Цитросепт - отровен?

  • 58 608
  • 246
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 931
     На мен сили за възмущение не ми останаха. Само мераци да се преселя в балкана и кротко да си паса по ливадите. А при всичката тази химия, не е чудно защо толкова хора преоткриват смисъла на посещенията при врачки, баячки и съмнителни билкари.

# 106
  • Мнения: 576
Вероятно (не съм сигурна) процедурата е, че АБХ просто изземва компрометираната партида и взема проби от друга, които ако са наред, нарушението остава без санкции.

Тук чета някакъв производител на подобен препарат по въпроса как се произвежда той. Казва, че според технологията на производство, препаратът не е екстракт по смисъла на дефиницията, защото екстрактът се подлага на допълнителна обработка, ето каква:
... we start with grapefruit bioflavonoids and convert them into a quaternary ammonium compound similar to a known, but toxic, compound called benzethonium chloride. The difference is our product has an oxygen and carbon bond that is different than that of benzethonium.

Биофлавоноидите на извлека се преобразуват в кватернерно амониево съединение, което е подобно на известното, но токсично съединение бензетониев хлорид. Разликата е, че нашият продукт има кислородна и въглеродна връзка, която го различава от бензетония.

На мен наистина този продукт драматично много ми е помогнал за трудно решими въпроси (един от тях със стомаха и червата), за които нищо друго не помага. Не мисля да го отказвам, защото за мен е дал безалтернативно решение. Освен това хората го ползват от 70-те години, а досега не се е чуло за друг проблем, освен неправилно дозиране според указанията. Само си мисля, че това лъжене и мазане от страна на производителите заслужава наказание и се чудя какво би трябвало да е то.
М/у другото, бензетоният е разрешен за дезинфекционни разтвори и в дерматологията, има го и като съставка в инфузионни анестетици. Не е 100% безусловно забранен. Въпросът е в плитките лъжи и че ни правят на маймуни. Най-добре би било бойкот, но аз пък бих пострадала също от него  Sad

# 107
  • Мнения: 0
Аз най-вече съм потресена от факта, че го изтеглят и изобщо правят проверка след репортаж от медиите. Просто не знам тези "отговорните", каква точно им е функцията, как изобщо се внасят всякакви неща, как пием и ядем какво ли не и никой нищо не проверява и вземат мерки чак когато стане късно. Просто нямам вече и аз сили да чета етикети и да се чудя, дали ще се натровя, дали не......Такова пък безхаберие от страна на институциите към здравето на населението дори и в третия свят не знам дали е токова изразено...........

# 108
  • Мнения: 4 841
вземат мерки чак когато стане късно.

Какво значи да е станало късно, някой е пострадал от обсъжданата добавка ли??

# 109
  • Мнения: 0
Ами след като са установили, че има забранени вещества, значи не е особено полезна, а напротив явно е вредна!?!
Ясно е че няма фатален случай и слава богу, но за съжаление тези вещества дават отражение след време, така че....................

# 110
  • Мнения: X

Попаднах на много объркваща информация от доклад на Българската агенция по безопасност на храните от юни 2011 г.,
ТУК
В него се изреждат разни нередности с хранителни продукти и на 3-та страница пише:

Диетични храни, хранителни добавки и обогатени храни - 10 нарушения: два (2)
случая на неразрешени съставки в хранителни добавки от САЩ и Великобритания;
нарушени органолептични качества във високоенергиен медицински хранителен
продукт от Холандия; калай, никел и ванадий в хранителна добавка от САЩ;
октопамин хидрохлорид в хранителна добавка от САЩ; неразрешен генно-
модифициран протеинов концентрат от пълнозърнест кафяв ориз от Китай;
бензетониев хлорид в екстракт от семена на грейпфрут от Полша; следи от сусам и
фъстъци в диетична храна от Швеция. Зърнени и хлебни продукти - 7 нарушения


... Последно излиза, че и полският продукт съдържа това.
А дано повече хора видят , прочетат това и подобни, та да спрат да тровят децата и себе си с всякакви боклуци, маскирани под името "хранителни добавки".
Кажете, моля ви, че на мен не ми е много ясно, кое точно е хранителното в подобна химия?

Хексе, не съм напълно сигурна дали те разбах, но и за мен би било интередсно да науча изобщо съдържат ли екстракт от семена на грейпфрут тия добавки......................
Да, тя цялата Земя е засята с грейпфрути, та да стигнат семките им за извлеци....
После ги изкореняват и засяват само лимонови дръвчета, та да си направят "естествения " витамин С....
После пък изкореняват лимоните и засяват следващия плод, за да си извлекат и от него нещо си....
Що не се замислите първо дали е възможно?

# 111
  • Мнения: 19 368
Цитат
А дано повече хора видят , прочетат това и подобни, та да спрат да тровят децата и себе си с всякакви боклуци, маскирани под името "хранителни добавки".
Кажете, моля ви, че на мен не ми е много ясно, кое точно е хранителното в подобна химия?
То хубаво ще спрем да се тровим с хранителни добавки, това поне е лесно. Видяхте ли обаче в доклада, че най-много нарушения има при плодовете, зеленчуците, ядките, месото и рибата. СЛед тях следват и хранителните добавки. Направо ми настръхна косата, като прочетох доклада. И дали са иззети въпросните продукти, едва ли.... #Cussing out

# 112
  • Мнения: 1 593
пуууу,да му се не знае и чудото...сега в крайна сметка какво се оказа кой е менте и кой истински? Аз си мислех в началото на есента да давам на детето,че да ограничим болестите от градината.

# 113
  • София
  • Мнения: 23 130
пуууу,да му се не знае и чудото...сега в крайна сметка какво се оказа кой е менте и кой истински? Аз си мислех в началото на есента да давам на детето,че да ограничим болестите от градината.
Аз, за по-сигурно, изключвам какъвто и било Цитросепт вече. Не ме интересува полски ли е, български ли е, патагонски ли е. Приключих с него.

# 114
  • Мнения: 1 593
Май ще е най добре, ще потърся някаква алтернатива,само дето колкото повече чета ,толкова повече неща отхвърлям Crazy ooooh!

# 115
  • Мнения: 250
Нямам думи......

# 116
  • Мнения: 344
Пих преди години Цитросепт по препоръки на лекар. Уж бил много добър за засилване на имунната система и т.н. Ефект не видях...дано не видя дефект Crazy

# 117
  • Мнения: 750
Записвам се, мале сина ми колко изгълта от това  ooooh!

# 118
  • Мнения: 529
Като си помисля,че се едвам отделях средства за този толкова скъп боклук,че детенцето ми беше все болно и аз се надявах да го подсиля ми иде да се гръмна.

# 119
  • Мнения: 5 825
И аз,и сина ми, пихме тази зима цитросепт,че даже и положителен ефект имаше от него! #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт