"С ЮНСКИ бебета благословени вече и ние сме в родени!"

  • 36 831
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
ioannayildirim след като нашето пъпче падна продължихме да го третираме със спирт,но не на 4 часа както в началото,а по-рядко през 8 и така докато позарастна.Пръскахме и спрей,който много помогна за бързото падане и зарастването .Сега го мажем със спирт само след къпане.

# 61
  • София
  • Мнения: 19
Здравейте, майчета, може ли да ме включите и мен в темичката. Моето момченце Владислав се роди на 05.06., засега сме само на кърма и имаме леки колики, дано не станат по-силни  Praynig , че с каката беше някакъв ад

# 62
  • Свищов
  • Мнения: 44
A мен може ли някой да ме добави в групата във Фейсбук  newsm78

# 63
  • Мнения: 1
днес да се похваля с нова придобивка, имаме си гъбички, как стана таз работа, не знам, все изварявам, мия си гърдите преди хапване, но уви са на лице, пие си вода след кърмене, за да си почисти устичката, и все пак тази сутрин като му видях муцунката побеляла, че се дърпа като го кърмя, обадих се на педиатърката, изписа ни крем, оставих мъника на комшийката и газ до аптеката. Не знам дали заради това или имаше нещо друго, но като гракна в осен та чак в 18 и 30 заспа, цял ден се приспиваме и след минути се стряска и започва да реве..беше много дълъг ден, лека смяна мами;0 Shocked

# 64
  • Мнения: 50
Krasimira Todorova, ние също имахме гъбички и след три намазвания с Дактарин всичко се оправи. Не се притеснявай, бързо ще мине  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 2
Ние днес ставаме на 1 месец !!! newsm68 newsm44 newsm38  bigdance2Ще имаме торта ,която вчера поръчах !!!Слагаме и първата звездичка в бебебока !!!
Добро утро на всички и усмихнат ден !!!

# 66
  • Мнения: 135
Добро утро!
maimunki честита месечинка! Да ти е жива и здрава Габи и само усмивки покрай нея да ви очакват!
И ние днес ставаме точно на 1 месец! Странно е, но много се вълнувам. Чудех се дали и ние да не вземем някакво сладкишче, кексче малко да го отбележим все пак Simple Smile
По-късно ще ви се отчета от консултацията Simple Smile Дано да сме наддали добре, че сме само на кърма и не мога да следя колко изяжда, нито пък я тегля.
Хубав ден мами!

# 67
  • Мнения: 22
Ето ме  и мен нещо не ми остава много време за писане:деца,чистене,готвене,разходки а да не забравя и мъжо разбира се.
maimunki честита ви първа месечинка да сте живи и здрави   bouquet
Ох тая жега  sun sweatingвече не се издържа да ви кажа честно по цял ден седим вътре че  може някой удар да се получи излиза ме към 10:00 за един час и после чак към 7 на разходка.
Момичета колкото и голичък да го държа при тези високи температури ни излязоха пъпчици по гръбчето и особено при вратлето нали имаме малко повечко коса.Цялата глава му става потна особено отзад при врата и налице са пъпките.
Ние имаме вече и лиги който започват да текът и пъпки и по брадата неизскам за сега да го мажа с пиоктанин но ако не изчезнат май ще трябва а тези на брадичкта ще мажа с гентамицин.
Желая ви един прекрасе Юлски ден.Целувки на всички  baby_neutral   love001

# 68
  • Мнения: 2
Благодаря ти eti_1988  и Ваяна да ти е здравичка и ще стискам палчета да сте наддали !И аз се вълнувам за празника на бебка .Може би защото толкова дълго очаквах срещата ни с нея !!!
Благодаря за пожеланеята и на   
nadenceto6640 гледам че вие уверено вървите на пред !!!И ние имаме доста коса и се потим  Outta JointНа мен ми е топло ,а на тези малки душички не знам  Rolling EyesВчера дори се принудих да махна дюшека от количката и сложих един памучен чаршаф за да не й е толкова топло .
Спокоен ден !

# 69
  • Мнения: 25
Здравейте мами!Днес пак ще бъде ужасно горещо  ние ще си седиме в къщи до следобяд,че ни се развали и асансьора и немога да свалям количката от 9 до 1 етаж и така!Аз също го държа само по боди потник и пак са ни излязли пъпки,но тези жеги са много лоши!Аз си го изплаквам с водичка и те се скриват макар и за малко с нищо не го мажа!!!!

# 70
  • Мнения: 37
Честита ни нова прекрасна темичка  Hug! Дано ни носи само усмивка и приятни емоции, свързани с нашите безценни съкровища  Praynig

Честити месечинки на порасналите дечица! Да са здрави и много щастливи  Heart Eyes

 Аз имам нужда от вашите мнения  Grinning -9 месеца си избирам количка-то не бяха форуми,чуденки и т.н, но все още сме без возило, а искам да започваме разходките. Сега съм се спряла на Cangaroo Kids Tour -имам спомен, че някоя мама я беше взела-та се надявам да сподели мнение...
И като цяло-всичко от личен опит ще ми бъде полезно. Моля ви споделете вие какви колички взехте и какви са впечатленията от пръв поглед  Hug

# 71
  • Мнения: 0
Въпрос към ЛЛЛ Здравейте, малко съм притеснена относно храненето на моето бебе. Първо да кажа, че сме на 22 дни и до сега сме се хранили само на кърма, като до преди няколко дни спазвахме режима между храненията от три часа, но от няколко дни на сам иска да яде през около час и половина два. Започвам да я кърмя, суче около 5 мин. и започва още по-лакомо да дърпа, цялата става червена и започва да плаче, много се ядосва и аз си мисля, че млякото в гърдата е свършило, за да се нерви така и още по лакомо да дърпа. Но проблема е, че изхожданията ни са доста често, около 7-8 пъти. Последно бяхме на консултация на 28-ми юни и ни претеглиха, че тежим 4,320кг., а ни изписаха 3,660кг., което според мен си е доста добре. Днес реших да направя опит и дадох да суче само от едната гърда. За периода от 8 и 30 до 11 и 30 часа изцедих от другата си гърда около 30мл. мляко, което значи, че от двете се събира около 60мл. нека и да са 70мл. на три часа, прекалено малко за едно кърмаче. Моля ви, дайте ми съвет какво да правя, трябва ли да преминаваме на АМ, и ако е така какво да бъде то.

# 72
  • София
  • Мнения: 925
Мами, идваме си от консултация и съм мноооогоооо щастлива! За една седмица Вики е наддала 290 гр, минимума е 150, а сме само на кърма, без други течности и сега е 4100! Пораснала е на мама куклата сладка! Другата седмица сме на ваксина.

# 73
  • Мнения: 708
здравейте мамита,
благодаря за хубавата тема  Hug

Ние сме добре. За съжаление все пове4е АМ даваме, въпреки, 4е постоянно слагам на гърда. Ве4е не знам какво да прявя, не мога и не мога да се справя с това кърмене. ПО цял ден ми виси по гърдите с 4асове и накрая пак гладен. Имам 4уството, 4е и млякото ми свър6ва, гърдите все по бавно ми се пълнят и стават болезнени. В4ера след 2 4аса некърмене (бях дала изцедена кърма на бебо), успях да изцедя само 10 грама мляко  Cry
Каквото такова, само да е добре и да расте  Rolling Eyes
 Hug

# 74
  • Мнения: 3 386
И ние днес ставаме на 1 месец!    Grinning
Наддали сме 850 гр. и сме пораснали с 5 см.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт