На планина или море, Декемврийче дупето пече! N19

  • 44 923
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 844
ДА се похваля и аз в същия дух ,че сме без памперс (слагам и аз само за сън) .Така сме вече от 2 седмици. Наистина си беше зор в началото. Сега много рядко се случва да направим "фал" и то ако се е заиграл нещо и каже в момента , в който започне да пишка  Grinning  ПОнякога и ме послъгва ,че има "аа" , за да го сваля от количката например  Grinning
Мари и на Марио са се появявали такива топченца по вратлето. Лимфни възелчета . (като кара Варицелата бяха излязли доста и после някои си останаха така, другите изчезнаха)

# 61
  • Мнения: 1 286
Мама Жели, Роси, благодаря за отговорите и браво за пампитата. HugАз май съм се объркала, топчетата , които напипвам не са на вратлето а от двете страни на главата в долната част, когато напипах и моята глава и аз ги имам от двете страни но по-мънички. Embarassed Явно е нормално, при Аля са по-силно изразени но сигурно си е физиология.

Спомням си , че на 2год Дая имаше подути лимфни възли на слабините.Заведох я на доктор, то не бяха ехографии, не бяха кръвни изследвания и накрая нищо, та затова дори и да се сблъскам отново с това няма да я водя на доктор.

Роси, как е малкия?Дано вече е здрав.Аз овладявам разстройството с оризова вода.
Кали, как изкарвате на село?По-хладничко ли е при вас?

# 62
  • Мнения: 844
Ххиих Мари , ама ти знаеш ли ,че и аз май имам едни топчета , ама те са като костици. Не са големи  hahaha
Малкия засега е по-добре. Няма температура - вчера имаше ниска 37.3 цял ден и вечерта вече спадна (нищо не съм му давала за нея). Обаче е супер кисел , мрънка , реве .. Има разстройство още , не е повръщал от вчера ( след като му набутах ентерола ) Ама сега не смея да му дам ентерол , за да не повърне и може да се пробвам с оризовата вода , а дали ще я пие .. не знам 
newsm78

# 63
  • Мнения: 31
Адашке, онзи ден и моето детенце имаш разстройство вечерта, дадох й оризова вода вместо млякото и си я изпи. На следващия ден не се изходи. Мъжа ми гледа на оризовата вода като някакво хипер затягащо средство. Викам му "ти я изкара по- силна от имодиума, оризовата вода", а той ми отвърна "не, не е по- силна от имодиума, по- силна е дори от два имодиума!" 
При нас кофтито беше, че като й се доака и започвва да се свива, плаче много и си дърпа гащите. Свалям ги, но не иска да седне на гърнето, едвам я залъгвам точно в последния момент.

А за гърнето да споделя, че до преди месец въобще не искаше нищо да прави там. Седеше, но не вършеше работа. Един ден с триста зора успях да я излъжа да се изпишка и започнах да й пляскам, да викам бравооооо,йееее... раздадох се на макс да й покажа колко съм щастлива, че се е изпишкала. След  два дена започна да ми носи гърнето всеки път щом й се допишка. Въобще не съм си и мечтала да стане толкова лесно.

# 64
  • София
  • Мнения: 404
здравейте,

благодаря ви.

Кали, да се надяваме че няма да се наложи да сменяме антибиотика. Вече няма температура, но чувам как му се стичат и започва да се дави  и не може да спи. Аз не мога да му давам никакви лекарства, всеки път е кошмар и за него и за нас, защото е насила. Но това да е важното е да оздравее.


Момичета незнам при вас как е, но Гоги от болестта ли или просто е настъпил момента е отвратителен само хленчи и реве/вие/ за най-малкото нещо. Просто на моменти не се издържа. Ако продължава така ще се превърна в най-лошата майка, защото ще го натупам.

# 65
  • Мнения: 86
Цвети,при нас е същото.Особено сутрин,защото напоследък става много рано и докато излезем е просто кошмар.Като иска нещо не го казва нормално,а вика и го повтаря докато не го получи,а аз понякога дори не я разбирам какво иска.Днес сутринта и аз доста се обвинявах,но след като се събуди в 5 и 30,при мисълта какво мрънкане следва,защото знам че не  се е наспала я оставих да си поплаче 10-тина минутки в кошарата и аз се правих,че спя и накрая заспа и спа до 9.После беше в страхотно настроение.Изглежда като е недоспала и е кисела.
 
 Вече с нетърпение чакам баба и да се върне(тя работи в чужбина), иначе просто не се издържа без грам помощ от никъде,че и таткото ни го няма цяло лято.Идва си 2-3 пъти в годината за по 1-2 седмици и за мен това е манна небесна,че и този път ще постои повечко  Laughing.

# 66
  • Мнения: 20
 Hug позагубих се малко...сега изчетох...много болнички има ooooh! Бързо оздравяване на всички  Hug
В тези горещи дни почти не се храни Мишето, хленчи и се сърди много  Tired не иска да спи в леглото си и всички се редуваме да го приспиваме и после го местя...как се промени детенце и ми е адски тъпо, че не мога да го накарам да хапне нещата, които обича или да го успокоя, когато реве и се сърди  Tired
За разстройството аз давах Ентеросан пробиотик 360 , защото хидрасека и дренките не ни помогнаха, а оризова вода отказа да пие. За 4 дни всичко беше ОК, но го давах още 6 - поддържаща доза само сутрин. Много добре ни подейства и важното, че му хареса и го пи с кеф.
Рика, весело изкарване на морето!
rossy-pm, видях в подписа 52 дни, че остават...браво мамче  newsm51 и така леко да е докрая  Hug
Лек и прохладен ден от нас  Peace

# 67
  • Мнения: 55
Цвети,дано бързо се повлияе и да минава!А не го мисли другото..от болестта е:(Ая винаги е била мрънкава но онези 2 седмици...не ми се сеща...SadДаже след това си мислех колко е готино просто да мрънка и не спи от зъби,примерно...Ужасно е!Аз тогава бях на края на силите си.А сега като позабравих и пак взех да се ядосвам,че просто се кисели...Е вчера беше страшна работа.За всичко се ревеше и мрънкаше.Не й се ядеше.Абе май не могат да пробият кучешките..Ама като взе,че ревна следобед на гърнето като пишкаше...и като се стреснах да не е пак онова...Да видиш после как не ми правеше впечатление мрънкане и врънкане.Докато изчаках следващото напишкване в гащетата..ми призля.Слава Богу,май няма нищо. Praynig

Искам да кажа да не се изнервяш,ще мине,то и на него му е тежко Hug

Жожолинка,и ние ставаме все по-рано...хем не спи добре,хем едва мине 6.30 и се ококори!Сигурно от жегата.Аз я гушкам и връщам да ляга,бибка давам,вода...гледам да добута до към 7.30-8.00,че иначе си е киселка и тя.Абе кога ще почнат да спят нормално се чудя..Разбирам те за гледането сама и искрено ти съчувствам,мила Hug

Мари,аз от край време на врата си имам едно възелче,ама нищо.Дядо ми го е пипал и си е ОК.Аз естествено бих я завела Ая да я пипне неото,но знам,че ти едва ли ще отидеш за нещо дребно.Само го наблюдавай от време на време. HugЕдва ли е нещо щом не я боли.

# 68
  • София
  • Мнения: 702
Айде и ние в отбора на хленчещите......Ауууууууууууууу, направо не ми издържат нервите. Това монотонно бучене и хленчене за всичко, направо ще ме влуди. А Филип, да чукам на дърво, не е болен.
То вярно, че е жега и ако можех и имаше кой да ме чуе и аз бих хленчила, ама и мойте нерви имат предел.
Днеска го водя на една пицария с детски кът. Като се хвана за една тротинетка, държи я и реве. Не мога да разбера какво иска  ooooh! Направооооооооо, не знам!
Май много му угаждам, трябва да го оставя на някоя площадка, дето е със съоръженията от соц време, та да види какви забавления може да има.

Вечер заспива след 22:30, сутрин 7ч вече е подал глава от кошарата. И аз като KalinaZ се питам ще почне ли някога да спи спокойно и по много. Но май не се и надявам.
Нямам и 5 мин за себе си, освен когато спи следобяда. Започнах да правя разни упражнения и зумба, ей така, за да правя нещо за себе си, че евентуално и аз съм човек.
В събота го оставих за 5 часа на наште и през цялото време се чувствах виновна. Звънях на майка ми час през час да я питам как е.  ooooh! Тотално съм изтрещяла вече.

Айде, оплаках се, дано пък ми олекне....

# 69
  • Мнения: 493
Здравейте  Grinning

Тея е пак с плевмония милата, на гентамицин и панцеф  Tired а дано се оправи до неделя че  заминаваме на рила  Party

В събота бях на приемен изпит в УНСС и го взех с 4,64  Sunglasses сега дано ме приемат СК дистанциооно  Simple Smile Стискайте палци. Ако не ще се запиша в Хасково /пак е дистанционно/.

За анкетата - ще ходи в държавна ясла от април-май месец /ако майка и не я хванат лудите и не реши да я пуска от януари  Mr. Green/

# 70
  • Мнения: 276
Щом ще се оплакваме, и аз да се включа Mr. Green Не само че хленчи почти постоянно, но и на моменти реве истерично и не мога да я успокоя. Не са зъби, защото имаме всичките без последните кътници, но те излизат доста по-късно. Така се е вкопчила за мене, че нямам и 5 свободни минутки докато не заспи. За разкош и каката е едно мрънкало, все й е скучно, все нещо не й е наред, аааааааааааа, не се издържа вече. Tired

Всички болнички бързо да се оправят! Praynig

# 71
  • Мнения: 1 572
Момичета измисляйте им разнообразие, за да е мирна и вашата глава. Омръзва им едно и също. Като бях само с едно се скъсвахме да обикаляме София, паркове, МОЛове, градинки, магазини.... Понякога съм слизала с количката на произволна спирка с метрото и накъдето ни отведе пътя. Сега с двете малко сме забили в рутина, но ми е по-трудно. Днес отидохме на Банкя, дебела сянка, рахат. Каката вози малкия на джип /акумулаторна играчка/ и бяха много щастливи. Той провесил ръка като баровец, мацето го вози  Joy После тичане из парка, малкия по голо дупе и атрибути да се проветрява. не ми се перат безчет гащи, а с пампи се сварява. Накрая на заведение с детски играчки, да пийна нещо седнала. Преди час ги прибрах, изкъпах и намятах по леглата .... мами тайм  Mr. Green

На всички болнички да оздравяват бързо  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Летните вируси са много коварни. Май зимата сме по-здрави. Против разтройство може да правите оризова каша със съвсем малко плод за аромат. Другият вариант е да сгъстявате обичайното АМ или айран с 1-2 лъжички оризова каша. Ефектът е идентичен с оризова вода.

# 72
  • Мнения: 298
Здравейте не съм писала защото нямах клавиатура,малката ми расипа кафето върху нея,сега съм с нова.Направо е фурия,гледам да не се задържаме много в къщи,че става кошмарно,при мен проблема е ,че и баткото е доста палав и използва момента,че тичам след нея и не мога да го контролирам и направо откачам.Днес една майка дойде да се разправя,че бил ударил детето и което е по малко в което се съмнявам,може да го е обидил и дразнил,но не е такъв,че да удря,особено по малки.
А най големия кошмар беше в Събота,намерих му въшки,беше хванал,страшно се претесних,за малката и за мен,че аз съм с една доста дълга коса.Слава богу никой друг няма,вече и той няма,но беше страшно,падна едно мазане едно решене с гребенчето към лусиона,единственото хубаво,че от толкова ресане всичката бебешка кир която имаше я няма вече,малката има само зад ушите косичката и я изчистих по бързо,но баткото имаше страшно много.Увлякох се в писане.

# 73
  • Мнения: 844
Момичета незнам при вас как е, но Гоги от болестта ли или просто е настъпил момента е отвратителен само хленчи и реве/вие/ за най-малкото нещо. Просто на моменти не се издържа. Ако продължава така ще се превърна в най-лошата майка, защото ще го натупам.
Сигурно е така , защото е болничък . Марио е същия , по цял ден точно вие , раиграва ме , реве, иска да го нося , и той не знае какво иска , ама го иска.. ooooh! Дано да оздравявате и да им минава този период на дребните. А и са мъже , нали знаеш ,че при тях нещата са по-сериозни  Laughing Laughing

# 74
  • Мнения: 844
Пипи   Hug , даже са по-малко от 52 дни ...  Grinning

Момичета благодаря за идеите. Hug
Днес сварих ориз , оризова вода не иска да пие. Ще му дам варен ориз да яде примерно. Сега като прочетох и поста на добра , се сетих ,че мога да пробвам с оризова безмлечна каша  newsm78 Проблемът е ,че заради повръщането не давам почти нищо . Днес уж е  по-добре , но ако не спре разстройството ще трябва да давам няколко дни гентамицин на ампули. Ще изчакам до утре да видим.
Иначе пробвах и компот от дренки и варих и сухи дренки и давах водата (не я иска и нея) Уффф  ooooh!
Ели, стискам палци . Изкарала си добър резултат , браво!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт