На планина или море, Декемврийче дупето пече! N19

  • 44 869
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 59
Запис и от мен в темата Hug

Аз също съм от тези,които скоро не съм чела и съм изпуснала темата за махането на памперсите.Аз се опитвам от 1 месец и е някакъв ад под небето,оставям я по гащи и пикаме навред из цялата къща,няма стискане брате,няма казване,имам чувството ,че май не и е дошло времето за без памперс,нещо не ги осъзнаваме нещата.Иначе на гърне стои ,няколко пъти върши работа-пики и аки но в последно време седи с часове в гърнето и нищо и само да я вдигна прави няколко крачки и си го пуска по терлици,имам чувството ,че на пук ми прави.Търчи по цял ден след мен и си вика сама ако,ако...........слагам я и нищо,май изобщо незнае какво значи думата аки,ами просто я е запомнила и повтаря.Вече съм в безисходица,цялата ми къща е осрана и опикана,гащи пера и сменям на 15 мин.дайте съвет,че се побърках вече,да търча след нея и да се правя на врачка-дали и се пика или не............... Cry

# 31
  • Мнения: 1 262
Рика, и на мен много ми харесва всичко от Петър Дънов.Неговите беседи относно възпитанието и образованието  , философиите -Будизъм и  Кабала например , са почти с едни и същи идеи с неговите послания.

Мечтая си и за една чисто нова образователна система точно в този дух.С добри учители- психолози, образователна система , която по-скоро ученето е игра , а учителите приятели на децата.

Много ми харесаха тези думи-
Скрит текст:
Същността на възпитанието на детето се заключава не в това, да му „надуем“ мозъка със знания, а в това, да го свържем с процеса, наречен живот, да му помогнем да намери отговори на въпросите: какъв е източника на живота? Защо всичко произхожда, както произхожда? За какво живеем? Къде се намира възможността за свободен избор на човека и какво изисква от нас тази Висша сила, силата на природата?

# 32
  • Мнения: 152
....падна от една люлка и аз вече тотално изпушила, отидох и започнах да го соча с пръст и да му се подигравам.
Joy Joy Joy Ей много ме развесели. Да ти кажа и аз така бих реагирала. Има такива кретенчета ,че не е истина. Изпуснати деца има много, колко деца на по 5-6 години се мотаят по цяло лято самички по парковете и градинките, на какво ли да се научат. В това отношение много ми харесват американските закони - никакво оставяне на децата сами , дори и за минутка. Имам познат ,чиято майка ходи всяко лято при сестра му в Щатите да гледа 15 годишния си внук, защото не могат да го оставят сам докато са на работа. И тук така трябва да стане, ама наистина да стане, защото то закона го има ,ама  на кой му пука  newsm78

Данили ,мерси за темата и анкетата. Още веднъж приятно изкарване. Ние в края на август ще ходим към Приморско, ако не ме домързи ще наминем да ви видим и да поиграят децата в парка... Целувки на малката от нас  Hug  

Кимбърли , аз също си го мисля това ,че време не остана. А и най -плашещото е ,че най-вероятно това ми е последното безгрижно лято чак до пенсия. После само ще се смятат дни отпуска, дни болнични и няма такава свобода... колегите все ме питат кога си идвам ,ами как да им кажа ,че не искам още дългооооо време да се връщам . Колкото до истинската почивка, на мен сърце не ми дава, да имам 2 седмици възможност за почивка и да си оставя децата и да отида сама. Освен това и с деца може да си почине човек, само малко трябва да порастнат Wink

B_NADI  , от сега честита ви годишнина и каквото и да измислите -приятно изкарване.
Аз също не съм ходила на кино от много време... май последно гледах Играта на играчките 2 ,когато бях бременна с Алекс. А на хубав , истински филм последно ходих , когато бях бременна с Ники  Embarassed Нещо време не намирам ,а сега и нямам на кой да оставя Алекс. Водя баткото на кино ,а ние с Алекс обикаляме мола докато той си изгледа филма. Оня ден бяхме на Мадагаскар, другата седмица съм замислила Ледена епоха... иначе все си тегля новите филми от нета ,ама дали гледам ... не. тегля ,тегля -после ги трия , дори и затова време не ми остава. Наблягам на сериалите по бтв и нова, това е положението  Mr. Green
 

# 33
  • София
  • Мнения: 24
Добър вечер момичета! И аз да се запиша в новата тема.
Роси- направо съм шокирана #Crazy
По повод на възпитанието- последно време съм се видяла в чудо от каката. Добра ,те каките са ни почти на една възраст ама моята въпреки че съзнава може да бутне някое малко дете ако се опитва да и вземе играчката Embarassed Много много обеснявам че е вече голяма кака и че малките не бива да се блъскат, бият и да им вика ноооо... Всеки път като видя нещо такова и правя забележка, след това обеснявам а на въпросът ми защо го е направила тя ми отговаря че това било чеждо дете Twisted Evil Брей не знам вече кога ще престане с това, даже вече не знам как да действам newsm78
 Относно момчетата и момичетата- опитвам се да привия на Владито да си дава играчките и освен това да отстъпва на малките дами, все пак искам да е галантен кавалер, но засега той май не вижда полова разлика, пък и не бих казала че си дава много играчките. Има друг момент- ако му ги дърпа някой никога няма да пусне- ще реве, ще се бие, но ще си я отстои, друго е като отида и го помоля да даде играчката- дава без проблем. Ще видим до къде ще стигнем с това, но определено и аз като повечето търся златната среда пък да видим дали ще я уцеля.
Иначе за привързаността- каката до година и нещо беше много привързана- сега вобще няма проблем да е с някой друг. Владито за сега не е против да изкара час-два с дядо, но за по-дълго не съм го оставяла.

# 34
  • Мнения: 37
Добро утро!

Ох, Ивче това с връщането на работа и на мен ми е болна тема.  С голямата бързах да се връщам и ми липсваше, но сега като знам, както казваш, че от тук нататък цял живот само това ме чака и само от отпуска на отпуска и ми се плаче Cry Но няма как, на есен с песен  Mr. Green Дано само малката свикне на яслата и не боледува много, че с каката разчитах изключително много на майка ми и може би за това ми беше "ширико около врата", но сега тя не е много добре със здравето и гледам да не я товаря.

За възпитанието, какво да кажа. Аз пък искам да науча каката като я удрят и да отвръща, а не само да е боксова круша. Тя по принцип върви малко по-дребничка, а и като характер, не мога да кажа че е свита, просто може би е твърде съобразителна и внимателна. Два дни подред се беше върнала от градината ударена и то все около окото, втория път даже беше леко зачервено отдолу и то все от едно и също момиче от групата и то уж случайно. И я питам ти какво направи "Казах я на госпожата" Да ама това не върши работа, знам го това дете, то не признава авторитета на учителя и ако тя не му се опъне ще се продължи така. За съжаление има доста груби деца, а знам че тя няма да стане такова, просто искам да се защитава малко повече. За малката засега нямам такива притеснения, не се бута, но и свойто си дава когато тя реши.

Лек и прохладен ден на всички  Heart Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 700
Сложна тема сте подхванали.
Аз няма да се разливам много. Само ще кажа, че никой не иска детето му да е жертва на груби и невъзпитани деца.
Реално погледнато, ако някое дете вземе играчка на моето, няма да му кажа "Отиди и се бий, за да си я вземеш!". Но зависи от ситуацията - познато ли е детето, как е взета играчката и т.н.
Но каквото и да си говорим, голяма част от нещата си зависят от характера на децата ни.

За мен няма разлика момичета-момчета. Детето трябва да има самочувствие и увереност и да не се оставя на грубостта.
А за отстъпването - смятам, че не трябва да се отстъпва на всяка цена. Към братче и сестриче, да....Но случайни деца - никога!

# 36
  • Мнения: 1 262
Днес е приятно и прохладно в сравнение с предишните дни.  love001
  За възпитанието, няма абсолютна истина и абсолютна правота по въпроса според мен, за едни това е правилното, за други не.Детето си е индивидуалност и това беше грешката на старата школа според мен, че всички деца се слагаха под един знаменател и се възпитаваха по един и същи начин, с едни и същи методи  отговарящи на проблемен аспект от поведението им!За всичко има причина и следствие.Според мен корените на даден проблем трябва да се търсят , защо детето е агресивно, каква е причината да се държи така и тн.Разбира се това не се отнася за чуждите деца по площадките, не можем да анализираме техните проблеми и първоизточници на проблемното им поведение спрямо нашите деца.Тук вече  е въпрос на реакция.Ето аз не реагирам а се отдръпвам, други реагират, трети ...., всичко е правилно според нашите убеждения , няма грешен ход.Много ми хареса и реакцията на Иф Simple Smile Каквото посяло ...такова пожънало.Според мен тя е дала един хубав урок на  агресивното дете, който може и да му е поучителен. Peace 

  Днес набелязах две книги , които ми грабнаха интереса-
" Детето и ние" и "Всичко започва от детството".Преглеждайки книгите в една онлайн книжарница попаднах и на книга под заглавие-Как се възпитават момчета, но се съм чела рецензията .
Една любима моя мисъл на Ганди-
"Един грам практика струва повече от цял тон с теория."
 Hug

# 37
  • Мнения: 55
Джос е съвсем права,че  не бива да се отстъпва н а всяка цена с всяко дете.Аз имам предвид,чд с познати деца ми се иска да е такава,по-отстъпчива.Все по-често се надявам да сме с децата на лои приятели и да не ми се налага да я пазя от тъпанарчетата в кварталната ни градинка.А си мисля,че още дълго време наистина агресивните индивиди ще са моя и на татко й грижа,както и родителите им.Няма да я оставя да се оправя сама с такова дете.Един ден в детската градина ще видим...

Абе някак си искам да стане една малка дама:)Да е спокойна,да е над нещата,този онзи й взел нещо,казал нещо...Но от друга страна пък не и до глупост...Ако едно дете системно е с лошо отношение към нея,някак си трябва да му се противопостав и в следващи години...

И ние тук спим по 3 часа #CrazyНе е за вярване,пу пу:)Само от време на времме се мята върху мен или ме гушка през врата.Даже и аз взех да задремвам:)

# 38
  • Мнения: 6 284
Записвам се и аз.. За възпитанието няма да вземам отношение, че темата е твъъърде сложна. Само да кажа че всички теории отиват на вятъра ако не са подкрепени от всички хора, обгрижващи детето освен майката. Веднъж детето да види че "минава метър" за някоя постъпка когато е с по-ларж родителя, бабата, дядото или друг.. Ще знае че може да си позволява повече неща..

# 39
  • Мнения: 31
ANGYA, която скоро не е писала, мисля че веднъж беше споделила една мисъл, която видяла във форума: " преди да родя, имах три теории за отглеждането на децата, сега имам три деца и нито една теория"
Никога не съдя другите как си гледат децата, просто се надявам да отгледам едно добро и възпитано дете.

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 23:36 от Рoси

# 40
  • Мнения: 15
Привет!!!!

Най-накрая ви изчетох. Доста теми сте обсъдили в старата тема, но те не са актуални вече... Ще кажа само за говоренето - назад сме, но в последните седмици има някакъв прогрес. Опитва се да повтаря, но като цяло нищо не говори.
 
За възпитанието теория нямам. Действам на момента, което сигурно не е правилно, но според мен правилата за всяка ситуация са си различни. Като цяло гледам да следвам една линия, но ще видим дали ще ме докара до някъде.

Кали, не мисля, че може да наречем което и да е дете тъпанарче. То какво е виновно, че родителите му са безхаберни...

Хубави и прохладни дни ви пожелавам. Пазете се под сенките!

# 41
  • Мнения: 1 262
Много хубава тема настина, лично за мен тя е и най-важната ми в живота, нашата мисия!
Аз лично не искам децата ми да правят разлика между познати и непознати деца.Искам да имат еднакво отношение към всички.
 Отиваме си на село, хубав уикенд. Hug

# 42
  • Мнения: 0
ние от утре сме на морето,може би на иракли,ако има някой минаващ от там дано се видиме  newsm41  grinning039

на всички почиващи -безаварийно и прохладно ви желая!!!    Flowers Four Leaf Clover smile3548



Аз лично не искам децата ми да правят разлика между познати и непознати деца.Искам да имат еднакво отношение към всички.



Много добре казано!!

# 43
  • София
  • Мнения: 24
Цитат
Аз лично не искам децата ми да правят разлика между познати и непознати деца.Искам да имат еднакво отношение към всички.
и аз съм на същото мнение, обеснявам всеки път че като казвам на каката да пази малките и да не им взема играчките, да не ги удря и т.н. се отнася за всички деца, но тя все така се опитва да ми обясни своето поведение. Ей аман вече, в повечко ми идват в последно време нейните магарии Cry Въпреки че всичко розбира и когато и трябва нещо знае как да се държи и знам че може просто идеално да е поведението, но за съжаление последно време доста често прави едни "изцепки". Наказвам я основно като я лишавам от сладолед и атракциите в парка, помага, ам на следващият ден е пак същото ooooh!

# 44
  • Мнения: 1 572
Ако се чудите преди 5 мин разтресе.
4,3 по Рихтер около 15:55ч

Общи условия

Активация на акаунт