady N) ми изпрати на схема   bouquet
За сега още няма вид на изглед, но нали ми е за първи път  Joy

# 346
  • Мнения: 572
boneli, на първата снимка ти е табличката. Най- отгоре са целите кръстчета, като първия знак ти е мартеничка- от единия цвят трябва да вземеш 2 нишки а от другия 1, Другите знаци, които трябва да шиеш на кръстче са с по три нишки. Надолу има известно количество полукръстчета и от тях имаш мартеница, има два знака с по 2 нишки и останалите са в 3 нишки. Следващата част от табличката е за контурния бод, като и за него имаш с различен брой нишки-1,2 и 3. И най-отдолу имаш 4 знака за френски възли- и от тях има с 3 нишки, с 2 и с 1. В последната колона са ти цветовете, които трябва да ползваш за съответните символи, но са ти дадени само имената на цветовете без номерата им. Но доколкото виждам от снимките ти , на третата снимка срещу имената на цветовете са дадени и номерата им. Не ми изглежда сложно- не се плаши. Панамата ти сигурно е едричка, щом имаш доста шев с три нишки.
Моята е 18 каунт- много ситна. До сега не съм шила на толкова ситна панама, освен разграфената с гобленовия бод. Аз съм много въодушевена- мисля че до последния бод ще ми е интересно, защото има толкова различни бодове, нишки... Очарована съм от комплекта- всичко е подредено, обяснено подробно, че даже и игла има.
Аз днес имах рожден ден, бях на работа, след това водих домочадието на кръчма и след като се прибрахме не можах да му устоя у направих първите няколко бодчета- не повече от 30, но и това ми е достатъчно- уморена съм, късно е а и съм пила две бири...

# 347
  • София
  • Мнения: 630
boneli да допълня само за конците в дименшън - доколкото разчитам, твоите са разделени на 4 връзки. Обикновено във всяка връзка има един по-дебел конец с различен цвят и той е даден, но твоята табличка ми е доста ситна, пък и френски не разбирам.  Blush
Срещу името на конеца е дадено колко нишки имаш от него и след това е номера му - та в първата връзка виждам че имаш 28 бр. от един цвят и освен това там е и бялото (последния цвят) - така че си разделяш конците и си ги номерираш за по-лесно.
Във втората връзка имаш 25 конеца черно - така че пак няма как да я объркаш - разделяш ги отново и пак ги номерираш.
По същия начин третата и четвъртата връзка. Аз лично всеки конец го слагам в плик и след това отгоре си написват в кои символи се използва, и всеки символ с колко нишки и как се шие.
Дано съм обяснила разбрано  Mr. Green, но съм убедена че ще се справиш. Hug
Освен това колкото е по-голямо предизвикателството, толкова е е по-голямо и удовлетворението след това  Grinning

# 348
  • Мнения: 7
здравейте на всички,
надявам се приемате нови членове. Признавам си, че от време на време надничам в темичката, но поради липса на време досега не съм се включвала.
Поводът да пиша е схемата на "Момичето с розата", коментирана на предните странички. В момента шия оригинала на Роял Париж и става красиво, но редовете в схемата са сгрешени на две места и квадратчетата са с по девет реда, вместо по десет. За тези като мен, които разграфяват панамата е проблем - докато открия къде е грешката, падна лудо броене. Накрая се сетих да преброя в схемата и открих "Ключа за палатката".
Така, че който реши да шие гобленчето да има предвид, че четвъртите редове -  от долу нагоре и отгоре надолу, са с по девет реда, вместо десет.
Надявам се да съм полезна и да спестя на някого два часа броене Laughing Laughing Laughing

# 349
  • Мнения: 0
Много благодаря за помощта.Вече имам схемата и съм много щастлива.Извинявам се за късното включване но нямах време.

# 350
  • София
  • Мнения: 3 789
Поводът да пиша е схемата на "Момичето с розата", коментирана на предните странички. В момента шия оригинала на Роял Париж и става красиво, но редовете в схемата са сгрешени на две места и квадратчетата са с по девет реда, вместо по десет.

Сгрешени са в оригиналната схема? Благодаря за информацията и добре дошла  Hug

# 351
  • Мнения: 7
Да, точно оригиналната схема. Ако беше копие, свалена от нета и т. н., щях да прегледам основно схемата за липси, застъпвания и други проблеми, преди да почна да шия. Най - малкото с оригинал очаквах подобен проблем. Още повече, че е разграфена фабрично през пет и десет реда/колони.
От любопитство преди седмица си свалих и сканирана схема от осинката- има го същия пропуск с двата липсващи реда.
За сметка на това, ще имам най - уникалния гоблен Joy. Тъй като установих липсата в процеса на шиене, сега в движение добавям един ред.

# 352
  • Мнения: 228
Рамкираната Смърфиетка!
http://media.snimka.bg/s1/0786/027815420.jpg?r=0
Работата с детското гобленче се отложи за след 2 седмици, така че ще имам време да ушия някое друго, а феичките ще останат или за нас, или ще подаря на някое детенце, за да им се радва.

# 353
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте, пиша ви с молба за съдействие... харесах си едно гобленче, но нямам схемичка, дори не знам как се казва или на коя фирма е... това е линк към снимчиците :
https://plus.google.com/u/0/101734339809437833799#photos/1017343 … 64628090845397937
Надявам се да успее някой да ми каже поне как се казва и откъде мога да го намеря:)
Благодаря ви предварително!

# 354
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета! Днес е ред и тук да се разпиша, че съвсем изпуснах нещата, но... такива са обстоятелствата. Най-напред качвам схемата, която търси nuschinka(мислех, че съм я изтрила, но не съм, имаш късмет).
И  welcome Радвам се да те видя и тук!  Grinning



След малко ще редактирам и ще кача етапче от нещо, което ме сърбяха ръцете да опитам как се шие!

# 355
  • София
  • Мнения: 245
Еииии, Тони! И аз много се радвам да те видя... Да те бях питала направо без да губя време 4 дена да я издирвам... амаа откъде да знам... Благодаря ти!
Целувки

# 356
  • Мнения: 7
nuschinka, моля, моля! Важното е, че по принцип си попаднала на правилното място. Ако аз я нямах, някое от другите момичета щеше да помогне!

Така и така пиша нов пост, та ще кача тука етапче от първия ми Dimensions, който имам благодарение на Делфинчето! Определено ми върви по-трудно от Луна (то в момента нищо свързано с хобита не ми върви поради неравната битка, която водим с махането на памперса, но това е друга тема за друго място), но пък не е толкова страшно колкото си мислех. Доста интересно е и трябва само да се следи с кой конец какъв бод трябва да се ушие, с колко нишки. Малко се притеснявам за френските възелчета, но има доста време до тях, няма да ги мисля сега. Сега най ми се иска да ми остане мааалко време та да боцна още малко и да завърша етапчето в долната част, а после да пошия малко и от Луна, но да видим дали няма да ми се отвори такава възможност чак наесен като започнат дъждовете   Sad
Ето етапче:

Като краен резултат трябва да се получи това:


Изчезвам, че положението стана напечено!

# 357
  • Мнения: 19

Браво Miss Emerald - доста добре се получава, много си напреднала, продължавай все така!   bouquet

# 358
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 284
Рамкираната Смърфиетка!
http://media.snimka.bg/s1/0786/027815420.jpg?r=0
Работата с детското гобленче се отложи за след 2 седмици, така че ще имам време да ушия някое друго, а феичките ще останат или за нас, или ще подаря на някое детенце, за да им се радва.

тези стават ли?



# 359
  • Мнения: 228
Стават, стават! Даже ако са лесни за ушиване - стават идеално!!!
nona_u@mail.bg

Общи условия

Активация на акаунт