Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 53 827
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
O, Танче , ти си Везни ? Само ти ще ме разбереш значи!  Hug Същата работа : имам идея в главата, знам какво искам да разкажа и се започва едно чудене, едно маене, едни съмнения дали не се получава фотографска логорея, качване , сваляне, триене...Затова за всеки град са поне по 2 албума . Да не говорим,че съм на етап да не искам да си гледам старите снимки вече...
Аз си актуализирах два от албумите: Soul Kitchen и Дворецът Топкапъ , съответно последните няколко и първите няколко снимки са от това ходене. Ако ви се занимава...

Doli, Pina споменаваше с добро "Бохемия". Може би е добре да провериш техните оферти.

# 46
  • София
  • Мнения: 13 135
Айде пак да спамя.  Embarassed  В Гърция е много разпространено църквата/поповете да организират екскурзии. Където и да отидеш - пещера, манастир, природна забележителност, се изсипва автобус предимно с баби, водени от 1-2-3 свещенници. Явно близостта на Сандански до Гърция е оказала влияние. Добре е, че има и такива хора като отец Благо!  Hug 

Анджи, ама аз изобщо не мога да избирам.  Embarassed  В случая със снимките махам тези с нашите лица, после и още малко такива, които не харесвам и се започва чуденето.  ooooh!  И тъй като са много, става страшно. И да не си мислите, че е само за снимките? За всичко съм такава.  Embarassed 

Видях актуализацията ти още вчера.  Laughing  Супер са снимките!  Hug

# 47
  • Мнения: 972
Сисс, тоя човек снимка в рамка в тая тема заслужава тогава  Mr. Green И все пак той май не е туристическа агенция, или е  newsm78

Има си регистрирана туроператорска дейност,ама точно сега хич не се сещам как се казваше фирмата! Blush
Като гледам имахора,които пътуват втори или трети път и не са ходили в Св.София или в Долмабахче.
Ние при първото ни пътуване ходихме в Св.София-вътре,Синята джамия-вътре и околностите,Гръцката патриаршия,Св.Стефан-вътре,Долмабахче-вътре,Тура по Босфора,Йедитепе,Капалъто,египтския пазар,Топкапъ и сега не се сещам какво друго.
За два дена ни разчекна,буквално,от посещения.
А и този екскурзовод ,с който той работи е направо сладур и половина.
Само дето разказването на вицове не му се удава! Mr. Green
Иначе с отчето съм пътувала до Метеора,на море в Гърция на Катерини паралия,до Кападокия,до Памуккале,Ефес,Бергама,Венеция и Рим,до Дубровник,Будва и Котор  беше последната.
До Истанбул за две нощувки,закуска и вечеря на блок маса и екскурзовод струваше 152 лв.
Мисля ,че е перфектна цена предвид обслужването.И няма никакви задължителни екскурзии ,които да се плащат,или да има посещение при минимум еди колко си човека!
А бе,готин е! И е такъв добър оратор-като енциклопедия е! И името му е Благо и нравът му е благ! Peace

# 48
  • Мнения: 788
Анджи, ама аз изобщо не мога да избирам.  Embarassed  В случая със снимките махам тези с нашите лица, после и още малко такива, които не харесвам и се започва чуденето.  ooooh!  И тъй като са много, става страшно. И да не си мислите, че е само за снимките? За всичко съм такава.  Embarassed 
Охх, същата съм, от най-типичните Везни. А какво остава ако трябва да се взема по-сериозно решение ooooh!

Днес много ми се зарадва душичката, дай Боже всеки ден толкова снимки Истанбулски!

Много далече тоз' Сандански бе... иначе с удоволствие бих се присъединила към групата на отец Благо... че и със Сиската под ръка  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 469



Засрамих се и направих априлските снимки на албуми. Искаше ми се да ги поднеса интелегентно и тематично, но не става.  Embarassed  Сравнявам, отсявам, но типично за зодията ми Везни, не мога да реша коя снимка повече ми харесва. Е, поне половината махнах, но и останалите са твърде много.  Embarassed  Който иска да гледа, а на който му писне - си знае.  Wink

Ето - много лалета и само Истанбул
Танче, като ти прочетох поста, реших, че ще разгледам едни симпатично-любителски снимки. За твоите, обаче, има една дума-изкуство! Сега ще си отворя едно Bacardi breezer и ще насладя на албумите, за които съм ти благодарна, че споделяш с нас!

# 50
  • Мнения: 10
Анджи, Таня, невероятни сте!!!   bouquet  bouquet  bouquet                                    От сутринта съм направо потопена в албумите на Ангелина, дотам, че дори не усетих земетресението. И тъкмо да си поема въздух, нова порция ,този път от Таня. Зашеметена съм,честно ви казвам . То лалета, то острови, то мачароци, то дворци, от всичко бол.Ние сме късметлийки с тези талантливи момичета / не пренебрегвам красотите на останалите сладурки, но просто днес е техния ден./
Анджи, и аз очаквам отговор на зададения от Редеми май въпрос, за най-удобния достъп до Карие и сие от Лалели.
Танче,към теб, понеже не намирам указания , на първа страница/или не ги виждам /, как се стига до Йълдъз, изглежда страхотно наистина.

# 51
  • Мнения: 8
Таня, снимките ти са невероятни!  Shocked Ето от такива снимки се влюбих в Истанбул!!! За съжаление  към края на април месец като бях там не можах да хвана много лалета, а много исках. Пък ми беше и хладничко, та може би следващия път бих отишла септември месец.  Simple Smile Сигурно и тогава има красиви цветя в Истанбул.  Heart Eyes
Андж, редовно ти следя албумите за актуализации.  Grinning Прекрасни и разнообразни!  Heart Eyes

# 52
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Сисссс, човека наистина заслужава реклама, така че като пуска оферти давай, от региона ви може да има желаещи  Peace

Уф, не говорете за земетресение, че аз съм си при мама и тате на гости и беше страшно  Sad

# 53
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 451
http://vimeo.com/12552399 Hug Hug Heart EyesПратиха ми го и го споделям с вас,част от любимите ми места и маршрути.... Heart Eyes Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 13 135
Танче,към теб, понеже не намирам указания , на първа страница/или не ги виждам /, как се стига до Йълдъз, изглежда страхотно наистина.

На около 25-30 минути бавно ходене с разглеждане от Долмабахче е, в посока моста. Може би на 2-3 спирки с 25Е и пак 2-3 спирки (или по-малко) преди Ортакьой. Покрай оградата на двореца дори е приятно да се ходи, защото е широк тротоар. Минава се и покрай Музейната сбирка на двореца, за която важи билета. После се минава през Бешикташ - има голям площад с паметник, топове, гробница и т.н. Там е и стадиона. След това започва тесен тротоар и е малко неприятно заради голямото движение по улицата, но пък не е голямо разстояние. Ето тук се вижда колко е тясно:



Малко след като се мине под този мост, който свързва поредния дворец на брега с парка Йълдъз:



в ляво е входа на парка:



Самият дворец обаче е в левия горен край на парка. Там има още един вход, пред който се виждаха паркирани коли и движение. Може би има и някой автобус, който спира съвсем пред двореца. Самият парк е много красив, но и доста стръмен.

Благодаря на всички за похвалите! Заслугата е по-скоро е на мъжа ми, макар че в последните години май аз снимам повече  Wink.

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 14:59 от Тaня67

# 55
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Танче, а тея площад и топове де да ги дири човек  newsm78 По главния булевард или  Thinking щото ние само с автобус сме минавали и беше навалица вътре, та не може и да гледа хубаво човек  Tired

# 56
  • София
  • Мнения: 13 135
Танче, а тея площад и топове де да ги дири човек  newsm78 По главния булевард или  Thinking щото ние само с автобус сме минавали и беше навалица вътре, та не може и да гледа хубаво човек  Tired

От дясно на улицата е, към пристанището. Говоря за посоката Долмабахче - Ортакьой. Ето снимки от пристанището и площада:







Последна редакция: сб, 14 юли 2012, 23:22 от Тaня67

# 57
  • Мнения: 11 747
Ойлеле..., аз съм ви опущила!  Shocked 

# 58
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Пине,тъкмо си дошла,свърши моята работа и дай акъл как да се стигне най -лесно от Лалели до Карие. Laughing
 От Султанахмет,където бяхме ние тръгва автобус 86в (като Виктория) ,но понеже се събрахме достатъчно хора за такси ,хванахме такси (18 лири) ,а на връщане слязохме до под Фенер и от там хванахме 99а до Еминьоню.

# 59
  • Мнения: 11 747
Аз съм търсила транспорт по това направление. Да, имаше някакъв автобус, ама той върви сутрин и вечер по два броя, примерно..., нещо такова беше. Абе, стигнах до извода, че най- спори пеша и ние така и направихме. От Лалели покрай Аксарай, покрай джамията Фатих, която заслужава внимание, ама ние само от вън, че нямаше време и през Чаршамба, който прави голямо впечатление и ей го ти Балат и прочие, както и Фенер. Без карта даже.
Може и с трамвая до Еминьоню и от там с автобусите, които са към Пиер Лоти или Св. Стефан - писани са на първа страница и от Св. Стефан пеша нагоре.
Аз препоръчвам пеша. Ето, всички се въодушевяват, как Истанбул бил енергия, емоция, атмосфера или както там беше  Laughing Ами извървете го, усетете го.  Sunglasses


Общи условия

Активация на акаунт