Подсъзнанието може всичко! 51

  • 104 145
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 9
Здравейте момичета,отдавна не съм писала,но си ви чета почти редовно,и винаги намирам спокойствие тук:-)

Ето нещо,което днес прочетох във страницата на Михаела Петрова/журналистката/.Вярвам,че тя няма да има нищо против и вие да го прочетете,полезно е да се знае за Синята луна днес,и за това,че днес не е време за желания,а за пречистванеSimple Smile Дългичко е,но си струва:-)
...

..."Първоначално нямах намерение да се намесвам, но като видях, че урбулешката тръгнаха призиви да си пожелаваме неща  на по-необичайното пълнолуние утре, наречено Синята луна, сърце юнашко не изтрая да се намеси Simple Smile Малко се изнервям, когато забележа, че текстовете не се четат внимателно Simple Smile))

Така, в общи линии, принципът е следният: на новолуние се "посяват" желания (иска се от Вселената, възнамерява се и прочее терминология за наричане на онова, за което човек копнее), на пълнолуние се освобождаваш от чувства, травми, обиди, модели на поведение, които вече не искаш в живота си.

Хайде сега, прескочете думата "вълшебства" в текста за Синята луна, който публикувах по-долу, за да не ви разсейва от целта, и прочетете внимателно специфичното за конкретното й проявление в Риби на 31 август 2012 г., според астролозите: "ще освети дълбоко най-съкровените ни чувства и ще ни направи изключително податливи на емоции, носталгия, и дори тъга заради несподелени чувства и тайни. Онова което досега съзнателно сме контролирали и потискали изведнъж може да ни залее като приливна вълна ... (...) ... Освобождаването на потиснатите чувства може да ви разстрои, но си струва да се потопите в това състояние. Вероятно не сте си поплакали тогава когато е било уместно, подтиснали сте чувство, спестили сте обич".

Това е огромният подарък на тази специфична за 2012-та Синя луна - да ни пречисти авгиевите обори. Всичко онова, което сме си струпали, онова, за което сме стискали зъби, докато им се разруши емайла, стаеният гняв и обида, които сме нафрашкали на скрито (най-често в жлъчката и черния дроб), срамът от това, че някой ни се е подигравал в 5-ти клас и някъде дълбоко сме погребали тези чувства или сме ги компенсирали с агресия, надменност, тъгата, че някой близък не ни е обичал и компенсацията с курви, наркотици, алкохол..., прикриването на вътрешното състояние на тъга и нещастие с работохолизъм или друг публичен успех,  унижението на жените, пострадали от психически и физически тормоз, или пък онези фактори, които са превърнали мъжете в лузери и мухльовци... или съответно - в агресори. Огромна е палитрана на житейските избори, които сме правили от емоционални състояния, мотивирани от гняв, срам, вина, страх от неприемане... от липса на обич към самите себе си.

Няма значение каква е причината, кой ни го е причинил. Идеята не е да съдим когото и да било. А само да си признаем, че тези емоции все още съществуват някъде дълбоко в нас. Без да съдим себе си също, много моля. Днешната Синя луна дава този огромен шанс - изведнъж да ни залее спомен за подтиснати чувства. Те да изплуват. Да си ги спомним. Да оставим истинските ни чувства да се проявят.

Има и малко работа за разума, но този път творческа - не да съди, да ги напъжда, да ги анализира и да измисля хитроумни начини да ги крие, а да вземе едно листче, и едно химикалче и когато приливната вълна изкара от дъното на психичното ни море някоя емоция, за която си мислим, че си е отишла, прилежно да я запише на листчето.

Точният час на изгрева на луната е 16.59, така че нощта ще е дълга, за да имаме достатъчно време за всичко Simple Smile.  Да, хубаво е да сте около вода, но може и в SPA, няма значение къде, важното е да оставите стаените емоции да изплуват и с една-две думи да си ги запишете. А като се постъмни и вече виждате ясно луната първо задължително благодарете на уроците, които сте научили от тези житейски ситуации и помолете луната да приеме това, което вече не ви е нужно - срамът (само за протокола припомням, че дори в "Пътеводител на галактическия стопаджия" пише, че на тази планета срамът е смъртоносно заболяване, хич не бива да се подценява), вината, гневът, унижението, болката, агресията.... Докато го правите (благодарите и давате на луната) запалете листа, на който сте си записали изплувалите като олио във вода емоции.  Може да ги изхвърлите в течаща вода, може да ги разпилеете на вятъра, все едно... те ще си намерят пътя към Луната, която в този ден е готова да приеме нашата болка и да я пречисти. За да освободим място в емоционалните си шкафчета за нови, хубави емоции.

Още по-хубаво е, ако след това се осмелите да нададете вой към луната. Като вълк. Като вълчица. (онези, които са чели "Бягащата с вълци" ще ме разберат, другите ... просто да се доверят на интуицията си дали им се иска да застанат на прозореца и тихичко да пуснат своя вой... ).

Така или иначе, дори този вариант на някого да изглежда твърде хард, нека просто наблюдава своите емоции и да си ги признае. честно. и да си пожелае да се освободи от онова, което му причинява страдание. Отчаянието и страданието не са добродетели. Те са само знак, че подценяваме своята истинска същност. Така че, ги пуснете да си ходят ... по водата, по реката, по въздуха, със самолет, с парапланер, с каквото решите...

И, последно - това е дар, един вид "вълшебство" е наистина, но от приказките би трябвало да знаете, че героят получил право на достъп до вълшебството, трябва да посвърши малко работа (има си перипетии и узнавания) и работата, която е добре да се свърши в следващите дни, да речем до новолуние, е да се грижите за себе си с любов. Да сте нежни на първо място със себе си. Ако някой тръгне да ви ядосва по стария начин (човекът си е свикнал така да се държи с вас), да не влизате в разправия с него, а да го разсеете с нещо или да се плеснете по челото "леле, забравих си телефона в офиса/ в къщи/ в колата..." и да изхвърчите от полесражението, за да знаете, че сте се погрижили за вътрешния си мир... просто внимавайте вътрешният ви мир да не бъде нарушаван и се хранете с нещо, което ви е вкусно. Галете си тялото (със или без помощта на лосион), гледайте се в огледалото докато много се харесате, въобще радвайте си се... Когато сте добре, тогава решавайте накъде искате да поемете сега. Не за да се доказвате на някого. А единствено и само защото така ви харесва.

Има още доста пълни и нови луни занапред... Но нищо не пречи да започнете да тренирате от утре. Ще му хванете цаката Simple Smile"

# 616
  • Мнения: 9
И едно послание-медитация от Дорин Върчу за Синята луна днес:-)
" Ако не ползвате английски- в медитацията се свързваме с Висшия Аз и питаме- от какво да се освободя, което ми пречи да съм изпълнен с мир, любов, хармония? Какви стъпки да предприема за изпълнение на моята житейска мисия?/от "В пространството в сърцето"

http://www.youtube.com/watch?v=aGW85njT9qs

# 617
  • Мнения: 0
Безценни сте! Благодаря че ви срещнах!
Написах на лист онова което ме подтиска и гнети...и странно олекна ми. Макар и на работа....просто ми доойде отвътре. След малко като се прибера ще направя медитацията!
Благодаря ви много!
С ваша помощ ще променя живота си и той ще бъде по добър и по - прекрасен за мен и хората, които обичам!

# 618
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Браво страхотна статия за синята луна , ще напиша и моите излияния , че вече много ме мъчат .

# 619
  • Мнения: 9
Днеска явно ми е ден/заради Синята луна:-)/,но искам да споделя с вас и една мантра/на нея си написах нещата и си  изгорих листа/,която преобразува негативното в позитивно:-))

http://www.youtube.com/watch?v=gpLpeuW9Xjg&feature=player_embedded

Успех момичета,радвам се ако помагам:-)

# 620
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Привет, мили феи!
Моите разговори с Вселената дават резултат, в неделя заминавам на море, което обожавам - едно изпълнено желание, защото в началото на лятото нямаше никакви изгледи за това. Постоянно нещо се зарежда в къщи  Simple Smile.
Имам едно вътрешно притеснение, което не ми дава мира цяла седмица, притесняваме един преподавателите ми води ми 2 дисциплини, нямало да дава  заверка, късал на изпита.... изкарва ни на дъската.....на 37 г. и се чувствам глупава, като не мога да се справя. Embarassed Истината е, че материята ми е много трудна и това ме изнервя още повече. Другата седмица няма да ходя 3 дни на лекции и от притеснение ще взема да си разваля морето. Прочетох наредбата имам право да не посещавам всички лекции защото имам ТЕЛК 92%, ама ще видим, какво мисли доцента.......

otilia, благодаря за мантрата.
 
Приемам всякакви предложения, как да си успокоя вътрешния свят и спокойствието.

Лека вечер, феи! Много сбъднати пожелания.

Последна редакция: пт, 31 авг 2012, 22:51 от vanichka75

# 621
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
Ваничка, аз не съм особено напред в препоръките, но ще споделя какво ми помогна точно при притеснение заради преподавател, изпит и представянето ми - хо'опонопоно Hug Повтарях си думичките нонстоп, не само за случая, просто само те ми бяха в главата във всякакви ситуации...и сякаш малко след като започнах да си ги повтарям, нещата се наредиха и в други отношения..
Опитай  Hug
Май и аз ще си оставя болките на синята луна  Cry Много съм притеснена вече за работа...а за капак - тази седмица виждам обява, която много ми допада, на място, което ми допада..и докато се натуткам да си изпипам резюмето и мотивационното писмо, специално за тях, те спрели обявата  Sad Такава тежест ми е легнала на сърцето, че на моменти ми напират сълзи в неподходящи ситуации...уффф, отивам при луничката...

# 622
  • Пловдив
  • Мнения: 199
 Heartbeat, благодаря ти.  bouquet
Я си поговори със Вселената и нещата ще се получат за работата.
Ето линк, ако някой, като мен не знае за хо'опонопоно.
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=89.0

# 623
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
Ооо, моля да ме извиниш, че не уточних за какво говоря  Hug

# 624
  • Мнения: 1 754
Я си поговори със Вселената и нещата ще се получат за работата.

А това как, че съм пропуснала? Ако може линк. Благодаря. Hug

# 625
  • Мнения: 560
Heartbeat,  ти пък какво, ако имаш адреса, пусни си все пак документите. Или ще стане, или няма да стане. Като блондинката и динозаврите.
Аз така, много исках да участвам в един конкурс, ама се разсеях, появиха се други неща, и конкурсът  изтекъл. Обаче , ти да видиш/ така казва адвокатката))/ , нямало победител, и го пуснаха пак.  В моя чест)) И сега  ако не участвам, аз ако съм на мястото на Вселената, няма да си дам трети шанс  ))
Успех  желая!

# 626
  • Мнения: 1
 Направих списъка снощи, разкъсах го на малки парченца, половината ги разпилях, ама пусто нямаше вятър и повечето се събраха по балконите на съседите  Mr. Green Затова другата половина ги пуснах в...тоалетната  EmbarassedКъдето всъщност им е мястото  Joy Чуствам невероятно облекчение и мисля да го правя на всяко пълнолуние. И без това пълната луна ме побърква всеки път, чудя се вече да не съм някоя върколаЧКА  Laughing
 Аз с Вселената си разговарям без особени ритуали  Crossing Arms Просто малко медитация, отпускане и започвам да си  казвам каквото ми е на душата  Wink

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 14:03 от shiningsmile

# 627
  • Мнения: 1 351
И аз снощи си излях всичката душевна помия на луната - горката тя  Wink , после изгорих листа и пуснах пепелта по вятъра - определено много ми помогна - чувствам се по- леко / въпреки наднормените си килограми / .Тази сутрин детенцето ми е със температура - ще направя  хо'опонопоно и мисля да поговоря със Вселената . За капчица роса все забравям да си купя обикновен молив със гумичка , дано да не забравя ......
Лек и щастлив ден желая на всички   bouquet

# 628
  • Мнения: 1 422
Здравейте момичета, как сте?
Помня ви, мисля си за вас. Прегръщам ви!!



Пожелавам ви щастливи срещи на красиви уханни на любов места и сбъднати съкровени мечти.

# 629
  • Мнения: 1 542
Имам 2 покани за ангелите. Ако някой иска - да ми пише на лични.

Общи условия

Активация на акаунт