Как да го науча да заспива сам?

  • 1 528
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
И аз искам да отуча дзверо, ама .... Иначе никога не съм я приспивала на ръце - само  в леглото й. Когато започна сама да си държи шишет (към 5-6 месец) я научих да заспива сама - давам й шишето и ... Но ... порасна и захитря! Голям инат е! Всеки път си казвам - тази вечер ще те оставя да плечеш. Обаче сърцето ми се свива като я слушам как се дере нарочно. Не може въздух да си поеме, почва да хълца, сигурна съм, че даже забравя защо реве, обаче РЕВЕ. Приспиваме се, като легна на спалнята и подам ръчичка (близо са леглото й и спалнята ни). Просто е инат и реве напук (а душата й плаче за сън).

# 16
  • Мнения: 1 425
Малко щв ти е трудно от гушкане да преминеш на заспиване самичко, но пробвай с ритуала които ти описват другите мами. Вики беше на различни периоди, дори имаше дундуркане на ръце и като заспи я слагам на леглото и тя, хоп и пак се ококорва и така докато каталяса. Беше ужасно и за нея и за мен. Но дойде момента в който започнахме с ритуал. Слагане на куклите да спят, миене, после лека нош на баба, дядо, тати, мама, за Коледа дори на елхата, а от извесно време и на картините  Laughing После в легълцето си гушка любимия Мики Маус, завивам я, изгасям лампата и отивам в другата стая и тя заспива сама.
Дано и при теб се получи.

# 17
  • Мнения: 5 577
Игра и шумотевица до пълно изтощение.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 313
при нас стана като го слагахме в креватчето и даваме шишето с млякото,като се наяде и сам заспива. Другия вариант е на леглото до мен пак с хранене.Единствено когато го боли нещо -зъб например, го гушвам и го слагам върху мен да заспи. И аз мисля че не трябва да се оставя изведнъж бебето самичко в леглото си, трябва да усеща, че си до него

# 19
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
тамън мислех да пусна такава тема....при нас нещата са такива....той си zаспива, докато го кърмя...после обаче като го местя в леглото му се събужда и ииска пак да папа....и така се повтаря неzнам колко пъти...никога не е спал в нашето легло, проблемът идва когато го местя...тогава се раzбужда...какво да правя?
иzвинявам се, че иzполzвам темата ти, vnd....

# 20
  • Мнения: 3 663
Да си кажа и аз - не виждам нищо по- хубаво от това да си гушкам детето....
ооо, ама разбира се! едва ли някой би го оспорил Simple Smile
но на мен например би ми било адски трудно да приспивам таня - към 15 кила дете на ръце
чисто физически няма да мога
съвсем различно е вече, когато детето си е в легъцето и майката просто подпомага процеса на заспиване

Последна редакция: сб, 21 яну 2006, 10:35 от T o n i

# 21
  • Мнения: 3 663
Игра и шумотевица до пълно изтощение.  Peace
само да отбележа, че този метод понякога води до точно противоположен резултат
децата се превъзбуждат и не могат да заспят

# 22
  • Мнения: 3 663
ако имате време да четете - ето тук има страшно много полезна инфо свързана със спане, приспиване, заспиване, събуждане през нощта и т.н.
http://www.babywhisperer.com/forum/night-wakings-vf33.html
вижте най-горе в закованите теми
доста неща може да се прочетат и в Special Sleep Interview with Tracy Hogg (втората закована тема)
доста страници е (27), но определено си заслужава
иначе книгите на трейси хог са доста добри и полезни, но не знам да ги има безплатни онлайн  Confused

# 23
  • Мнения: 275
Игра и шумотевица до пълно изтощение.  Peace
само да отбележа, че този метод понякога води до точно противоположен резултат
децата се превъзбуждат и не могат да заспят

И моята така: превъзбужда се и .... отиди до 23ч  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 579
...........Ама все пак- как да го науча да заспива сам вечер?!?!

Защо не пробвате с нещo такова?

Незнам в БГ има ли точно такова,но предполагам нещо подобно може да се намери.Много е интересно,защото свири нежна музика и прожектира на тавана.Нашата кукла с това заспива.Въпрос на навик,според мен.

Успех Hug

# 25
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Ние заспиваме с една от тези обикновенните играчки дето висят на кошарката, връткат се и пеят.Към 10, 10 и 30 го слагам в леглото, следва навиване на въртележката,    целувка и след 5 минути вече е заспал и така до сутринта към 9.
Или може да пробваш с това дето Станислава ти е написала.Дано имаш успех.

# 26
  • Мнения: 603
Сега се сетих, за един трик. Когато вече му беше омръзнало стандартното предназначение на въртележката, разигравах фигурките на въртележката. Нашите са кучета далматинци, които играеха футбол.  Laughing Тати малко ни се смееше, но в крайна сметка бебчо се унасяше и заспиваше докато гледа театъра, а мама вика ентусиазирано "и кученцето вкарва гооооол!"
Т. е. разигравахме нещо като приказка с много прост сюжет преди заспиване.

# 27
  • Мнения: 524
При нас ритуала е следният: слагаме го настрани (след като е хапнал за последно;-)) да си легне в креватчето, даваме му биберона, казваме му , че е време да спи и някой го държи за ръчичката.  Вече го правим от 2-3 месеца и почти не е нужно да му държиш ръчичкта, защото той заспива просто светкавично;-)))

# 28
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
И на нас това ни беше болна тема то беше дондуркане то беше 4удо.Постепенно на 1г6мес взе да заспива каро легна до него и тои  ме държи за ръце а сега на 2г просто го слагам завивам и тои си заспива сам.Просто като му доиде времето те сами се променят.Аз не съм вярвала 4е това може да се слу4и но за моя радост -стана

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Ние пък не можем да заспиваме на ръце-започва се едно оглеждане и разглеждане.Не че заспива и легълцето си лесно.Нито биберони признаваме ,нищо.Като я храня заспива най-добре,обаче това пусто уригане...

Общи условия

Активация на акаунт