Много сухи и зачервени бузки. С какво да се мажат?

  • 1 258
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
Преди да отидеш на лекар вземи пробвай медицинската козметика на Мустела тя е хипоалергична и по никакъв начин няма да навреди на бебчо  Naughty аз лично съм много доволна от тази козметика и определено има ефект все пак е специализирана за бебета !!!

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ама какво се втелясвате от едни пъпчици    #Crazy........чак пък лекарства, хомеопатии и щуротии...естествено е от студа кожата на лицето да изпръхва, да се зачервява, втвърдява и съсухря....ще се оправи от само себе си, още не е свикнала на студ...Аз бих я мазала със зехтин....студенопресован и непреварен

и с това мажа, но ефектът е нулев.
Нямаме пъпчици, но кожата на бузките е мнооого суха.
И не се втелясваме, просто се притесняваме, което, мисля, е нормално Wink

# 17
  • Мнения: 1 645
Ама какво се втелясвате от едни пъпчици #Crazy........чак пък лекарства, хомеопатии и щуротии...естествено е от студа кожата на лицето да изпръхва, да се зачервява, втвърдява и съсухря....ще се оправи от само себе си, още не е свикнала на студ...

Аз пък мисля, че не е естествено и за всяко нещо си има причина
Синът ми е на 1г и 8 м,и има "тренинг" от миналата зима, но явно това не означава че е застрахован от студа,въпреки че вече го "познава"......
Та както писах по горе  -  за всичко си има причина,трябва само да се открие,а това понякога не е изобщо лесно.

# 18
  • Мнения: 1 382
Мустела или петролеум  Peace

# 19
  • Мнения: 35 967
д-р Тайс

# 20
  • София
  • Мнения: 2 164
Преди разходка мажа с крема против вятър и студено време на Бюбхен.

# 21
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Най-добре отиди на лекар, недей да чакаш, защото може да излезе нещо сериозно. Ние днес ходихме при педито заради такива проблеми, в четвъртък ще ходим с направление на кожен, но аз искам и на алерголог да го заведа. Защото сухите и червени бузки са признак и за атопичен дерматит!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 019
Пипи, внимавай с кожния, защото аз ходих при един,каза АД и ми изписа разни лекарства за пиене, а Мартина се оправи и без тях. Мазах я само с Мустела и сега са й като кадифенце.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Този атопичен дерматит не отминава ли от само себе си?

# 24
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Виждам, че повечето от вас ползват бебешка козметика за бузките. Аз пък понякога, когато Ивайло има такива проблеми с кожата го мажа с Елоком /май така се казваше/. И му помага!

# 25
  • Мнения: 2 768
Не е толкова страшно, но все пак е добре да отидете на дерматолог. На нас лекарката ни препоръча кремчето Клоран и върши много добра работа.

# 26
  • на Север
  • Мнения: 503
И моята беба е така от самото раждане, ту минават и бузките стават пухкави, то се зачервяват и са едни грапави. Мазах с олио Нивеа, Орифлейм бебешкото олио, с крема на чико за студено време, но ефект нямаше. Педито каза Линола Фет, оправи се за 2-3 дни.

# 27
  • Мнения: 1 645
Виждам, че повечето от вас ползват бебешка козметика за бузките. Аз пък понякога, когато Ивайло има такива проблеми с кожата го мажа с Елоком /май така се казваше/. И му помага!

Това е кортикостероиден крем, и се прилага по лекарско предписание.

Днеска мазах бузите на Дани със колд крема на Клоран(бях много доволна миналата зима) и сякаш има подобрение.
Но ако не се оправи,се насочвам към А - Дерма,въпреки че опаковката е голяма ,а аз ще го мажа само по лицето.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       И едното от моите момчета има същия проблем. Водих го на лекар и ми каза, че така е при деца, които се хранят с АМ. Изписа ми един мехлем ELIDEL / доста е скъп/, но ефекта е само временен. Каза ми, че ще го израсте. Дано е така.

Общи условия

Активация на акаунт