"С ЮНСКИ бебета благословени вече и ние сме в родени!"

  • 36 832
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Свищов
  • Мнения: 44
Само да се запиша и аз Simple Smile

Наденцееее   bouquet

# 31
  • Мнения: 21
и аз да се цопна най - накрая Heart Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 2 348
Въпрос към ЛЛЛ:
От вчера имаме млечница и малката не иска да суче. До тогава кърмех и дохранвах с АМ. Не искам да ми спре кърмата, опитвам се да изцеждам на ръка (пробвала съм с помпа, но не ми е удобно), но успявам да изцедя много малко(да си призная в един момент ме домързява). По принцип гърдите ми са меки, не ги усещам тежки. Какво мога да направя, за да не ми спре кърмата?

 Докато бебето усети облекчение и се върне на гърда, за да се поддържа кърмата, е нужно да се замести сученето с изцеждане. По възможност толкова често, колкото се храни бебето. За по-лесно изцеждане може да се пробва 5-10 минути преди самото изцеждане да се сложи влажен топъл компрес на гърдата (майки споделят, че напоен с топла вода памперс върши чудна работа, защото запарва и прави сауна-ефект).  След това нежен масаж на гърдите с кръгови движения от всички страни и с погалване с върха на прътите от основата на гърдата към зърното.
 Чаша вода или приятна за теб напитка 10-15 минути преди изцеждане може да помогне за по-лесното спускане на млякото.
 По време на изцеждането, като усетиш, че струята отслабва, можеш да смениш гърдите. И за едно изцеждане да ги сменяш по няколко пъти, защото според майки, които цедят, това е ефикасен метод за увеличаване на млякото.
 Ако гледаш бебето, докато цедиш и си представяш, че суче или че го гушкаш или може да го галиш, така можеш да стимулираш хормоните, които са отговорни за спускането на млякото и би било по-лесно да се изцежда.

 Когато бебето има млечница, обичайно се лекуват и гърдите, а ако се ползват приспособления, като помпа например, се изваряват по-дълго, за да не се върнат гъбичките отново. И кърменето може да продължи веднага, щом бебето е склонно да суче. Често смяна на позата за кърмене може да облекчи болката, защото се променя и позицията на зърното в устата и бебето да склони да суче по-рано.

Последна редакция: чт, 05 юли 2012, 11:05 от skrech

# 33
  • Мнения: 50
skrech, благодаря ти много!
Ще пробвам с топлия компрес и масажа. При сучене сменям гърдите по няколко пъти, защото бебка спира и почва да мрънка, също така пия и вода. Започнало е да се оправя езичето и при нощното хранене засука малко и от гърда, което ме обнадеждава, че няма да се отбие.
  bouquet

# 34
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Добро утро, момичета Simple Smile

Аз тук май не се оплаках... От вчера сме на антибиотик. Донесе ни баткото някакво вирусче и на него бързо му мина, но хвана и малкия... Първо сополи, после кашлица. Докато не беше слязла към гърдите нищо не правехме, защото педиатърката каза, че просто няма никакви лекарства за толкова малки бебета. Да но сополите минаха, а кашлицата се влоши. Прави ни изследвания за бактерии и са чисти, ходихме и на УНГ и пак нямаме проблем. Но 2 дни на сироп и пак по-зле стана. И от вчера вече крайни мерки, за да не се стигне до нещо по-сериозно. Още кашля сега, аз лично не забелязвам промяна... Дано до утре да е по-добре, че сме пак на преглед Sad
НАправо от нищо нещо стана Sad Ако са чак пък толкова кекави тия моите деца като тръгне баткото на градина не знам какво ще става.

kateto_85, бебешкото акне нашата педиатърка каза, че не се лекува и само минава. Чистят се децата. Ние още имаме пъпки. Според мен това, че е лято и жега засилва обривите. Големият ми син много бързо се изчисти преди... АМа сега все топло и все омазан с кърма... Иначе май може да го мажеш с лайкова отвара с едно тампонче. Аз с преварена вода го забърсвам от време на време да не е толкова лепкав милия Simple Smile И определено след това стават по-незабележими пъпките Simple Smile

golden_tulip, резенето е див копър. И аз много му се чудих какво е, защото на този чай за колики БЕБЕЗАН има едни инструкции за даване по няколко лъжички.. А той е само с копър, лайка и резене и мислех, че това резене е някоя много сериозна билка, с която да не се предозират... Simple Smile
Помага за колики уж, колкото и другите. За КОРИАНДЪР също гледах...
Аз сега си варя за мен лактогонен чай и в една билкова аптека ми показаха подходящите 7 на брой билки. Да ти кажа са същите като тези против колики - копър, анасон, резене, кориандър, коприва имаше... някакви такива. Аз си купих 3-4 и ги пия и дано да му помагат и на него. Чай от копър, анасон и БЕБЕЗАН нямат ефект върху нас Simple Smile

От коликите се спасяваме само с Гастрокинд и Ентерокинд. Имаме забрана за продукти със Семитикон и не мога да му давам вече Инфакол, Еспумизан, Лефакс и т.н. Sad

# 35
# 36
  • Мнения: 2
Момичета добро утро !!!Ние тази нощ спинкахме  newsm44 newsm68 newsm44 Чак не можах да повярвам като видях часовника  Simple Smile Това много рядко се случва и аз съм щастлива !
Днес аз съм на преглед ,че като бях бременна ми откриха, че имам таласамия анемия та днес остана и за мен време та ще ходя на хематолог  SadСтискайте палци за мен да е нещо леко и да се оправя  PraynigИначе ме изписаха с 75 хемоглобин  Sad Да видя какво ще ми кажат днес  Rolling EyesПретеснено ми е малко ,но ще видим  fingerscrossed
Лек и топъл ден !!!

# 37
  • Мнения: 135
Здравейте, мами!
Честита да ни е темичката в родени и да е пълна само с радостни вести Simple Smile Специални благодарности на Наденцето, чудесна е темата   bouquet
Ние утре сме на консултация и на първа ваксина и се надявам да се похваля с хубави новини Simple Smile
Споделете как сте с нощем.. от 2 нощи не сме мигнали, защото диването си прави почивката между 6-7 и 12-1 и после се е наспало и иска да се разхождам с нея из апартамента на ръце и да и говоря. Ако седна - лошо, ако я оставя в леглото - много лошо и вече сме изморени и двамата, макар и да си помагаме. Ако знаете някой трик да си върнем стария режим ще съм ви благодарна. Вашите бебковци правят ли такива рязки промени в режима?
Хубав ден и приятни разходки със съкровищата Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 800
Да се запиша и аз.
Наде, благодарности, страхотна тема както винаги!   bouquet  bouquet
За спането нощем, нашата нощна пауза от 6 часа есе мени, понякога е от 21 до 3, друг път е от 0 до 6 часа. От 17 до 21ч сме всички вкъщи, ръце много и гледам да будува, че да спи през ноща.

# 39
  • Мнения: 0
Здравейте мами,
честита да ни е темичката и нека се пълни само с хубави новини  Simple Smile
Ние вече сме на 1 месец и 5 дни през които сме порастнали с 1кг и 2см(скромно но въпреки това някои дрешки почнаха да ни умаляват  Grinning), кърмим се на поискване, имаме колики но леки и се надявам да не се засилват и да се разминем по леко, за сега давам само вечер инфакол за да може да спим спокоино. Отначало бяхме доста подсечени направо имахме големи мехурчета, не само пъпчици, смених няколко крема накрая педиатърката ни изписа Певизон и съм много доволна от него,а и почнах пррез деня да я оставям без ппамперс поне по 2-3 часа.
Сега излизаме на разходка да поспим малко навън на въздух, хубав ден макар и горещ желая и на вас, криите се на сянка и се радваите на малките си съкровища  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 3
Хайде цоп и от мен.
Най-накрая намерих време да се присъединя в родени 2012г.

Наденце целувки и благодарности за темичката!!! newsm51 newsm51 newsm51

# 41
  • Мнения: 1 427
Запис и от мен  Simple Smile после ще пиша повече

# 42
  • Мнения: 3
Ехааа, нека да ни е честита дългоочакваната темичка  Hug

Наденце огромни благодарности   bouquet

Аз не съм влизала одавна тук, във ФБ съм по-редовна  Simple Smile.

После ще пиша повече  Hug Hug Hug

# 43
  • Мнения: 0
здравейте на вси4ки мам4ета,аз от както съм родила нямам никакво време да  пиша,но когато ми остане малко време ви 4ета .Ние с нашата малка принцеса за сега сме добре и дано така да е и за напред пожелавам и на вас и вашите беб4ета да сте добре хайде до скоро .

# 44
  • Мнения: 429
Наденце, първо   bouquet за старанието ти!
Аз имам да питам нещо. ма направо като ранички на кълките, едното даже е по към крака, не е на кълка. Като подсечен такъв ама не мога да разбера как стана така пир положение, че го мия на всяка смяна на памперс, сменям на всяко хранене, че понякога и два пъти. Ползвах вече судокрем, един друг за подсичане, сега съм на здраве бебешкия. Но все така си е милото разранен. Ползвам памперси на памперс, даже от жълтите опаковки /белите памперси/  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт