Ваканцията на Седми за осми

  • 58 021
  • 765
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 654
Щастлива ваканция!



Пътят, който извървяхме:
Мама седмокласник стяга и за здраве и успехи силно се надява
Мама седмокласник стяга и за здраве и успехи силно се надява-2 част
Седмокласниците мили втори срок ще борят с нови сили
Седмокласната дружина към финала се е устремила
Седмокласниците мили към финала смело са се устремили II част
Седмокласник с модулите в люта битка влиза и за най-желаната гимназия печели виза
Седмокласник страницата с котките затвори, идва ред на ПИСА да пребори
След трусове и притеснения дано се сбъднат седмокласните ни въжделения
Днес оценките видяхме, много скоро ще извикаме Успяхме! Седмокласници, напред!
Очаквайки статистиката непозната, планетите нареждат се в полза на децата
Обвиняват ни в 7-класна мания, само да ни видят на кандидат-студентската кампания
Темата ни е поредна, надеждата все тъй неизменна-седмокласната статистика
Опашки ще се вият пред гнездата, ваканция очаква ни децата! На финала в 7 клас
Седмокласник заявлението си подаде и към морето се отправи
Щастлив, класиран, със сбъднати мечти, 7-класникът готов е и Еверест да покори
Темата ни е поредна, но за нас е тъй потребна-седмокласното класиране

Списък с литературата за 8 клас
Светът и човекът в съвременната българска литература

“Тихият пролетен дъжд” –Николай Лилиев
“Скрити вопли” – Димчо Дебелянов
“Зимни вечери” – Христо Смирненски
“Дамата с рентгеновите очи” – Светослав Минков
“Потомка” – Елисавета Багряна
“Песен за човека” – Никола Вапцаров
“Крадецът на праскови” – Емилиян Станев
“Жена” – Блага Димитрова
“Дервишово семе” – Николай Хайтов
“Преди да се родя и след смъртта ми” –Ивайло Петров
“Японски филм” – Валери Петров
“В един есенен ден по шосето” – Павел Вежинов
“Нежната спирала” – Йордан Радичков

Нашата алея на славата

НГДЕК -la vida loca, Ani_neli, Жен Шен, aniili,А3А3
НПМГ -Leila, drenski, ,tv_fenka,ralicahr
СМГ- Carmela Biscuit
73 СОУ -Nadyk, mary73, anita71, skukie
9 ФЕГ- asa, Neda, Jennyto,fotka, Frida25
18 СОУ-sweetkids_mama
I АЕГ -foxysilver, bganio,dili4, dibigal
II АЕГ-albenapen
164 ГПИЕ -benighted, alex98, sunnynon
91 НЕГ -liebesbaer, helli_sun, aslanchice, шан, RobotIT, koskon, nadetoat, dtra, Geri67, malinka.d, sandrella fifiperoto, pipi, DANY_SP
ТУЕС -Naddya
АК-cikoni, ДиВа ツ ,Ironic и sidthesloth
Попов-sun4e
Варна,Първа езикова гимназия с НЕ:Герда kima dobchii Petya186 Tatyana750 Prolet dim_rosi,плами76
Варна Пета езикова :a_hamdieva Francheska,enchev,suncholina
НТБГ SunshineT* ,margo98
133 СОУ-Ели Х
ЕГ Гео Милев, Добрич-anuschka
ГПЧЕ "Ромен Ролан"-punch
ПМГ "Акад.Иван Гюзелев", Габрово-cecunka76
 ГЧЕ "Екзарх Йосиф I" НЕ - Ловеч-Jeni317
ПГ по КТС (УКТЦ) в Правец-MayBach
35 СОУ-карамелена,BLOOMY

Нашите почетни членове -Русалката и Ганис  Hug

Последна редакция: чт, 05 юли 2012, 20:51 от liebesbaer

# 1
  • София
  • Мнения: 1 654
Отварям новата тема с пожелание за здраве, много късмет, успехи и незабравима ваканция на бъдещите осмокласници!

Със сигурност съм пропуснала толкова много мами в алеята, но моля, извинете ме Hug

# 2
  • Мнения: 442
Запис в новата тема!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 349
Това с алеята на славата много ми хареса. Е малко самотно в ТУЕС, но си имаме и една тема само за там - в общ отчетен "за бебето и детето". Така че ако има и други в ТУЕС тук, да заповядат там! Ние ще сме и тук, и там!


Весело лято на всички. И да събираме сили ...  Hug Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 266
liebesbaer  newsm51
Ваканция и за децата, и за нас изтрещелите родители.  hahaha

# 5
  • Мнения: 2 176
И аз благодаря за новата тема. Ммммммммм, море.  Sunglasses
Май е време да се отдадем на истинска почивка. Днес най-накрая и аз записах девоийката.

Според мен момчетата постигат високи резултати с много по-малко усилия от момичетата.

Моето мнение е, че резултатите при момичетата са по-високи заради по-голямото старание (така беше и по наше време). Момчетата сигурно съзряват по-късно, но има и нещо друго - някак са по-практични и не влагат усилия в нещата, от които няма особена полза, само заради високите оценки.

За да не ме упрекнете в пристрастие - имам момиче. Simple Smile Но си давам сметка, че т.нар. зубъри най-често са от женски пол.

Има и друго, момичетата в тази възраст са по-податливи на влияние, по-кротки, по-разсъдливи, по-малко буйни. Повече може да им се влияе по метода на убеждението. Е, има и изключения, но най-често това изиграва роля. А момчета утре ще израснат и ще станат мъже. У тях напира мъжкото начало и смятам че е съвсем нормално още от тази възраст да изявяват половите си признаци, колкото и незрели да ни изглеждат.

Аз лично нямам нищо против квотите, въпреки голямата разлика в баловете. След няколко години в гимназиите, и със съдействието на успешните учители разбира се, децата ще се изравнят. Те всъщност идват от различни у-ща, а критериите не са еднакви. Знаещите и можещите ще имат възможност да се изявят, независимо как са били класирани точно в това у-ще. Има случаи и на сериозен обрат, когато последните стават първи. Може да не е толкова явно за средното, но във висшето не остават скрити, независимо от финансовите възможности на семейството.

# 6
  • Мнения: 442
Само да споделя, преди да е късно да се направи поправка, че и ние сме приети в І АЕГ.  Peace

# 7
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Цвете,   bouquet  Hug   bouquet

За НГДЕК да си добавя: щерката на aniili и момчето на Жен Шен  Joy


...
Ваканция и за децата, и за нас изтрещелите родители.  hahaha

Особено ... абе, и за двете категории  Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 1 395
Някой знае ли защо я няма статистиката за 2 класиране на сайта на РИО-София? Преди малко я отворих от линка в предишната тема, но сега не я откривам.

# 9
  • Мнения: 2 137
Значи само софийските мами са изброени горе Wink
Привет в новата тема, де!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 317
liebesbaer , благодаря за ваканционната тема!  bouquet
Сигурно надничаш  къщи, защото дъщерята вече стяга куфарите за морето. Joy
Тайно се надявах тази година темата с квотите да не се разчепква, но макар и със закъснение й отдадохте заслуженото.  Simple Smile
Моето мнение като майка на две момичета, преминали през изпитанието 7. клас е, че квоти за ЕГ трябва да има. Няма да се обосновавам, тъй като по-напред са казали всичко по въпроса.
bganio , там си е, в раздела "Прием след VІІ-VІІІ клас". Тук в ексел: http://dox.bg/files/dw?a=80e4760583
Franceska , по-важно е децата ни да се чувстват щастливи от постигнатото, а ние да се горедеем с тях и да ги обичаме такива каквито са.

Последна редакция: ср, 04 юли 2012, 22:04 от Ironic

# 11
  • София
  • Мнения: 1 395
liebesbaer , благодаря за ваканционната тема!  bouquet
Сигурно надничаш  къщи, защото дъщерята вече стяга куфарите за морето. Joy
Тайно се надявах тази година темата с квотите да не се разчепква, но макар и със закъснение й отдадохте заслуженото.  Simple Smile
Моето мнение като майка на две момичета, преминали през изпитанието 7. клас е, че квоти за ЕГ трябва да има. Няма да се обосновавам, тъй като по-напред са казали всичко по въпроса.
bganio , там си е, в раздела "Прием след VІІ-VІІІ клас". Тук в ексел -  http://dox.bg/files/dw?a=80e4760583.
Franceska , по-важно е децата ни да се чувстват щастливи от постигнатото, а ние да се горедеем с тях и да ги обичаме такива каквито са.

Благодаря, но на мен това ми излиза.

СПРАВКА
за минималния и максималния бал по паралелки
в СОФИЯ-ГРАД след първи етап на класиране.

# 12
  • Мнения: 2 137
 Ironic, много ясно  bouquet
Въпреки, че мойта щерка не беше с висок бал, 32.750, цяла година ми говори само за V- та с немски.Как да не се радвам, че е там и то на първо класиране и първо желание Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 3 127
Благодаря за новата тема, от нея вече наистина се усеща полъх на ваканция. Simple Smile

liebesbaer, eдна поправка в алеята на славата- Косьо е в 18 СОУ, с японски език. Hug  Много ни се искаше да влезе в НПМГ, но...не стана. Вече е официално записан, остана само да занесем утре отпускното и копие от акта за раждане.

Имах намерение да пиша за квотите, но нямам какво да добавя към казаното от Green&shiny, Дорис, Bakerita. Peace Имам още две момичета, така че ми е предоставена двойна възможност да погледна кандидат-гимназиалната кампания и откъм тяхната страна. Wink



# 14
  • София
  • Мнения: 1 654
Варненските мами също се бяха изброили, открих ги и вече са на алеята Hug
Моля и другите мами по градове да се представят и постепенно ще попълваме  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт