CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №22

  • 38 784
  • 762
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 282
Анч, до колкото знам в шивашките фирми заплатите също по 300 лв. А, за ПИБ- а вече стана въпрос, че там трябва да си с манекенски мерки и визия. Имай го в предвид. Поне за интервюто се издокарай, гримирай и нафризирай.  Peace
В тази не са, аз заради това се надявам най- много на нея.  Hug Не че няма и хора в нея, които работят за 300 лв, но като цяло в града ни се знае, че това е една от фирмите с добри заплати.

Явно съм чела по диагонал за ПИБ и манекенките.  Sick Не обичам да ме оценяват по външен вид, свенливка съм.  Blush Mr. Green

# 61
  • Мнения: 11 433
Да пита сега : някой подаде ли си документите в Агенция Митници и с какви надежди е?

 Аз! Не знам какво да чакам....За Варна приемаха документи до вчера, сега какво следва? Ще обявят списъци с допуснатите кандидати до интервю? Дали това ще стане в понеделник?
 Това е първата обява в държавна администрация по която кандидатствам. И го направих, защото кажи-речи покривам критериите(но те и изискванията не бяха особени специфични), но като видях само за половин час колко хора си подадохме документите+че обявата вървеше 2 седмици....не 20, а 200 щатни бройки да бяха открили нямаше да имам шанс  Rolling Eyes. Дано пък ме опровергаят, нищо не се знае  Flowers Four Leaf Clover
Имам познати в митниците. Казаха, че правели съкращения и с тези нови места искали да подменят митиничарите  и работата била нагласена. Знам, че при нас за 20 бр са подали 1000 кандидати.

Вторият ден по обяд бях номер 130  Mr. Green, представям си до вчера какво е станало.
Емма, до колкото знам, освен , че ще подменят персонала и ще съкращават всички който нямат висше образование и работят там, но това хич не ме успокоява и ми е ясна картинката за развръзката. Изпита ще е тест по нормативната база, тест за интелигентност и решаване на тест за професионална и психологическа пригодност и след това евентуално интервю  Whistling
Казаха, че около 30.07 ще се проведе, но не бяха категорични.
Това знам само от въпросите който зададох и малко в нета каквото пишеше  Grinning
Успех ти желая   bouquet

# 62
  • Мнения: 11 433
EliMery, какво имаш предвид под нагласена работа? Местата са заети вече ли? Ако е това изобщо не бих се учудила, ама изобщо. Crossing Arms

# 63
  • Мнения: X
Ами и аз си мисля, че това е поредният фиктивен начин за запълване на дадени позиции-по принцип нали са задължени във всички държавни институции да обявяват публично-каквото и да е-трябва да е обявено публично. А нищо, че мача отдвна е продаден. НИе баламите си кандидатстваме.
 Ами сядам да 'уча' Закона за Митниците тия дни, понеже съм природно интЕлЕгентна-надявам се да го прескоча, виж психологическата пригодност ме притеснява  Mr. Green. Успех и на теб, Pea.

ПС: само се чудя-на стадиона ли ще ни извикат за всичките тестове, явно доста калабалък ще се съберем....

# 64
  • Мнения: 11 433
ПС: само се чудя-на стадиона ли ще ни извикат за всичките тестове, явно доста калабалък ще се съберем....

 Joy Според мен ще са няколко дни, за да ни минат  Laughing

# 65
  • Мнения: X
EliMery, какво имаш предвид под нагласена работа? Местата са заети вече ли? Ако е това изобщо не бих се учудила, ама изобщо. Crossing Arms

Да, техен човек ми го каза.
И не съкращават само тези, които нямат висше, а на ред. Правели разчистване.
И няма да извикат всички на тест  Peace

За Свиленград, където също са подадени стотици CV- та са извикани около 80 човека за 4 бройки.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 187
Тук стана едно бойно поле. Спрете се момичета ,ясно е че всяка е изнервена ,но пред компа се сяда и за развлечение.
Емма може да е както беше за БТ няколко дни и по общини.  

И аз още чакам въпреки ,че дълбоко в себе си мисля,че всичко е вече нагласено. От 14 човека , които бяхме одобрени за интервюто се явиха 8 човека, а от тях само аз с висше.

# 67
  • Мнения: X
Защо да е бойно поле. Говорим си и всеки казва каквото знае. Мисля, че всеки е направил какво е трябвало, а то ще стане каквото ще. Успех, момичета.

# 68
  • Мнения: X
После, те за последните няколко години през 2-3 правят разчиствания. Струва ли си изобщо да се хваща с такава работа. Мой познат, който е там от години и който не крие, че на времето започна с мн дебели връзки иска даже сам да напуска, защото каза, че там вече не е като едно време.

# 69
  • Мнения: 11 433
И аз още чакам въпреки ,че дълбоко в себе си мисля,че всичко е вече нагласено. От 14 човека , които бяхме одобрени за интервюто се явиха 8 човека, а от тях само аз с висше.
Ако искаш провери имената ако са обявени в сайта на учреждението в Google. Аз скоро така направих и се оказа, че първата дама е техен служител в др. отдел и за да я прехвърлят в новият е трябвало да проведат конкурс  ooooh!

# 70
  • Мнения: 8 982
Здравейте,
Тъкмо мислех да питам какво стана с джоджо и още едно момиче от миналата тема (мисля беше от Гоце Делчев, но може и да греша), следях тяхното 'развитие' така да се рече-много харесах книжарничката в Сливен  Peace.
 Както и да е, на мен ми се обадиха за интервю в понеделник за тази обява: http://www.jobs.bg/f1505342 и в първия момент се зарадвах, но след това проверих в bgrabotodatel (знам, че не е меродавен тоя сайт, но все пак...) и очакванията ми се потвърдиха  Rolling Eyes. Всъщност си търсят продавачки на плочки, за смешни пари. А и останалия персонал май са с конкурс подбрани и сега се чудя какво да правя....Аз съм много притеснителен човек, не съм някоя развъртяна жена, струва ми се, че това няма да е 'моето' място. Мисля да им пиша имейл и да откажа интервюто....как мислите?


Преди време ходих на интервю по подобна обява от същата фирма, само че в София. Много ме разочароваха на интервюто. Не знам кой го водеше, вероятно собственика, млад мъж, с високо самочувствие, държеше се надменно, разпита ме доста лични неща и накрая вместо всичко описано в обявата, се оказа, че си продавач на плочки, от понеделник до събота от 9.30 до 19.30 часа, за 500 лв. Нещо от този род беше.
Ако искаш иди, виж, прецени, но аз там не бих започнала работа.

# 71
  • Мнения: X
Какво значи "не е като едно време"? Аз например го тълкувам по няколко различни начина, един от които ми се набива на първо четене  Rolling Eyes. И защо да не си струва? Нима на всяка нова работа, която започва човек му дават гаранции, че ще е там за минимум 5-10 години (според индивидуалните изисквания)? Опит е някакъв. А и после по съвсем различен начин ти гледат автобиографията като пише, че две години си работил в Агенция Митници. Поне аз не виждам нещо негативно в цялата ситуация  Peace

# 72
  • Мнения: X
Какво значи "не е като едно време"? Аз например го тълкувам по няколко различни начина, един от които ми се набива на първо четене  Rolling Eyes. И защо да не си струва? Нима на всяка нова работа, която започва човек му дават гаранции, че ще е там за минимум 5-10 години (според индивидуалните изисквания)? Опит е някакъв. А и после по съвсем различен начин ти гледат автобиографията като пише, че две години си работил в Агенция Митници. Поне аз не виждам нещо негативно в цялата ситуация  Peace

Защото вече от Европа ги гонят за трафика и ти като митничар трябва наистина да хващаш лошите и да ти треперят гащите за живота ти. След това имало голямо напрежение м/у колегите с постоянните чистки. Постоянно ги гонели за какво ли не, постоянно се сменяло правилата, царяло пълен хаос. Всеки можел да те натопи. А, в същото време тези дето крадат и играят с мафията са на мястото си.
А, за CV  не знам къде би ти послужил опит в Митница?  newsm78 Още повече, ако след време те  разкарат от там. Ходи обяснявай, че не си бил ти корунпирания митничар.

# 73
  • Мнения: 22 480
Реа, преди няколко месеца подавах документи за агенция Митници.
На теста бяхме около 150човека, от тях до интервю допуснаха...за Плевен 20човека, за Ловеч още толкова, за останалите градове нямам наблюдения.
Интервюто се провежда в централата на Агенция Митници в София. Разходи никой и за нищо не ти поема, а имаш 2ходения до друг град при всички положения.
Мисля бях писала тук как премина интервюто.

Аз лично се чудя дали да подам пак документи. Не че ми трябва работата, но пък ми е интересно.
Кога са пуснали пак обяви за свободни позиции? Само преди няколко дни гледах и нямаше нищо на сайта.

# 74
  • Мнения: X
Странен подход. Ти си подавала, стигнала си до някъде, те пак пускат, явно не поддържат БД. Какъв е смисъла да подаваш 2 пъти документи. Изобщо системата е халифакс. 7м редовно обучение в София за тези, които ще започнат работа. Всеки от вас ли може да си позволи да бъде далеч от дома за такъв период от време?

Общи условия

Активация на акаунт