Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 35 973
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 17
 Тази идея за сребърна лъжичка е много готина. Аз храня с пластмасова на авент. А къде да търся такава? Вие от къде ги взимате тия сребърните?
 И ние се захранваме от 5 месец. Къде успешно, къде не толкова. Не мисля да замествам кърмене поне засега. Малкия суче десетина пъти за 24 часа и се надявам с отминаващото лято да се разреди това често търсене на гърда (поне вечер). А всъщност знаете ли за бебе на 6 месеца колко пъти трябва да суче на ден?  newsm78
 
Другото ново при нас е появата на второ зъбче. Първото се показа изненадващо преди 2 седмици без никакви проблеми. Но това докато пробие голямо мрънкане падна. Ако ври появата на всяко зъбче ще минаваме през такива мъки направо не знам. Crazy Вие до къде стигнахте със зъбоникненето?
   bouquet

# 361
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
nana63 чувала съм за тези ядки, основно покрай прането на многократните пелени. Мислила съм да взема да ги пробвам, но не ми се вярва да успяват да изперат добре.
Аз точно онзи ден си мислих няма ли някакви китайски или турски памперси по-евтини и съответно какво ли качество ще са. Ако имаш опит сподели.

# 362
  • в рaя
  • Мнения: 233
rosinka_k, вие с "памперс" ли сте? Ние сме с кан бебе и много момичета от форума ги ползват и са доволни - турски са и  струват около 17 лв. за около 68 бр. Пелените за многократна употреба при мен много пропускаха и сега пак си изпишквам мъника, но сме с памперси.

Много скъпи тези сребърни лъжички Sad

# 363
  • Мнения: 13
Здравейте днес ,

Относно турските памперси на Pampers,аз лично ги ползвам и не откривам никаква разлика в качеството, само в цената и то голяма:))
Казват се АКТИВ БАБЕК, ВМЕСТО БЕЙБИ...по това само можете да ги познаете на плика.
Купувам си ги от различни детски магазини или магазини за перилни препарати.

А за сребърната лъжичка, може да се намери до 45-50 лв.в магазините за злато и сребро, бижутерийните магазини, те са доста нашумели така че има голям избор. Аз лично подарих за едно кръщане такава , за един малък бебок от град Карлово, понеже там беше тържеството и я намерих за 50 лв . и то среден тим големина  11 см, имаше и по-малки .

 kokon7 честито ви зъбче...ние сме нервни, неспокойни ...явно ще ни мъчи доста това зъбопоникване .#Crazy

# 364
  • в рaя
  • Мнения: 233
До колкото знам памперсите "прима", "кан бебе" и "ганчев" се правят в един и същи завод в Турция. Като качество са сходни, "Ганчев" са анатомични, но не ми допаднаха особено.

Към Варненските мами - в сряда правим варненска среща. Обичайно часа е 10 ч. в Морската градина, пред летни театър. Това се отнася за всяка сряда, но гаранция няма кой ще е там или не Simple Smile ако има желаещи да се присъединят нека пишат тук Simple Smile
[/size]

# 365
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
 Много е празно тук. newsm78
За захранването аз ползвам малка керамична лъжичка и е много удобно,лесно се почиства и със сигурност е по-добре от пластмасовите.Продават ги заедно с керамични чаши за кафе или други сервизи.
 Дано през есента и зимата темичката да тръгне.Във фейсбук активността същата ли е?

# 366
  • Мнения: 27
Здравейте! Аз пък едва сега от вас чувам за евтиния вариант памперси. Защо не съм знаела по-рано...  Money Ама все пазарувам от големите вериги магазини и там знаете какво има...
А тези колектори за урина - само на мен ли не ми се получава номера?  newsm78 Слагам отвора на пишлето, залепям, обувам памперс и после като отворя да видя - всичко се изляло в памперса. Май трябва да чакам докато е само по дупе и аз придържам найлончето, така ли? То егати улеснението тогава няма що.  ooooh! Бебчо по-лесно ще го хвана с контейнерче, отколкото с това. Той редовно си ме опикава за кеф.  hahaha
А вие защо не харесвате пластмасовите лъжички? На мен са ми удобни. Уж са такива без вредни пластмаси, ма знае ли човек.

# 367
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета Hug Откакто се е родил малкия не съм влизала във форума за което ме е мноооого Embarassed,но ще се поправя.
И ние имаме проблем със спането,или по-скоро със заспиването-от известно време доспи ли му се и на мен ми се изправя косата,приспивам 1 ч,а спи 20 мин(през деня),голям рев,гърчене,ритане и т.н..На ръце не иска,като го гушна става по-зле,всякаш още повече се нервира.Не са зъби,нощем спи спокойно,без да се буди.

 За памперсите,ползвах Кан Бебе когато малкия беше на 3м и не са никак лоши,от тогава не съм взимала,а от тези турските в Плевен не съм виждала никъде да се продават.А някой да е чувал за пелените на Ганчев?Иначе ние сме на Пуфис,но ще ги сменям,защото не попиват добре и дупето е мокро,дори когато е пишал малко.Та сега се ослушвам за нещо качествено на добра цена Grinning
 Захранването го почнахме преди месец някъде,изредихме много зеленчуци и да чукна на дърво,реакции нямаме,почнахме и плодовите,дано и тях понесем добре PraynigС месните ще почакаме още,хемоглобина ни е 126 и нямаме нужда за сега от тях.
  ·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· и аз нямам още мъдреци,няма и признаци скоро да поникнат,сигурно ще се покажат,чак когато ми опадат другите,че да не съм без хич Laughing
    Лелеее аз се улях Simple Smile Приятен ден и послушни бебковци ви пожелавам Hug

# 368
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Ние сега използваме Пуфис, доволна съм. До нас има фирмен магазин на Ганчев и сигурно ще взема и тях да пробвам, макар да не са кои знае колко по-евтини от Пуфиса, а тези Кан бебе никъде не съм ги срещала.

Аз си бях взела две такива колекторчета за урина, и едно контейнерче. Първо, че въобще не ми бяха удобни за слагане и второ, че при махането малкия му беше супер неприятно, изглежда лепенката беше залепнала силно и много му се опъваше кожата при махането. В крайна сметка го изчаках час и половина и си взех урината в контейнерчето.

Нашият проблем сега е акането. До преди да започна захранването си акаше всеки ден поне по три пъти. Сега започна да ми пропуска и ака през ден. Вчера примерно не е акал и сега го чакам днес да си свърши работата. Дано  Praynig че така се притеснявам. Знам че трябва да следя да му е меко коремчето и да си пръцка редовно без сериозни напъни. Кога според вас трябва да се притесня по-сериозно и да звънна на лекарката. Ако не ака 2-3 дена?

# 369
  • Мнения: 27
rosinka_k, откакто захраних, акото на малкия се промени - стана по-твърдо, не е кашесто като преди. мисля, че е в реда на нещата да не акат по няколко пъти на ден като преди. за сега си ака през ден-два.
някой правил ли е изследванията за 6м. - кръв, урина? как ви бяха резултатите? знам, че се гледа хемоглобина...

# 370
  • Мнения: 2
И аз не се справих много добре с колектора,но все пак улових малко пиш Simple Smile
rosinka_k морковът запича,можеш да спреш да му даваш и да видиш как ще е,предложи тиква,тиквичка,пащърнак

# 371
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета ,радвам се за тези които се захранват добре и имат зъбчета)Ние започнахме по препоръка на педиатърката с плодови ,но не много успешно засега единствено се научи да си стиска устата като види лъжичка.На последната консултация и бяха излезнали обривчета по краката спряха ни захранването засега . Оххх момичета какво ще я правя моята злоядка засега отваря уста само ако се разплаче или разсмее и се мръщи на пюретата все едно са отрова,ако някой има идеи ще съм благодарна(

# 372
  • в рaя
  • Мнения: 233
ili11, според мен е готова и затова така се получава. ако категорично отказва пюретата може да пробвате по захранване, водено от бебето. аз поне с това започвам Simple Smile

# 373
  • София
  • Мнения: 1 635
ili11, много е рано да се каже дали ти е злоядо детето. Wink Като ви разрешат захранвай си го постепенно и ще нацелиш каквото му харесва. Важното е да си спокойна, така и бебка ще бъде.
тупурче, "прима" е търговската марка на "памперс" за Турция. Абсурд да се правят в един и същи завод с другите.

За лъжичките - ползвам пластмасови. Взех някакъв комплект, който ми се видя с удобна форма и засега съм много доволна. Все още ги ползвам само за вит.Д, де.

За урината - с колектор се събира най-лесно, ако оставиш бебето по голо дупе, докато свърши работа (поне за момичешките е така). В пампата се натискат и се изливат почти винаги.

Ние сме на море. С Ния се гушкаме по цял ден на плажа. Дано не е изяла много пясък вече. Laughing

# 374
  • Мнения: 27
Jillian, викаш ти захранваш с пясък първо...  Mr. Green

ili11, можеш да пробваш да дадеш пюрето с различна температура или консистенция (по-рядко например). Ако даваш плодчета, защо не опиташ да дадеш да смуче (от мрежичка/марля) направо парченце - диня например. Всъщност вероятно просто му е рано на детето: моят лакомник винаги гледа като ям и е готов да опита.

Общи условия

Активация на акаунт