Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 53 864
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 24
Cem Sultan Hotel
Kutlugun Sokak No: 28, Old City Sultanahmet, 34400 Истанбул - потърсете я в Букинг. ком или само като име , на мен ми казаха,че паркинга е към хотела

Halihotel.com - ХалЪ хотел , в който сме преспивали, също предлага платен охраняем паркинг, но е срещу отделно заплащане, издават документ за което.
благодаря много!!! Ще ги погледна!!!

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Момичета, пак съм тук с въпрос.
Знам, че за Сапфир трябва да сляза на 4.Левент. След него, обаче, мислим да отидем до Каньон, и, ако успеем, май не е нужно да се връщаме обратно - има спирка точно до Каньон, сп. Левент. Анж, за нея ли беше писала, че е в самия МОЛ?
В момента съм напълно блокирала, а се опитвам да подредя записките си, когато сядам пред компютъра. Сигурно ще имам и други "умни" въпроси.

# 722
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не съм аз, но и аз имам спомен,че е в самия Канион Мол. Дано потвърди скоростно някой...

# 723
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 596
Здравейте Hug Открих едно хубаво местенце за хапване Mr. Greenhttp://www.arifbeykofte.com/ Виждами се доста приятно и евтинко.Ето и меню с цени http://www.arifbeykofte.com/FiyatListesi.pdf
PS:Предварително се извинявам,ако някой е писал вече за кюфтетата на Ариф Бей Crazy

# 724
  • България, София
  • Мнения: 1 756
Момичета, пак съм тук с въпрос.
Знам, че за Сапфир трябва да сляза на 4.Левент. След него, обаче, мислим да отидем до Каньон, и, ако успеем, май не е нужно да се връщаме обратно - има спирка точно до Каньон, сп. Левент. Анж, за нея ли беше писала, че е в самия МОЛ?
В момента съм напълно блокирала, а се опитвам да подредя записките си, когато сядам пред компютъра. Сигурно ще имам и други "умни" въпроси.
Беличке, аз така и не стигнах до Каньона. Мисля, че Джули беше ходила там преди или след Сапфир. Шебек също е ходила до Каньона, но с какво е стигнала и на коя спирка е слязла  newsm78 Дано скоро се включи.
До Сапфир е с метрото, на спирка 4.Левент се слиза.

# 725
  • София
  • Мнения: 13 161
Не съм ходила до Каньон, но е съвсем близо до Сапфир. Доколкото знам, станцията на метрото има изход в него, както и на Левент4 - в Сапфир. Или се слиза на Левент, гледа се Каньон и се отива пеш до Сапфир или обратното Левент4 - Сапфир - Каньон. Не си заслужава да се ползва транспорт за 300 метра.

# 726
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 583
Не се притеснявай, Пине - аз просто разяснявам, че не е станало ясно  Hug

Беличке, аз съм с Каньона  Simple Smile
За Каньон се слиза на Левент, който има 4 изхода и единия от тях е в Каньон.  Peace
До Левент Гугъл го дава 12 минути бавно ходене, сигурно е около 10 в действителност  Mr. Green

Карта - А е Каньон, В е Сапфир

https://maps.google.com/maps?saddr=Kanyon+AVM+Kapal%C4%B1+Otopar … mp;sz=17&z=15

 Peace

# 727
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Благодаря на всички за отговорите! Внасяте ред в разбърканата ми глава.
     Знам аз (оттук, де), че е близо. Между двете сгради, естествено, ще се върви. Въпросът беше дали да търсим спирка в самия Каньон, което, явно, ще направим.
     Струва ми се, обаче, че в Сапфир няма изход на метрото - на картата има известно разстояние м/у двете. Таня, ти сигурна ли си, че има?
     Идеята на jullianna за оставяне на тетрадка в Св. Стефан не е лоша, но църквата още е в ремонт, нали?
     Чефи-то, тоя Ариф бей ми се беше появил във Фейсбук и съм си го записала, евентуално на връщане от Сапфир и Каньон, ако още имаме крака, имам някаква шантава идея да отидем пеша дотам (тъкмо и Нишанташъ да минем), после парк Мачка, оттам - Кабаташ и трамвая. Обаче си е бая вървене... малко ме съмнява.

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 18:41 от beljata

# 728
  • София
  • Мнения: 13 161
Сигурна съм, защото от -2 етаж на Сапфир, директно се озовахме в метрото. Но не знам кой е изхода в станцията към Сапфир, защото отидохме с автобус от Емиргян. Предполагам, че има табели с надписи.

# 729
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 583
Има табели, то и в Каньон си има  Peace
За пеша ми се струва много  newsm78

Танче, можеш ли да дадеш пак инфото от Емиргян до Сапфир с какво и кога  Hug

# 730
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Благодаря, Таня! Ще се оглеждаме! Като знаем, че има, ще се оправим, хората имат табели, няма проблем.
Шебек, 1 километър все ще го извървим, надявам се. Peace

# 731
  • София
  • Мнения: 13 161
Танче, можеш ли да дадеш пак инфото от Емиргян до Сапфир с какво и кога  Hug

Автобусът е EL2 . Разписанието е безсмислено да го показвам, защото важеше само за пролетта, но все пак дава някаква представа:



Леле, сега забелязах каква измислица е снимка.бг! Намалих снимката като за форума (600 точки), направих я ясна и като я качих в снимка.бг я размазаха, защото изкуствено я направиха на 1200 пиксела.  ooooh! Сега поне я направих при кликване да се чете.

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 19:24 от Тaня67

# 732
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Таня, използвай направо вариантите за публикуване във форум. Аз си ги качвам, както са, после избирам опцията за голяма снимка във форум и няма проблем. Peace

# 733
  • София
  • Мнения: 2 623
момичета, чета ви редовно, тък като подготвям се за пътуване към Истанбул:)
Искам да благодаря на Julliana и нейния блог, толкова хубаво е написано!!!! Трябва да издадете после книга за Истанбул:))))

  bouquet Много мило ми стана, благодаря ти!
Заслугата да се появи моят блог е на всички момичета тук  Hug

Момичета, пак съм тук с въпрос.
Знам, че за Сапфир трябва да сляза на 4.Левент. След него, обаче, мислим да отидем до Каньон, и, ако успеем, май не е нужно да се връщаме обратно - има спирка точно до Каньон, сп. Левент. Анж, за нея ли беше писала, че е в самия МОЛ?

Тази снимка е пред Сапфир. От тук тръгвате надясно по булеварда.


Минавате през тези дървенца, като си вървите по булеварда


Това е вече пред Каньон. В дъното в ляво се виждат сините небостъргачи, които са пред Сапфир. Разстоянието е много малко и няма смисъл от метро.


И в Каньон, и в Сапфир се излиза на метрото от минус някой си етаж.
Има си табели и ще се оправите без проблем  Hug



Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 19:58 от jullianna

# 734
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 583
Мерси много, Танче - а тоз автобус къде да го хващаме и колко струва  билета newsm78

п.с. То, може би точно пролетното разписание ще им трябва  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт