Ако бях облак /Bir Bulut Olsam/ - тема 2

  • 64 064
  • 768
  •   1
Отговори
# 75
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 76
  • Мнения: 1
...

Абсолютно силен момент - годежът, погледите на Мустафа и Сердар, двама влюбени мъже, но колко различна любов...

Мустафа буен като огъня изгаря всичко до което се допре.Сердар спокоен като водата лекува всичко до което се докосне. А Нарин ....
Стихията любов

Последна редакция: сб, 07 юли 2012, 23:48 от Veni_Koleva

# 77
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Мустафа буен като огъня изгаря всичко до което се допре.Сердар спокоен като водата лекува всичко до което се докосне. А Нарин...

... А Нарин като цвете, което огъня не успя да изпепели, но водата накара да разцъфне...

# 78
  • Мнения: 1
Мустафа буен като огъня изгаря всичко до което се допре.Сердар спокоен като водата лекува всичко до което се докосне. А Нарин...

... А Нарин като цвете, което огъня не успя да изпепели, но водата накара да разцъфне...

Хриси бях сигорна, че ти ще намериш най - подходящите думи за завършим колажа. Hug  bouquet

# 79
  • Варна
  • Мнения: 741
Q T,Мустафа никога не е бягял от отговорност, отиваше в съда винаги, друг е въпроса какво е било решението на съда.Дори на първото дело не го видяхме да моли Нарин да излъже в съда, напротив  ,той каза, нека да говори каквото иска, ако ще цял живот да прекарам в затрвора.Нарин излъга по свое желание, както по–късно каза , знам че сърцето ти е чисто, много чисто, затова винаги бях до теб,каквото и да направеше
Хуманността на Доктора за мен се срина, когато прати Мустафа в лудницата.Ами ако Нарин беше умряла и не беше отишла да помогне да се съвземе, Мустафа беше свършен.Всички  казаха на Сердар  по един или друг начин , че е пратил здрав човек в лудницата.Това не е ли жестоко ?Представяш ли си Сердар да бъде подложен на същото на което беше подложен Мустафа, електрошокове, да му крещят по цяла нощ, да го тъпчат с антидепресанти от които ставаш  на парцал, да забравиш всичко ?
Любовта на Мустафа  към Нарин е толкова силна, че дори Инджи Батур я призна,Мустафа е с толкова силна воля, че е спал година и половина  с любовта на живота си в една стая без да я докосне насила, само защото чака взаимност.Представяш ли си как е била потушавана  тази страст?


Ева, всъщност си права, че по-скоро Аслан и Дурие се опитваха да предпазят и спасят сина си от последствията на постъпките му. Peace
За вкарването в лудницата аз виждам нещата така: На делото идеята да изкарат Мустафа с психически проблеми, за да не подлежи на наказателна отговорност беше на Аслан и адвоката на Мустафа. Сердар и адовкатката просто не го оспориха и така Булутови сами влезнаха в собствения си капан. Поправете ме ако греша, но аз никъде не видях Сердар да фалшифицира документи, да подкупва някой, за да вкара Мустафа в лудницата. На първоначалния преглед там той се държа доста параноично и затвърди мнението на докторите, че има проблем. Сердар осъзна, че е прекалили и мястото на Мустафа не там и се опита да поправи нещата. Все пак каза на Нарин, опита се по някакъв начин да предаде посланието на семейството на Мустафа и да я помоли да го посети в лудницата.

Мустафа може и да не е докоснал Нарин, но пък и не е седял и да чака взаимност. Взаимност според мен не се чака като връзваш с верига обекта на любовта си, пък от време на време го и биеш.  Naughty Тя се боеше и доста умело избягваше опитите му за близост.

Току що гледах момента с клането на моминската вечер.  Cry Потресена съм.. Cry Ясно е, че случаят на Нарин далеч не е единичен, а за съжаление типичната съдба на много млади момичета в този край на Турция..

Някой знае ли законно ли е там да се женят първи братовчеди и то не религиозен, а граждански брак? Ама явно е възможно , щом го споменават...

# 80
  • Варна
  • Мнения: 741
Мустафа буен като огъня изгаря всичко до което се допре.Сердар спокоен като водата лекува всичко до което се докосне. А Нарин...

... А Нарин като цвете, което огъня не успя да изпепели, но водата накара да разцъфне...

Много, много красиво казано и вярно!

# 81
  • Мнения: 1 117
-Наистина Сердар можеше да бъде малко по-решителен в началото. Но той според мен не искаше да натоварва Нарин с още един избор, не искаше да я кара да се чувства притисната. Виждаше, че тя се лута, а може би и не и вярваше достаъчно, че тя има сила и смелост да не се омъжи за Харун.. Не знам.
-Но пък честно да ви кажа, репликите на Мустафа докато тя беше в къщата в Истанбул облечена със сватбената рокля, не ми допадат. Когато ти казват и показват, че не те искат, а ти настояваш и настояваш, за мен това е пак насилие и тормоз. Не ме разбиратйте погрешно, аз също се прекланям пред огнената любов, тази, която те оставя без дъх и нищо друго няма значение, кара те да правиш лудости, да летиш... Но когато е споделена..

-Сега гледам 21-ва серия. Е много ме издразни, когато гледаше как играят футбол на това, което е било преди минно поле, и единственото , което имаше да кажее, че е на неговата земя. Е какво е направил той за неговата земя?! Защо поне не признае труда и отдадеността на Сердар и другите с него да изчистят мините.

-Добре, че Гери_Добрева не е сложила кошница с домати на първа страница.  Wink

Q-T, Нарин не се луташе, тя чакаше, тя имаше и силата, и смелостта да тръгне със Сердар, но той, той ги нямаше. Само с какъв поглед, пълен с надежда, го гледаше!
Докато Сердар я изостави в този момент от живота и, Мустафа ясно показа, че няма намерение да я остави. И тя тръгна с него, а можеше да не го направи. Достатъчно беше да се развика или да му откаже по-решитерно. Но не го направи.

Е Мустафа не е "ангелче небесно", особено по отношение на Сердар. Полудяваше от ревност само като го видеше или чуеше за него. Laughing Сердар беше истинската заплаха за него.
А че имаше добро сърце той многократно го показа. Hug

Вени, а Нарин между огъня и водата! Много хубав колаж. PeaceНямам нищо против да взема няколко урока при теб. Hug
Хриси, сега видях, по-точно и красиво не мога да го кажа. newsm51

# 82
  • Мнения: 6
Мустафа буен като огъня изгаря всичко до което се допре.Сердар спокоен като водата лекува всичко до което се докосне. А Нарин...

... А Нарин като цвете, което огъня не успя да изпепели, но водата накара да разцъфне...

Хриси, smile3501 newsm51
Цитат
За вкарването в лудницата аз виждам нещата така: На делото идеята да изкарат Мустафа с психически проблеми, за да не подлежи на наказателна отговорност беше на Аслан и адвоката на Мустафа. Сердар и адовкатката просто не го оспориха и така Булутови сами влезнаха в собствения си капан. Поправете ме ако греша, но аз никъде не видях Сердар да фалшифицира документи, да подкупва някой, за да вкара Мустафа в лудницата.
Q-T Много вярно , само че Сердар в една от предишните серии му каза, че ще го вкара на такова място, че затвора ще му се види рай, явно го беше обмислял и използва момента.

# 83
  • Мнения: 6
От вчера пак съм на вълна Облака, не знам кога ще спра да го гледам този филм и понеже темичката ни изостанала на втора страничка, реших да публикувам малко снимки. Явно момичета, че всички сте на тема почивка...  bouquet  bouquet  bouquet

# 84
  • Варна
  • Мнения: 741
Мустафа буен като огъня изгаря всичко до което се допре.Сердар спокоен като водата лекува всичко до което се докосне. А Нарин...

... А Нарин като цвете, което огъня не успя да изпепели, но водата накара да разцъфне...

Хриси, smile3501 newsm51
Цитат
За вкарването в лудницата аз виждам нещата така: На делото идеята да изкарат Мустафа с психически проблеми, за да не подлежи на наказателна отговорност беше на Аслан и адвоката на Мустафа. Сердар и адовкатката просто не го оспориха и така Булутови сами влезнаха в собствения си капан. Поправете ме ако греша, но аз никъде не видях Сердар да фалшифицира документи, да подкупва някой, за да вкара Мустафа в лудницата.
Q-T Много вярно , само че Сердар в една от предишните серии му каза, че ще го вкара на такова място, че затвора ще му се види рай, явно го беше обмислял и използва момента.


e;r.rs,emilia, да така е, но Мустафа направи всичко възможно, за да предизвика доктора. И ако Сердар не беше човечен, ако беше зъл, щеше да остави там Мустафа да си вегетира. Но като го видя той съжали, почувства се виновен и говори с Нарин..

А този Мустафа ще ме умори просто.. Grinning Mr. Green  Като разбра, че Харун не иска Нарин да работи, започна да бучи и да хвърля гръм и мълнии и да казва, че щом Нарин иска да работи, ще работи. Сякаш той самия допреди 5 минути не се пенеше като Харун. smile3532. Признавам мноооого ми хареса като ступа даскала и определението му "невежа с образование". А Харун ве повече ме разочарова..
А сега сериозно - преди клането на моминската вечер Мустафаотиде до лагера на доктора и  просто мисля ей така щеше да стреля и да убие Сердар. Ей така отдалеч, без даже да се изправи очи в очи срещу него. А знаем, че смелост не му липсва.. Е не го разбирам и не мога да го оправдая с никаква любов! Naughty

Съжалявам, че май всеки трети коменатр е мой, но гледам сериалът за първи път и много ми влезе под кожата.  Flutter Blush Не мога да не се възхитя и на Енгин Акюрек - невероятна роля прави! А аз го харесвах много и в КВФ и като ви четях как коментирахте Облака си виках ееее какво пък толкова.. Но наистина е много, много добър!  Peace

# 85
  • Мнения: 0
Изгледах серияла на един дъх-страхотен е, Написан е така ,че да заобичаш дори отрицателния герой заради голямата му любов.А изпълнението на Енгин Акюрек е блестящо. Тези светкавици в очите му ,които показват какво му е на душичката(ту отчаян и тъжен ,ту яростен и несдържан) и те карат да потръпваш.И си мисля,ако филма се снимаше тук кой ли наш артист би изиграл ролята на Мустафа?

# 86
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Изгледах серияла на един дъх-страхотен е, Написан е така ,че да заобичаш дори отрицателния герой заради голямата му любов.А изпълнението на Енгин Акюрек е блестящо. Тези светкавици в очите му ,които показват какво му е на душичката(ту отчаян и тъжен ,ту яростен и несдържан) и те карат да потръпваш.И си мисля,ако филма се снимаше тук кой ли наш артист би изиграл ролята на Мустафа?

Привет  wavey Първосигнално се сетих за тези двамата:

За Сердар и Мустафа  Grinning
Макар че, не знам дали някой друг освен Енгин Акюрек би направил толкова уникален Мустафа Булут. Лично мнение  Peace

# 87
  • Мнения: 106
cho_chi,какъв отрицателен герой, ами той си е изцяло положителен за мен,отвори си очите  и почвай филма отначало

# 88
  • Мнения: 106
Моля кажете защо Мерал Окай е избрала такъв финал, точно на рожденния ден на Атеш Сердар да загине от мина на  вече почистено място, а не от катастрофа например ,да открият  паметник/парк/ в негова памет

# 89
  • Мнения: 6
Цитат
Не мога да не се възхитя и на Енгин Акюрек - невероятна роля прави! А аз го харесвах много и в КВФ и като ви четях как коментирахте Облака си виках ееее какво пък толкова.. Но наистина е много, много добър!  Peace
Тара, Не знам дали си изгледала облака до края, тогава ще ми е интересно да прочета коментарите ти и за Мустафа и за Сердар и за Нарин. А Енгин Акюрек наистина е блестящ в ролята на Мустафа, на мен за първи път ми се случва да симпатизирам на отрицателния герои във филм.
Цитат
да така е, но Мустафа направи всичко възможно, за да предизвика доктора. И ако Сердар не беше човечен, ако беше зъл, щеше да остави там Мустафа да си вегетира. Но като го видя той съжали, почувства се виновен и говори с Нарин..
А за Сердар си абсолютно права и да ти кажа, че Сердар ми е любимец във филма, просто го отбелязах , защото в момента го гледам за четвърти път и го знам почти наизуст, но ми е интересно да чета всички гледни точки. И след разясненията на Бетисима го разбрах по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт