Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте,

Бюти, 4удна тема  bouquet Hug

Ако излизате някъде в софия, ще дойдем с МАрти, аз не съм се отказала да се запознаем, просто все нямам време да вляза да по4атя като хората.., Бюти ми има телефона, един СМС и съм на среща Hug

до сега спах с малкия, той още спи. Днес си взех ЛЕФАКСА от шефа, който беше в командировка и ми го донесе. Само бебето ми липсва още, ина4е съм съвсем готова. Останаха само памперсите и козметиката, но мъж ами ще ги купи, когато се роди бебето. Измислих и име, което той не одобрява много, но мен това не ме интересува, така ще се казва Теодор- Тео.

Нещо корема ми е много малък, дано и бебето да не е малко, по ехохграф излиза 2 седмици назад, поне да е около 3 кила. Трябва да си стегна багажа за болницата, не мога да се сетя какво беше то4но, но поне вилица лъжица 4аша, нощница, хавлия ще си сложа зарядното и документите , имам превръзки паму4ни и големи , остава еднин пакет еднократни гащи да купя Mr. Green

сега докато спи ще прегледам назад Simple Smile

Знае ли някоя от Вас НОИ за колко време обработва болни4ен?? от подаването, кога се изплаща??

# 16
  • Мнения: 216
Между другото, какво ще кажете, срещата да остане за понеделник ?!?
Така всички ще сме на линия. Алоооууу, МАЙНАААААА....

То така от днес за утре по- трудно ще се съберем голяма дружина. Предлагам да кажем понеделник сутрин (чак ме е страх, като кажа сутрин, какъв час ще изпраскате  Joy) и всяка мама да има време да си подреди ангажиментите спрямо това. Иначе за мен няма проблем и тази седмица да е, но нека се съберем повече маминки, айде, че се излагаме. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5
Здравейте мили ми мами!  Hug
Бютка чудесна темичка!   bouquet
Ние пак (още) сме при свеки, но нета е слаб и  #Cussing out
Поздравления, Даниелка, че всичко е наред с вас и се храните добре!  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 482
Сашкова, аз съм упорита - ще пуснеш ли пак линк на термометрите от ибей, от които беше доволна? Mr. Green

# 19
  • Мнения: 27 524
Даниелка, много се радвам, че всичко върви добре и малката Елеонора така хубаво наддава, скоро ще ви я дадат да си я приберете  Hug  Мерси и за споделеното за Суинга  Simple Smile

Би би, после обезателно да ми споделиш мерките, че и аз се притеснявам много, аз мойта диета я нарушавам от доста време вече  Embarassed

Тук е студ и съм се увила на дивана с едни одеала и дебели чорапи съм обула даже  hahaha и започнах да гледам One Tree Hill  Simple Smile

Аууууу, отгоре ми се блещи реклама на любимите ми бисквити от детството ми - Слънце, някой да ги е пробвал, същите ли са   chef

# 20
# 21
  • Мнения: 4 070

Тук е студ и съм се увила на дивана с едни одеала и дебели чорапи съм обула даже  hahaha и започнах да гледам One Tree Hill  Simple Smile

Аууууу, отгоре ми се блещи реклама на любимите ми бисквити от детството ми - Слънце, някой да ги е пробвал, същите ли са   chef
Това не е ли едно изродско анимационно, дето има много кръв?
не, не са същите, но малко приличат.Ама малко.

# 22
  • Мнения: 21
Докато чета старата тема, вие вече сте в новата.
Лили, да е жива и здрава дъщеричката ви и много да ви радва.
Даниела, радвам се че малката наддава така бързо.
Аз вчера бях на ЖК, гледаха ме на видеозон, докторката каза, че всичко е наред, вече и аз съм си вкъщи, мислих си че ще мога да пиша по-често, а то нямам никакво време.
Вече си приготвям нещата за болницата.  
Искам да попитам някой пуска ли в пералнята маратонки или платненки?

# 23
  • До морето
  • Мнения: 7 128
Запис в новата тема  Simple Smile Бюти, заглавието пак е много сладурско  Hug

Даниелка, пиши по- често да ни информираш как сте  Hug

А каква е тая микробиология на кърмата  newsm78 на всички ли се прави и защо?

# 24
  • Мнения: 111
Бюти отново си се справила перфектно  Hug  daniela_di чудесни новини браво на малката кукличка, по-скоро да я изпишат и да си я гушкаш в къщи Peace  Лили  честито ви  завръщане у дома   bouquet   Мария добре си направила,че си отишла за нови тонове сега вече си спокойна Hug  sevi_sevi аз пера  маратонки и кецки на пералня,и няма проблем само на по ниски градуси мах-40 ,aко са повече изцапани.

# 25
  • Мнения: X

Тук е студ и съм се увила на дивана с едни одеала и дебели чорапи съм обула даже  hahaha и започнах да гледам One Tree Hill  Simple Smile

Аууууу, отгоре ми се блещи реклама на любимите ми бисквити от детството ми - Слънце, някой да ги е пробвал, същите ли са   chef
Това не е ли едно изродско анимационно, дето има много кръв?
не, не са същите, но малко приличат.Ама малко.
Гунди, онова е happy tree friends  Mr. Green или лудите катерици  hahaha а one tree hill е тинейджърски сериал, аз го гледам от 2008 някъде  Twisted Evil ама аз по принцип много си гледам сериали и постоянно си свалям на компа  Mr. Green
свекърва ми ми даде босилек в саксия.. боже като знам как цветята мрат при мен, дано поне подправките да издържат  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 82
Знае ли някоя от Вас НОИ за колко време обработва болни4ен?? от подаването, кога се изплаща??

Хахаха hahaha hahaha hahaha hahaha - ето така се държи НОИ към нас...
Срока им е 15 работни дни от подаване на Деклария незнам си кой номер от работодателя, която се подава мисля в срок от 5 работни дни след изплащане на заплатите за месеца, за който важи болничния...т.е. Ако имаш болничен от 10.07 - Работодателя трябва да занесе тази декларация+ самия болничен в срок до 07.08, а след това НОИ трябва да ти преведат парите до28.08... и после ми кажи че това не е подигравка

# 27
  • Мнения: 493
Бюти, браво за новата темичка  Hug

За мамите от Пловдив, които се интересуват - започва нов практически курс "Как се гледа ревливо бебе?":

Скрит текст:
От четвъртък започва кратък практически курс "Как се гледа ревливо бебе?" с обща продължителност около 6 учебни часа.  Цената за семейство е 20 лева, като вкл. запис на специално подбрана  (от “Бебе-Айнщайн”) музика за бебета и филм за първите грижи за новороденото.
  Първото занятия - от 18:30 до 20:30 - ще бъде "Как да успокоим плачещото бебе?" и учебен филм  на тази тема - "Петте стъпки" на д-р Карп, САЩ. Останалите теми са:

1.   Музика и бебета.
2.   Контакт с нероденото и с новороденото бебе. Играчки и игри с бебето по месеци.
3.   Дневен режим на бебето. Как да научим бебето да заспива само? Как да разпознава деня и нощта?
4.   Обезопасяване на жилището.
5.   Закаляване на кърмачето.

6.   Съвети на (пре)патили родители.
 Допълнителни теми:
•   . Татко и бебе
•   Приучаване към гърне и естествената бебешка хигиена.
•   Изразяване на любовта към бебето и към партньора. Кърмене и секс. Бебето в спалнята или отделно?
•   Жестомимичният език и бебетата.
•   Стресът при кърмачетата и хомеопатичните препарати.
•   Бебето падна и се удари – как да му помогнем?
•   Грижи за зъбките на бебето.
На първото занятие ЩЕ РЕШИМ КОГА ЩЕ ПРОВЕДЕМ ОСТАНАЛИТЕ ЗАНЯТИЯ (по възможност да е достъпно и за татковците) 

# 28
  • Мнения: 12
бюти много сладка новата тема   bouquet И снимките и всичко
Диди,Лили радвам се,че сте добре и че и малките шушки са добре Simple Smile
gundie мерси за съвета  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 35
Даниела радвам се,че са те изписали.Браво за кърмата  Hug Малката голям борец,дано по-скоро я изпишат.
При нас досега валя и се раджам много.Като малко дете съм  Joy Сега ще се осмеля дори до магазина да ида да напазарувам  Mr. Green
Мария радвам се,че тоновете са добри  Hug
Това с болничните ми е болна тема...Аз мойте си ги чакам по близо 2 месеца...Сега този дори още не е подаден.В НОИ реагирват сравнително бързо,но от работата се е случвало и повече от месец да ми го мотат да не го подават в НОИ...

Общи условия

Активация на акаунт