Всичко живо да се пази, февруарчетата вече ходят. - Тема 3

  • 59 635
  • 502
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11
Ооо, ама хич не ви се пише тук, а? Съвсем умря тази тема... Имам предложение - като пишете във ФБ, после копи-пейст и тук, за онези, които не го ползват и не са във ваканция на морето...  Joy

# 151
  • Мнения: 86
Хайде да се разпиша днес, че съм си у дома повечко, след малко излизаме с Тео по "хладното" Simple Smile Ние се захранваме бавно, но славно, вкусвал е морков, ябълка, синя слива, круша/любима му е/ и малко пъпеш, а утре ще хапва тиквичка Simple Smile Обаче яко се запече, ужас, даже спрях захранването за два дни, давах лактулоза три поредни дни, почти нямаше ефект, а днес дадох Дуфалак и като се вдъхнови наш Тео че се омаза до ушите, ама ме направи щастлива:)) хи-хи Иначе му давам пробиотик, малко му се муси, ама аз му го пробутвам...и така Simple Smile А иначе прави опити да се придвижва с избутване или пък оре с глава като се избутва, но пък от вчера се мъчи да застава и на колене, така че очаквам скоро да пропълзи, та вече мисля за обезопасяване на апартамента и прането на килимите...май това е засега, хайде до скоро:)

# 152
  • София
  • Мнения: 153
Умря тази тема и това е!
Я кажете как смятате да обезопасите жилищата? Чудя се къде и как да скрия разклонителите и кабелите...
Не лазим още, но обикаляме цялата стая въртейки се, да докопаме нещо забранено за похапване.

# 153
  • Мнения: 54
Ох!Ама то как да пишеш?То се обикаля по цяла стая, станах разногледа, едното око на монитора, друго на клавиатурата,а трето на детето!  Joy Докато драснеш три думи и иди да измъкваш бебока из под леглото!  ooooh! Постелила съм одеяло, има играчки, ама вече не ни са интересни.Иначе и аз не съм взела мерки за безопасност.Пълен контрол на движение и важно да е чисто, разбира се.Единствено сложих една възглавница до масичка, защо-то много често тоца  тиквата там. И запуших контакти до  леглото.Бях ме на консултация.Пораснахме с 5 см.  Blush И качихме 400 гр.Лекарката ми се кара, че не я уча да седи.  Naughty Ами тя не иска!Едно я сложа в седнало положение, обръща се, и пак си обикаляме на 4 крака.А в количка хич не иска.Боцки има на дупето.Като ги гледам други бебета, седят си в количките и даже се усмихват!  Thinking А на мен кръста ми се откина от кенгуруто.  #Crazy

# 154
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Аз минавам тук от време на време, ама ще гледам вече да съм по-редовна ( все пак сме си Февруарчета - 28,02) защото в мартенската отчетна още са малки бебоците и за някои неща не мога да се съветвам с мамите  Peace

ТА, СЕГА да ПИТАМ:
има ли някой опит (оло познат с подобен опит) с операция на пъпна херния? На мойта малка Вярка хернията се е уголемила и се налага операция през септември/октомври. Притеснена съм, макар да знам че тази интервенция я водят рутинна. Ако някой знае нещо, как протича, колоко се стои в болница ... дали ще ме вземат и с двете бебета или едното трябва да го оставя на някой в къщи ... и въобще всякакаво инфо по темата, ще съм благодарна да сподели   bouquet

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 18:05 от medimed

# 155
  • Мнения: 9
medimed, пробвахте ли да приберете пъпчето с копче? Две от чужбинските мами така се справиха. И снимки показаха, разликата за един месец беше огромна.

# 156
  • Мнения: 14
Като заговорихте за безопасност, аз направо незнам още от сега как да го опазя това моето мазохистче... За 3 дни се отрепа да се праска по главата, ту в решетките на кошарата, ту на спалнята докато й сменям памперса... Миналия ден щеше да се удуши, защото се зави по корем цялата с олекотеното и го затисна с ръцете около главата си и аз само чувам някакъв заглушен рев, добре, че я усетих навреме... Вчера пък докато аз готвих в кухнята, а тя беше в количката си, дръпнала куките на висящите играчки и едната кука си я навряла в устата, по едно време гледам реве и тече кръв от устата й- хванала се като риба и си разранила устичката отвътре.... Ейсега пък си хвана едната тракалка и си я прасна в муцуната... Ужас! Ще се пребие това дете!  #Crazy ooooh! Laughing

# 157
  • Малта
  • Мнения: 1 126
SUNDAE, пробвах с лепенки, с монета (което ие като копчето), но простхо много се е изкипала, то даже не е на пъпа,а е като малка питка върху коремчето  Sad

AлекcA , при на момчето е на вашето дередже, аз му викам "каскадьора". Непрестанно се удря с играчките по главата и после реве или пък така си завира гризалката, че някак си ранява небцето и пак реве .... е и мама и тати допринасят за прякура му: тати веднъж падна с него ог един стол, а мама го изтърси от леглото горкия  Confused

# 158
  • Varna
  • Мнения: 81
Здравейте мами!
Искам  да ви попитам как въведохте глутена? Аз към момента съм решила понеже си хапваме плодови каши, да слагам в началото една после две лъжички от каша съдържаща глутен. Също така се чудя и  кога да и дам прясно мляко кисело мляко.Те кога се въвеждат по принцип?
medimed стискам палци всичко да мине бързо и безпроблемно  Praynig

# 159
  • Мнения: 54
medimed  -  Пробвала ли си да потърсиш съвети от мами, които минали през този проблем?                     Например тука?    bouquet  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379101                                    Както мисля, че проблема не е страшен?Иначе хич не съм в час.   Embarassed   А за глутена пак съм боса.Ние си ядем всичко от масата, не за да се наядем, а така, за проба.За сега няма проблем!Доброто прасенце си опитва всичко, без люти чушки, разбира се. Днес ни взеха кръв от пръстчето.Изобщо не разбра, какво става!То повече ние се притеснявахме!А вчера паднахме от леглото и сега е като панда, с червен нос.   Laughing

# 160
  • Мнения: 208
Tamina, кравето мляко се препоръчва да се дава в по-късен етап. Ако все пак си решила започни с продукти с пресечен млечен белтък - сирене, кисело мляко. Изчакай за прясното мляко. Води се силен алерген

# 161
  • Мнения: 9
medimed  и аз бих ти препоръчала да посъветваш с мами минали по този път. Иначе съм чувала, че операцията е рутинна. Надявам се всичко да е ок.
Тмина , краве млякото се въвежда след годинката. Аз глутен няма да въвеждам пак до годината,но това е защото таткото на децата е имал целиакия. По принцип мисля, че се въвежда към 8мия месец. Кисело мляко и сирене съм давала на голямата ми дъщеря от 7мия месец.
Ето и два линка, може да са ви интересни :

http://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/

http://---reklamen-spam---/category/%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0% … 0%B0%D0%BD%D0%B5/

# 162
  • Малта
  • Мнения: 1 126
мама на ритличка, благодаря за линка   bouquet Знам ги всички теми във форума, но са стари ...

И ние сме тип "добри прасенца" с такава охота опитват всичко ново и си хапват пюренцата ... дано  и за напред да е така, че съм чувала различни истории ...

SUNDAE , да операцията се води рутинна ... но нали знаеш - винаги ще се притесняваме за децата  Confused

Tamina, благодаря за стиснатите палци Simple Smile

За млякото и аз знам след 1 год.  Rolling Eyes

# 163
  • Варна
  • Мнения: 301
medimed 4увам,4е пъпната херния е по-4еста при моми4ета,а ингвиналната при мом4етата. Ако няма помощ от лепенките-операция Tired

познавам бебе мом4е на 8 месеца, но с ингвинална херния,оперираха го ноември(държат да са зимни месеци докторята Peace ) и детенцето беше много много жизнено и адекватно веднага след това!нито го болеше,нито имаше рана някаква на местото,оба4е -  Rolling Eyes все пак беше ингвинална,а не пъпна ... понасят ги много добре операциите. но моята приятелка (майката на бебето) ходи за 4 мнения преди да се решат,вси4ки казаха,4е е за операция и се реши веднъж за винаги проблема. Посъветвай се с пове4е специалисти,за да сте сигурни! Hug

абе 4удех се аз къде забегна ти,сетих се 4е имахме такава мама във форума,после видях,4е си дезертирала при Мартенките Joy hahaha

# 164
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Неви, благодаря за споделеното. пак е нещо - за мен сега е важно да съм убедена че всичко е в рамките на нормалното при херниите, що се отнася за операция. Иначе то няма много,много от къде различни мнения да търся, те детските хирурзи са основно в Пирогов  Rolling Eyes

абе 4удех се аз къде забегна ти,сетих се 4е имахме такава мама във форума,после видях,4е си дезертирала при Мартенките Joy hahaha

ха-ха-ха, ми да, без да искам изпуснах февруарската отчетна, защото по едно време много бързо се сменяше темата ... ама сега си се завръщам, че сме с вас на по близка възраст  Hug

Общи условия

Активация на акаунт