Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 53 864
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не е то съвсем така за Лондон, но все пак за друго сме се събрали тук. Simple Smile
lubabel, ако летите с Търкиш еърлайнс, те имат специално предложение за трансферните им пътници - безплатен тур из Истанбул. Най-допбре ще е да питаш агента , който ви е продал билетите , аз за съжаление намирам само кеширановото копие на страницата : http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:eB9SzNS2HT0 … ct=clnk&gl=bg , но се надявам да ви е от полза.
Аквариумът във Флоря и много близо до летище Ататюрк и можете да го посетите без особени притеснения и бързане.

Аз да дам много бърз информация за пътуващите с автомобили,че днес навъртяхме едни 14 часа и 900 км Simple Smile 
В момента карти KGB се продават И непосредствено след митницата  на Капъкуле. Вляво от кабинките има табелка с ясно обозначение и могат да се купят карти още от там. 7.25 лири е актуалната магистрална такса за Истанбул без минаване на мостовете. Независимо,че народът пътува за рамазан напред -назад, пропусквателния режим на турска територия е организиран идеално ( за разлика от българската страна, ама що ли не се учудвам...) , не сме чакали повече от половин час на границата на отиване. На връщане беше средноголям екшън с елементи на контрабандисти, ама ние не сме от тях, не!
На българска територия - пътят в Симеоновград го ремонтират- finally!!- но по този повод движението е отклонено през едни села, в които пътят често е образ пожелателен. Иначе живописно, де. На връщане се прибрахме през Димитровград...имам чувството,че цялата държава е разкопана,баси! Сега отивам да сгъна един печен суджук в един хляб, па дано ми се наместят чакрите.

# 706
  • Мнения: 11 747
lubabel, аз за разлика от Шебек ще ти поохладя ентусиазма. Ако излезете от транзита, после на влизане пак ще има опашки, проверки... Турците са доста обстоятелствени. Трябва да си ги предвидите два часа преди полета да сте там. После след кацането докато се измъкнете също сложете поне 30мин, а може и час, то от много неща зависи. Може да има и закъснение. Така малко по малко ти се изяжда времето. Та за 5-6 часа вече няма да свариш за кой знае какво. Избери едно нещо и се цели в него. Големи обиколки няма да можеш да направиш. Гледай да разчиташ на метро или трамвай, защото автомобилния транспорт като те затвори в едно задръстване и си до там. В час пик към летище Ататюрк стават страхотии.

# 707
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Съгласна с Пина.
А и днес страницата ми се отваря. Гледам, че за да участващ в тура има изискване минимум 9 часа престой за пътуващите в икономичната класа, а това при лулабел е изпълнимо на връщане. Маршрутът също е много опознавателен  и като гледам , май това е най-добрия вариант за убиване на времето. Хем те организират, хем виждаш разни неща.

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 10:11 от angelina.bgk

# 708
  • Мнения: 52
Здравей, Пина,

В действителност и аз се притеснявам да напускаме летището точно поради описаните от теб причини. Дори не съм сигурна дали няма да  ни спрат изобщо на излизаме като сме транзит.
За големите обиколки също съм съгласна, все пак огромен град, а и аз сама с малкия нещо не ми се нрави много. Автомобилния трафик за който говориш също го отчитам и поради това много ми хареса предложението на Шебек  за посещение на Аквариума във Форум Истанбул до който да отидем с Метрото, изглежда ми много разумно.

За закъснения на полетите изобщо не говорим, от това никой не е застрахован.

Поради всичко описано до тук се обърнах към вас за помощ набелязване на точно определена цел за всеки от дните, която да не застрашава изпускане на полет или да предизвика каквито и да било проблеми.
 И наистина благодаря на всички за отговорите.    

# 709
  • Мнения: 52
Съгласна с Пина.
А и днес страницата ми се отваря. Гледам, че за да участващ в тура има изискване минимум 9 часа престой за пътуващите в икономичната класа, а това при лулабел е изпълнимо на връщане. Маршрута също е много опознавателен  и като гледам , май това е най-добрия вариант за убиване на времето. Хем те организират, хем виждаш разни неща.

Както вече писах и аз съм съгласна с Пина. Разходка на връщане да, дори и да стане нещо винаги някой може да дойде и да ни прибере, а и полети и автобуси за София бол. На отиване нещо сигурно и кратко, все пак ще ни предстои да посетим Африка, а и с този полет не искам да поемам дори и минимален риск.

За сега се насочвам така: Аквариума във Форум Мол с метрото на отиване и разходка на връщане.

 До колкото виждам няма как да стане а компанията, те тръгват в 9 от летището, а ни е пранирано да кацнем към 11.  

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 10:27 от lubabel

# 710
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 583
Нещо не сме се доразбрали  Simple Smile Аз изброявам варианти, не пиша програма едно по едно  Mr. Green Зависи какви са интересите си избира 1-2-3 и  готово - все пак времето е доста, дори да сложим по едни 2 часа от и до полет  Peace

Например на отиване аквариума във Форум - там има къде и кафе да се пие, има увеселителен парк в самия мол, така че няма ядове. Отвън също има къде да се седне, организират някакви събития отпред и така  Peace

На връщане с метрото до последната спирка и после с трамвая Т1 та на Хиподрума. Преди него по булеварда има магазинчета със сувенири, картички, лакомства и прочие. На хиподрума са египетските обелиски, Синята джамия (без вход), Ая София (с вход) -  площада пред нея с фонтана е ремонтиран и много приятен, зад нея пък е Топ капъ и парка пред него е безплатен. Ако много се замотаете - обратно към летището. Ако свършите бързо със същия Т1 за 3 спирки може да се иде до моста Галата да видите златния рог, да хапнете един сандвич с риба и обратно  Peace Всичко зависи от темпото на движение, но тук сте застраховани от задръствания - и трамвая и метрото е през 3-4 минути.

# 711
  • Мнения: 11 747
Ще ви пуснат да излезете. До към 2007 година трябваше транзитна виза за българи, за да излязат. Моя милост 2006г. излезе без виза  Embarassed  защото не знаех и защото българският тур оператор също не знаеше................. Важното е, че ни пуснаха обратно без да правят драми, а можеше. Но бавно правят проверките. Гледат снимката на паспорта... пиша го, защото на много места доста през пръсти се минава, но там не. Важното е, че вече няма нужда от транзитна виза и можете да излезете спокойно. По този начин аз направих първото си посещение в Истанбул и после колелото се завъртя и започна всичко, но аз имах 11 часа.

За мен най- разумния вариант е на отиване с метрото да направите Мол Форум, на връщане с метро и трамвай до Султан Ахмет за разходка и така. Иначе на летището ще изпростеете толкова време. Аз съм кесила 7- 8 астрономически часа на летище  Tired  дано не ми се случва повече.

# 712
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Здравейте момичета!  Hug Ето една оферта, ако някой иска да се възползва.

http://grabo.bg/vijte-istanbul-2-noshtuvki-sas-zakuski-i-transpo … 76881564/?dc=8868

# 713
  • Мнения: 11 747
Шебече, аз не те разбрах, реших, че предложи пълна програма, извини ме!     bouquet

# 714
  • Мнения: 52
Отново голямо благодаря на всички!

Не мисля, че ще тръгна със смяна на транспорт, не знам притеснявам се. Като цяло много дългите разходки не са за нас, детето ми е все пак малко и не ми се рискува да се умори и да се носим барабар с ръчен багаж.
Много ме е яд, че не можем да се възползваме от тура на компанията, такава организирана екскурзия би била прекрасна.

# 715
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Питай все пак дали няма и други начални часове .

# 716
  • Мнения: 24
момичета, чета ви редовно, тък като подготвям се за пътуване към Истанбул:)
Искам да благодаря на Julliana и нейния блог, толкова хубаво е написано!!!! Трябва да издадете после книга за Истанбул:))))

Искам да ви помоля за помощ!!!! Вече не знам, как и къде да търся: трябва ми хотел в Султанхамет (или близо до Айа София и др.) с охраняем паркинг, който е включен в цената!!!!!!!! Има ли такова чудо???? Те всички пишат, чем имат паркинг, но като започвам да ги питам директно, оказва се, че то е просто място на улицата!!!!!
Може би някой знае такъв хотел?????

# 717
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Дай ми бюджет, ще се опитам да помогна. Simple SmileСещам се за един - два.

# 718
  • Мнения: 24
Дай ми бюджет, ще се опитам да помогна. Simple SmileСещам се за един - два.
ами исках да нее е повече от 100 евро на ден......Дабл, за двама.........МНого ще съм Ви благодарна!!!!

# 719
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Cem Sultan Hotel
Kutlugun Sokak No: 28, Old City Sultanahmet, 34400 Истанбул - потърсете я в Букинг. ком или само като име , на мен ми казаха,че паркинга е към хотела

Halihotel.com - ХалЪ хотел , в който сме преспивали, също предлага платен охраняем паркинг, но е срещу отделно заплащане, издават документ за което.

Общи условия

Активация на акаунт