Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 53 834
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 434
Иве,сами,щото не ми се занимава с фирми,искам да разполагам с цялото си време там,макар и малко,после много четох тук и реших,че най-добре ще е така,по-старшите ще кажат дали е правилно,а вие? Peace
[/quote]

Аз все още обмислям дали сами или с офертата на Бутик за по 110лв. с дати до края на август. Има още време ще реша.

# 16
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Шебече   bouquet   bouquet   bouquet  bouquet   

# 17
  • Мнения: 469
Андж, благодаря ти за интелигентно поднесените снимка за пореден път.

Шебек, благодаря ти за новата тема и ни пожелавам по един септемврийски Истанбул.

# 18
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Няма защо, пак заповядайте  Hug

Мерси, Ети, да ти се връща мноооого години същото  Mr. Green

Аз да си кажа, че австралийския вариант на любимото ми тв шоу Шеметна надпревара (The amazing race в оригинал)  имат цели 2 епизода в Истанбул в актуалния си сезон. Давам ви линкчета да си ги изгледате, ако желаете  Peace

http://thepiratebay.se/torrent/7391900/The.Amazing.Race.AU.S02E05.PDTV.x264-RTA

http://thepiratebay.se/torrent/7410255/The.Amazing.Race.Australi … 06-02.07.2012.mp4

Приятно гледане и запознаване с моите любимки - най-големите шматки в шоуто Люси и Емилия. Майка им е италианка и за това изглеждат толкова близко до нас  Mr. Green

Толкова ми е приятно да виждам тея хора по нашите места, такава радост щеше да е да ги срещна някъде там и после да ги гледам  Mr. Green Ама нъцки  Tired

На който му е интересно, може да ги зазяпа откачалото - бяха в Сидни, после в Сингапур, после Индия, Дубай, Истанбул и току що литнахме за Париж   Mr. Green

За съжаление нито един вариант на шоуто не е имал етап от надпреварата в България, но участници са стъпвали поне на летището ни  Mr. Green Трябваше от Италия да идат в Москва, и имаше три варианта на полети - през Амстердам, София или Истанбул. Два от отборите избраха нас  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 469
Е, и на мен The amazing race ми е много любимо, но в последно време не го дават по AXN. Преди години от това предаване много се запалих за Будапеща. С голямо удоволствие ще изгледам Истанбулските епизоди!

# 20
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Поздрави и на Анджи за прекрасните снимки   bouquet Аз като се заблея и забравям да снимам  Mr. Green Все още на много места не съм ходила в Истанбул и благодарение на вашите снимки се наслаждавам на невероятни гледки и прекрасни места...

# 21
  • Мнения: 110
Привет момичета!
Вече е сигурно - на 05.09 заминаваме..... Crazy
Останахме с Караджъ. Програмата е 3 нощувки. Освен включените в пакета неща, заявихме само нощната обиколка. Всичко друго ще си го организираме самички. Много ни оферира девойчето за някаква Панорамна обиколка и за круиза по Босфора, който е 6 часа и кусур. Не я огря. Всъщност се замислихме за круиза, но имаме време да решим. Купих си книжка за Истанбул на National Geographic. Има толкова места на които искам да отидем....Явно ще има още един тур след време.
От сега да ви кажа, че като наближи датата сигурно ще ви засипя с въпроси, та да ме прощавате   bouquet Praynig

# 22
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 356
Благодаря за красивата тема на авторката  bouquet И за да не сме на втора страница

щастлив ден на всички.

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!

Шебек, благодарности за новата тема!   bouquet Записвам се и аз, тъй като ми предстои едно 10-дневно пътуване до любимия град. След първите две ходения за по 3 дена, реших, че този град трябва да се види и усети с един по-продължителен престой и вече нямам търпение да тръгна. 

Имам и два въпроса, на които се надявам ще можете да отговорите. Понеже за пръв път ще пътувам без туроператор, с редовните линии, знаете ли дали някъде има възможност да се остави багажа (освен в хотела, разбира се)? Например на някоя от двете ж.п. гари или на Отогар дали има място за багаж и сигурно ли е, че ще си намерим багажа после, ако го оставим там?  newsm78

Другият ми въпрос е кое е по-интересното селце от двете - Rumeli Kavağı или Аnadolu Kavağı (при второто знам, че има и крепост с хубава панорама)? Няма да ползваме дългия круиз, а смятам сами да се разходим дотам, но тъй като са доста отдалечени, сигурно няма да имаме време и за двете, та затова ми е и питането.

# 24
  • Мнения: 6 031
...
 Понеже за пръв път ще пътувам без туроператор, с редовните линии, знаете ли дали някъде има възможност да се остави багажа (освен в хотела, разбира се)? Например на някоя от двете ж.п. гари или на Отогар дали има място за багаж и сигурно ли е, че ще си намерим багажа после, ако го оставим там?  newsm78

...

На Отогар видяхме багажно, на терминала от който тръгват автобусите на Метро(предполагам е за техни пътници).

...
Другият ми въпрос е кое е по-интересното селце от двете - Rumeli Kavağı или Аnadolu Kavağı (при второто знам, че има и крепост с хубава панорама)? Няма да ползваме дългия круиз, а смятам сами да се разходим дотам, но тъй като са доста отдалечени, сигурно няма да имаме време и за двете, та затова ми е и питането.


Ние ходихме до Аnadolu Kavağı - приятно беше. Качихме се до крепостта(прекрасен изглед към Черно море) и много ресторантчета с прилични цени.

# 25
  • Мнения: 0
мими.ива, благодаря за бързия отговор.

Ние ще пътуваме с фирма Хас Туризъм, дано и те да имат багажно, защото автобусът ни за връщане е чак в 22 ч.

Аз също съм се спряла на Аnadolu Kavağı (в нета за него намерих доста повече инфо), обаче понеже видях, че Rumeli Kavağı e само на 5-6 спирки от Саръйер с автобус 25А, та ако имаме време, може и до там да отскочим.

# 26
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Hug Hug Heart Eyes Здравейте Котанки пъстранки! Party Sunglasses
Ей Шебече-благодаря за темата!

Рошчева-25Е-ама слезте и в Саръйер,разходете се,ако искате и къщата от Ашкъ мемну вижте,музея Саадберк ханъм, и самия пазар,магазините,сладкарничките,от румели Каваъ пък може да се върнете с корабче.

Мариа М- 6 часа круиз на Караджъ Shocked Да знаеш ще изтървеш много ако не се запишеш-сигурно са включили и среши на борда с Къванч,Енгин, Халит,Еркан,Таркан и ощеее.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Simple Smile

Амейзинг рейс и аз го гледах с огромен интерес,в Азия като бяха,че и сутрин бая рано ставах по АХН да го следя.

# 27
  • Мнения: 469
Рошко, направо ще сбъднеш детската ми мечта-десет дни в Истанбул Party После ще чакаме много, ама много да разказваш!

# 28
  • Мнения: 0
redemi, 25Е ходи само до Саръйер (всичко изброено от теб съм го включила в програмата Simple Smile, дано ни стигне времето), а аз имах предвид, че от Саръйер има един автобус 25А, които минава през Саръйер и последната му спирка е Rumeli Kavağı. Първоначално Rumeli Kavağı не ми влизаше в програма, ама като видях, че е толкова близо, може би и до там ще се ходи.

eti_82, пожелавам ти поне цяла седмица там. А аз може и някое пътеписче да спретна живот и здраве като се върна. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 5
http://www.youtube.com/watch?v=KUKbEuRNFvs
Една страхотна песен и изгледи от любимия град Simple Smile))
Още 2 седмици останха ,за да го видя!
Стягам багажа и "Дим да ме няма" Grinning

Общи условия

Активация на акаунт