"С ЮНСКИ бебета благословени вече и ние сме в родени!"

  • 36 799
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. Да се запиша и тук. На 02.07 се роди синът ни Теодор - 4 кг, 52 см. И двамата сме добре.

# 46
  • Мнения: 15
Въпрос към ЛЛЛ:
Здравейте момичета!!!Моя дребосък има проблем с акането и от там с храненето. Като го кърмя се свива миличкият,напъва се и почва да повръща.Суче активно най-много 10мин ,но понякога се мъщи и плаче( все едно се кара на гърдата) докато яде. Накрая заспива непробудно,а аз се мъча да го събудя,пръскам му в устата,но рядко се получава,най-много да го изплюе... Cry
Иначе си заспива след това,но незнам наял ли се или не. Вчера изцедих 100гр и му ги дадох от шише,но с 300 зора и 3 прекъсвания за 1.30ч ги изяде. Това ме навежда на мисълта,че може да не изсуква достатъчно за 10мин от гърдата. От 3 дена имаме проблем с акането и не мога да съдя по наакани памперси.На 20ти съм на преглед и ще видя как вървим с теглото.
Незнам какво да правя,да се изцеждам и да му давам от шише или въпреки всичко да си го оставя да яде само от гърда?

# 47
  • Мнения: 19
Да се запиша и аз набързо  Simple Smile

Наденце, специални благодарности  Hug  bouquet


Desert_r0se :   Ей, какво се случва с теб !? Въобще не разбрах, а знаеш ли от кога те мисля? Не си писала тук ? Кажи сега ?

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10
Честита ни темичка, все хубави новини да има покрай нас и бебенцата ни!

# 49
  • Хасково
  • Мнения: 221
Наденце, първо   bouquet за старанието ти!
Аз имам да питам нещо. ма направо като ранички на кълките, едното даже е по към крака, не е на кълка. Като подсечен такъв ама не мога да разбера как стана така пир положение, че го мия на всяка смяна на памперс, сменям на всяко хранене, че понякога и два пъти. Ползвах вече судокрем, един друг за подсичане, сега съм на здраве бебешкия. Но все така си е милото разранен. Ползвам памперси на памперс, даже от жълтите опаковки /белите памперси/  newsm78
И ние го имахме този проблем и аз мажех с судо крем, но като го заведох на педиатър се оказа,че е гъбична инфекция от спарването на памперса. Мазах го с едно лекарство и мина много бързо. По-добре посетете лекар да видиш какво е точно.

# 50
  • Мнения: 25
ЕХ ето  ме и мен най-накрая едвам ви изчетох! ooooh!Наденце хиляди благодарности за отново прекрасната темичка  bouquet Hug!И аз поздравявам всички майчета и много се радвам,че сме вече в родени,сега има да си споделаме болежките и радостите на нашите прекрасни и малки и големи дечица Laughing Laughing Laughing

# 51
  • Мнения: 3 377
Ние утре навършваме 1 месец и ще сме на ваксина, дано всичко е наред.
Освен това пак за утре съм планувала да изкарам задграничен паспорт на бебка  Grinning да не мине котка път де. А нощес да се похваля - ядохме в 20. 30 ч., после в 3 и в 6 сутринта. Такава дълга нощна пауза не съм и помисляла... ако  продължаваме така, след месец-два спокойно ще иде да спи в своята бебешка стая  Flutter

# 52
  • Мнения: 24
Привет! Да се разпиша и аз в новата темичка  Heart Eyes
Наденце, благодаря ти за труда   bouquet Аз напоследък нямам много време да ви чета, Габи я мъчат колики и се разнасяме на ръце  Outta Joint Давам й биогая, но не действа така ми се иска. Смених и АМ, което давам като добавка след кърмене и може от това да е неспокойна.
Иначе да се похваля, че вече и ние наддаваме, след като три седмици беше наддала само 60 гр., след като започнах да дохранвам с АМ за 2 седмици е наддала с 600 гр.... за мое успокоение  Praynig
До скоро!

# 53
  • София
  • Мнения: 923
Мами, да попитам и тук колко време ви изтрайва кърмата? Моята мнооого бързо се разваля! Днес се изцедих и сложих в хладилника хем най-долу, където е най-студено с намерението после да допълня. Е няма и два часа и вече се е вкиснала! А имам и замразена кърма, нямам и представа какво е станало с нея. То няма смисъл тогава да замразявам Sad((((

# 54
  • Мнения: 513
Аз не съхранявам кърма -мързи ме да изварявам, пък и помпата ми не е много добра- често тече извън нея, а не в шишенцето. След кърмене се поизцеждам, понякога и между кърменията и нощем не ставам да мия помпата и на сутринта има неприятна миризма, явно кърмата вече е развалена.

# 55
  • Мнения: 398
 Да се запиша и аз в новата тема и само за хубави неща да си пишем.

# 56
  • Мнения: 76
Nadence, мерси за готината темичка! Да ни растат здравички бебчетата и безпроблемно да го караме занапред!!!  Hug

Краси,
имаш си бебче – най-голямото щастие на света! Но не забравяй, че ти си най-важна, за да е добре то! Погрижи се за себе си – помоли някой да поеме бебето за час, ти се заеми с нещо, което обичаш или с разкрасяване /много добре действа маска на лице, коса, отиди на фризьор, иди и си купи някоя рокличка, маникюр, изгледай някой филм…/. И този период ще мине, споко Peace

Dqvol1, Djudjko, Kati12, честити бебчета!!!   newsm51

Dania_09, бързо  да се оправя малкия!
Maimunki, стиснати палчета!   fingerscrossed


# 57
  • Мнения: 20
Аз да попитам за пъпчето. На нас чак днес ни падна цялото (преди седмица малко и сега малко Simple Smile ) сега какво да правя? Навсякаде различно казват.... със спирт, с пудра и какво ли не....
С какво и колко време да го третирам?  newsm78

# 58
  • Варна
  • Мнения: 54
Хайде и аз да се запиша в хубавата темичка,почти нямам време да ви чета постоянно,но се старая да хвърлям по едно око.Има ли още неродили ?Честито на новите мами   bouquet

# 59
  • Свищов
  • Мнения: 44
Здравейте, мамчета Simple Smile
Да се отчетем и ние. Днес бяхме на преглед, и да се запишем при педиатъра. Мирая е наддала 750гр за 21 дена, и е по-дълга с 5см Simple Smile
Охх времето е само за разходки ама нямаме возило още Sad

Общи условия

Активация на акаунт