С възрастта шансовете за забременяване намаляват, защото?!

  • 22 701
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Съншайн, жените в напреднала възраст стават майки, ползвайки донорски яйцеклетки. Peace

Всъщност, да се намери донорска яйцеклетка не е толкова лесно. Освен това, далеч не всички жени са съгласни и се чувстват спокойно с такъв вариант.

# 46
  • Мнения: 1 846
Съншайн, жените в напреднала възраст стават майки, ползвайки донорски яйцеклетки. Peace
Да, но децата не са биологически техни. Peace

# 47
  • Мнения: 1 661
Струва ми се, че темата взе да се измества. newsm78
Не обсъждахме колко е лесно или трудно да се намерят донорски яйцеклетки, а как жените в напреднала възраст стават майки. Peace

Дори и децата да не са биологични деца на майката много жени правят процедури с донорски яйцеклетки. Всеки има различно мнение по въпроса и различни мотиви да го направи. Peace

# 48
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Така е, Жълта роза, но донорските варианти не са решение за всеки.

Освен това, възрастовият фактор не засяга само производството на яйцеклетки, но и имплантацията, и износването. Четох средни данни за Бeлгия, в които успеваемостта на инвитро-оплождането е около 11 % за жени над 40 г. Към това прибави и, че далеч не всички бременности от тези 11 % са завършили успешно.
И на мен не ми харесва, но това е положението.

# 49
  • Мнения: 1 846
Така е, Жълта роза, но донорските варианти не са решение за всеки.

Освен това, възрастовият фактор не засяга само производството на яйцеклетки, но и имплантацията, и износването. Четох средни данни за Бeлгия, в които успеваемостта на инвитро-оплождането е около 11 % за жени над 40 г. Към това прибави и, че далеч не всички бременности от тези 11 % са завършили успешно.
И на мен не ми харесва, но това е положението.
Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 4 878

Освен това, възрастовият фактор не засяга само производството на яйцеклетки, но и имплантацията, и износването. Четох средни данни за Бeлгия, в които успеваемостта на инвитро-оплождането е около 11 % за жени над 40 г. Към това прибави и, че далеч не всички бременности от тези 11 % са завършили успешно.
И на мен не ми харесва, но това е положението.

Това е положението при жените, които се подлагат на инвитро и най-вероятно са с дългогодишни проблеми. За останалите няма статистики, предвид, че мнозинството от жените над 40 вече са приключили с възроизводството и тяхната фертилност няма как да се отчете.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 12:00 от Alexandria37

# 51
  • Мнения: 1 661
Така е Saule, аз не казвам, че жените след 40 имат много висок % на успеваемост при процедурите, едва ли някой може да го каже.
Намесих се в тази тема, защото останах с впечатление, че някои хора тук не разбират как жените над 40 били ставали майки като нямат собствени яйцеклетки. Peace

# 52
  • Мнения: 106
Май с моето изказване тласнах темата в тази посока. Вярно е, че и на 70 можеш да станеш майка, но е свързано с много средства, така че не е толкова лесно колкото съм го написала. Лично моята майка ме е родила на близо 40 и често си коментират с приятелки, че децата родени в по-късна възраст били по - умни и осъзнати. Не знам дали това е вярно. Други пък казват, че шанса детето да получи някакъв синдром-на Даун или друг, да се роди аутист и тн. с възрастта се увеличават. В Библията пък пише, че Сара е родила на 100 години. Всичко за мен е Божа работа.

# 53
  • Мнения: 1 846
Май с моето изказване тласнах темата в тази посока. Вярно е, че и на 70 можеш да станеш майка, но е свързано с много средства, така че не е толкова лесно колкото съм го написала. Лично моята майка ме е родила на близо 40 и често си коментират с приятелки, че децата родени в по-късна възраст били по - умни и осъзнати. Не знам дали това е вярно. Други пък казват, че шанса детето да получи някакъв синдром-на Даун или друг, да се роди аутист и тн. с възрастта се увеличават. В Библията пък пише, че Сара е родила на 100 години. Всичко за мен е Божа работа.
Така е. Peace

Общи условия

Активация на акаунт