Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 482
Мерсии, ама май нещо по-евтини бяха  newsm78
Блонди, ще кажа разбира се и аз съм любопитна, но не мисля, че ми е много голям бебока. А док може и наизуст да си говори, а може би като знае, че ехографа дава разлика, да казва че е голямо, но вчера не го е гледал де Hug
  

# 31
  • София - град
  • Мнения: 141
записче и от мен. Баси жегата че и задушно като на дъжд... Аз изпрах на ръка една рокля и кръста сега ще ме побърка. Никво пране повече. Чета ви цял ден но нямам сили да се включа адекватно.

# 32
  • Мнения: 23
И тук разхлади макар и за кратко Simple Smile

Даниелка - много се радвам, че всичко е наред с теб и малката сладурана. Браво на нея (и на мама), че така хубаво наддава и дано скоро да се гушкате вкъщи. Много прегръдки и чакаме с нетърпение новини как сте и как е минало.   bouquet Hug

Бюти - Благодаря за темичката. Снимките са толкова нежни и мили.. Hug а за заглавието - аз имам търпение поне до Август ще си почакам. Така съм го решила! Grinning

Сашкова - и аз съм с по-малко коремче и казват, че бебка е по-малка върви и тя 2 седмици назад май. Ама всичко ще е наред Hug , да станат над 2 кг и след 37г.с. че да им се е развило всичко, пък ще ги кърмим после като за 2 хехехе Grinning

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 17:16 от Hris_

# 33
  • София
  • Мнения: 6

Не са били по евтини, аз моят за толкова го взех, около 50-60лв, кума ми има бебе и те си купиха и са мн доволни Hug

# 34
  • Мнения: 4 070
 Joy Бюти, толкова съм гледала- вярно сещам се идеално кой е тоя сериал, въпреки,че съм гледала само една серия.

# 35
  • София
  • Мнения: 29
Бюти, поздравления за темата   bouquet
Благодаря на всички за инфото за температурите  Hug
Дани, много се радвам, че всичко е наред и ти вече си си у дома  Hug Дано и малката изпишат скоро Praynig
Блонди, мъжа ти хубави плочки ли е избрал, одобряваш ли ги? Simple Smile А Криско как си прекарваа тук, доволен ли е?

Оффф, термометър и аз още не съм взела и се чудя какъв да е - според вас кои са най-верни - за под мишница, за челце, за дупе и за уста не ми се нравят много  Thinking

# 36
  • Мнения: 20
Записвам се да ви следя  Sunglasses

# 37
  • Мнения: 10
Sashkova, срокът за превеждане на парите по личните банкови сметки на лицата е 15 работни дни след предаването на документите в НОИ от работодателя. Например заплатите се изплащат на 27 юли, работодателят предава болничните на 30 юли (до 3 работни дни), НОИ ще преведат обезщетението до 15 работни дни. Тоест зависи колко е сериозен работодателя ти, доста мами чакат по 2 месеца  Tired

Видях, че сте коментирали обличането и понеже съм доста неориентирана, първият месец с късо ръкавче или дълго ще ги обличате.

А за дишането по време на раждане каква литература четете, аз нямам възможност да ходя на курсове, но ми се иска да се подготвя.

Почти нищо не съм купила все още, вашите покупки са суперски, особено тези на момиченцата.

Мария, супер че всичко е наред с тоновете, аз съвсем взех да се притеснявам моите какви ще са, чак другата седмица ще ги мерят.

# 38
  • Мнения: 541
болничния от НОИ ми го изчисляват и превеждат парите за 7-8 дни, понякога и за 5.Проблема е, че по закон фирмата трябва да занесе болничния до 15-и този месец за предходния, а те ги носят след 26-и  ooooh! Вземам парите с месец и половина закъснение  Rolling Eyes
Дани дано скоро малката наддаде достатъчно и я изпишат  Hug
Лили много се радвам, че всичко е било наред  Hug Целувки на малката буболинка и дано скоро ни я покажеш  Heart Eyes
sevi_sevi моя мъж си пере в пералнята маратонките  Wink
Видях, че сте коментирали обличането и понеже съм доста неориентирана, първият месец с късо ръкавче или дълго ще ги обличате.
В тези жеги определено по едно боденце с къс ръкав, но зависи и каква е темп. навън или вкъщи, ние сме без климатик и си е топличко, така че ще е по-разголено  Wink Не се притеснявай, като дойде бързо ще свикнеш, с проби и грешки, но ще се ориентираш, кое е най-добре.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 35
 да се запишем и ние в новата прекрасна темичка Бюти  bouquet  bouquet

Лили, Дани страхотни новини и от двете дано само така да се включвате Hug Hug

аз за обличането на бебешоците (не че съм много компетентна и опитът ми е 0) но мисля да си го обличам по късо ръкавче докато и на мен не ми стане поне леко хладно даже на изписването ще е по кълки голи и без ръкав бодинце и така.... Wink Wink Hug

еййй Хрис добре, че писа за изследванията бях ги забравила  ooooh! ooooh! утре ще трябва да звънна и аз да питам какво става Hug Hug

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Проблема е, че по закон фирмата трябва да занесе болничния до 15-и този месец за предходния, а те ги носят след 26-и  ooooh!
Не е така.

Цитат
Документите се представят от осигурителя в съответното ТП на НОИ в срок - за всеки календарен месец не по-късно от 2 работни дни след деня на изплащане на дължимите възнаграждения или на част от тях, а когато възнагражденията са начислени, но не са изплатени или не са начислени– не по-късно от 2 работни дни след последния ден на месеца, следващ месеца, през който е положен трудът.
Работодателят има право да внесе осигуровките и да подаде Д1 за текущия месец до края на следващия. Болничният се носи в НОИ до 2 работни дни след това. Т. е. напълно възможно и законно е болничен, започващ от 1 юни да речем да бъде представен в НОИ на 2 август.

# 41
  • Мнения: 6 717
Даниелка, радвам се, че си отново сред нас Hug

# 42
  • Мнения: 27 524
А, Белверде, как ще ги взима, ако не съм ги одобрила  Laughing Харесахме ги заедно, гранитогрес, дебели 1см, то това е проблемът със сегашните, нали сме в нова къща и плочките тук са от миналата година, обаче взехме тънки и те се напукаха  Sick Избрахме такива, които имитират дюшеме  Blush

Криско е добре, утре сутринта тръгва за Ахтопол, завиждам му благородно  Simple Smile

За термометрите - както си коментирахме досега, май се оказва, че си е въпрос на късмет, че невинаги само много скъпите мерят вярно. Нашият си е куче марка, за челце, има и приставка за ухо, но не я позлваме и си показва точно.

Гунди, попиля ме с тия кървави катерици  Joy Сериалчето не изглежда лошо, за взаимоотношенията между родители и деца, приятели, разведени, скарани, засега ми е интересно  Simple Smile Не е точно тийнейджърско мисля.  Peace

Стига сте ги мислили тия ръкавчета  Crazy Crazy Crazy Гледайте вие как сте облечени, така и бебето, това е  Hug Не се водете по нослето, ако на пипане е студено, то си е такова. Много мами правят грешката да пипат нослето и да навличат бебето, докато се затопли носленцето, но това вече е показател, че на бебето му е горещо  Peace Ако ръчичките са ледени (не хладни) - облечете (завийте) го.

# 43
  • Мнения: 541
Месечинке това в НОИ ми го бяха казали, заради голямото ми забавяне на първия болничен  ooooh! Сега незнам другия месец какви пари да чакам, защото трябва да ми преведат един малък, предшестващ 45-дневния, а ако родя този месец 45-дневния се прекъсва и какво, кога, колко  Thinking Crazy

# 44

Общи условия

Активация на акаунт