Отговори
# 90
  • Мнения: 934
В Стразбург имаше заря и ние гледахме от прозореца,тъй като имахме на гости свекървата-ресторант и 20 минути задръстване ни дойде много.Ядохме любимото ми тарт фламбе.Предпочитам го пред пицата.Сега имам задача да сготвя тарт татан и тъй като бабата на моя ми подари своите лични рецепти(мнооого съм поласкана Grinning ) но ако някой има опит с тая торта и е станала хубава,моля за помощ Simple Smile Добра съм в готвенето,ама все пак искам да е хубаво Simple Smile

Явно французите повсеместно забравят да си тръгват  LaughingНие имаме двустаен с  кухня и има къде да се скрия и аз почнах така,заспивам си и прочие или си седя в спалнята...просто този екземпляр е изключително нахален и нарочно седи за да го храня и едно мерси не казва и си сипва и яде в кухнята.

Иначе вече съм посвикнала с обичаите,като например голямото ядене - аперо,основно,сирене и десерт...Идва в повече,ама като си канен,се сърдят че не ядеш

# 91
  • Мнения: 1 194
Тук в крайна сметка имахме заря в 23 часа на 13-ти. Половината експлозиви се разгаряха наполовина, но имаше много интересни момент. Нашият кмет като млад е имал фирма за пиротехника и това му е мания.
А вчера решихме да борим лошото време с идеи! Дъщеря ми от няколко седмици ме моли да идем в Лувъра Crazy  за ад посетим отдела с фараоните. Малкият също учиха за Египет в детската градина (имаха един гениален учител, много находчив), та вчера направихме тематична визита на отдела Египет. На всичко отгоре Лувъра беше безплатен послучай националния презник Laughing Това беше бонус за ентусиазма ни.
Втората част беше лунапарк в Тюйлери, не чак толкова културно-интелектуално занимание, вредно за портфейла ми Mr. Green
А днес сме на риба, въпреки идващия дъжд! Нали е лято, няма да стоим в къщи...

# 92
  • Мнения: 1 909
Привет следпразнично!

Бяхме на планината и такъв сериозен поход направихме на 14-ти до един от високите върхове в района (2575m) че дори и да е имало някакви фойерверки някъде, не сме ги чули.

Роце, поздрави от  брат'чедите ти!  Добре са, имаха даже бебета, тичат си насам-натам и все така свиркат като гумени играчки. На български май се казват лалугери, но къде-къде по симпатично си е мармот! Много дружелюбни животинки Даже снимах един почти нос в нос, но след като Мирянка реши да се изявява като фотограф, още не е ясно дали са оживяли снимките.

И да препоръчам едно интересно място за разходка с познавателна цел, ако имате повод да ходите до Динь (Digne) - Геопарка си заслужава да се посети http://www.resgeol04.org/Musee-promenade.html  Има много хубава градина за наблюдение на пеперуди, пътека на водата с водопади и мостчета, езеро с пъстърва и отделно  зали с обяснения на геологичните процеси, включително и аквариуми живи наутилоси и други риби и земноводни. Определено любопитно и приятно

# 93
  • Мнения: 1 194
Ало! Има ли някой тук? Laughing

# 94
  • Мнения: 628
Аз надничам, облещила съм се пред телевизора и гледам за атентата постоянно новините, а иначе тв не гледам...Никога не сме имали в бг такъв акт май и е зловещо усещането.

# 95
  • Мнения: 934
Всички са във ваканция явно хехе Simple Smile Ние заминаваме другата седмица,много ми се прибира вече.
Сега работя и поне се занимавам...че от септември пак се почва университета

# 96
  • Мнения: 26
Tук сме, тук сме  Simple Smile
Какъв атентат, Боби  Shocked В Бургас ли ? Ужасно е, че тероризма стига дори до БГ ...

Последна редакция: ср, 18 юли 2012, 22:56 от Julia B.

# 97
  • Мнения: 628
Да, в Бургас, и шофьора е загинал...туроператорът сега каза.

# 98
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Ужасен терористичен акт! Поклон пред жертвите!
Аз чета и от тук инфо макар,че тази агенция е малко от жълтурковците и какво ли не пише, но поне бързо реагират...http://www.blitz.bg/news

# 99
  • FRANCE
  • Мнения: 2 704
Поздрави от Варна. Морето е мокро и купона е пълен. Девойките откриха цацата (даже и дребното).

Аз токущо разбрах за атентата.  Sad

# 100
  • Мнения: 1 194
Я , имало народ все още пред компютрите Laughing

Наистина ужасяваща новина! Заразата на тероризма плъзва навсякъде!  Sad Дано няма други такива ужасии...

Иначе тук е лято, доживяхме Laughing Децата са тотална ваканция-спят до след 10, вечер ни надуват главите, баба им ги глези и готви вкусотии Laughing Аз се възползвам също и онзи ден след работа отидох на кино Laughing Не ми се беше случвало от 7 години да ида на кино и да гледам не-детски филм. Гледах последния Уди Алън, той ми е слабост. Щуротия отвсякъде, само за ценители Crazy
 А утре няколко "бг-мами " сме на ресто, ще се пробвам да ям индиска кухня под строгия контрол на Роца Joy Признавам, че досега не съм се решила на тази стъпка...

# 101
  • Мнения: 0
Момичета, приятно изкарване утре! Обичам индийска кухня, приятна е, но...не знам защо винаги очаквам дори в десерта да има къри! Laughing

Чудесно е , че се е постоплило при вас! При нас на север са 14-15 градуса, дъжд и гаден вятър.

# 102
  • Мнения: 1
Здравейте на всички  bouquetи аз да пиша най-после SickНай-накрая ни свършиха мъките.Днес излезе и оценката по химия от София и по всяка вероятност в понеделник ще се записваме newsm68 newsm44 newsm68Ще я приемат на пьрво класиране и на пьрво желание-медицина.Девойката изкара 5,58 по биология и 5,75 по химия.В другите университети сьщо е с шестици,ама те не ни вьлнуват Joy Joy JoyИмало полза от частните уроци последните 3 год.

Приятно изкарване довечера на ресторанта hahaha

# 103
  • Мнения: 3 240
Ау, супер резултати, браво на детето   bouquet
Да й е спорно ученето и занапред Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 909
Дони, поздравления! Страшно се радвам за успехите на твоята бъдеща студентка - но сигурно и на теб не ти е било лесно, та повече за теб са поздравленията! Почини си вече с чиста съвест   bouquet

Много ме шашна този атентат - само това й липсваше на България! Но явно живеем в един общ свят - всички проблеми засягат всички ни  

Парижанки- индианки, да кажете как е било! Умирам си за индийска кухня, но тук няма наоколо за съжаление.

Роц, още едно мерси за рецептата - точно това е консистенцията, която си представях. Иначе гарнитурата ми беше доста фентъзи - скариди, лук, зелени чушки и смес от сирената, които намерих в хладилника. Ще пробвам и с други гарнитури





Общи условия

Активация на акаунт