CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №22

  • 38 884
  • 762
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 534
EliMery, със сигурност не поддържат.
Защото по нормална логика, първо биха викали тези, които са издържали интервюто, но са били с по-малък брой точки от този, който е заел длъжността.
А и няма гаранция, че след преминатото обучение ще издържиш изпита и ще ти предложат място. )
Както и че ако все пак те назначат, няма да те освободят след 6м. когато ти изтече изпитателният срок.
За това и още когато подадох документи бях наясно, че едва ли ще започна тази работа, защото по време на обучението заплащането е много малко....и така щях да изтърва други по-добри предложения.

# 76
  • Мнения: X
EliMery, със сигурност не поддържат.
Защото по нормална логика, първо биха викали тези, които са издържали интервюто, но са били с по-малък брой точки от този, който е заел длъжността.
А и няма гаранция, че след преминатото обучение ще издържиш изпита и ще ти предложат място. )
Както и че ако все пак те назначат, няма да те освободят след 6м. когато ти изтече изпитателният срок.
За това и още когато подадох документи бях наясно, че едва ли ще започна тази работа, защото по време на обучението заплащането е много малко....и така щях да изтърва други по-добри предложения.


Това определено не си заслужава  Peace
Чиста загуба на нерви и време е. И това държавна работа при такива кошмарни условия- егати (сори, ама щом държавата дава такъв пример, какво да говорим за частния бизнес)

# 77
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз също подадох за Агенция Митници - не че имам големи надежди...Магистратурата ми е Валутен и Митнически контрол, но до колко ще помогне...Само 2 часа чаках, за са си подам документите.

# 78
  • Мнения: X
Аз също подадох за Агенция Митници - не че имам големи надежди...Магистратурата ми е Валутен и Митнически контрол, но до колко ще помогне...Само 2 часа чаках, за са си подам документите.

За теб ми е интересно дали ще те извикат. Дръж ни в течение, моля Simple Smile
А, като си завършила това справяш ли се с материята? Защото до колкото разбирам тестовете са важни. То както вече писах- работата била ясна, но все пак.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами...когато го учех ми беше лесно и интересно. Покрай работата съм се сблъсквала с внос, износ и тн...Но нямам практика в тази област. Със сигурност е област, в която искам да работя. Въпреки, че специалността ми е СК съм стажувала все в контролни области. Бях поканена след държавния стаж да почна работа. Да, ама шефа си счупи крака и набутаха брата на една служителка. Той седя точно 3 месеца и напусна. Точно толкова, че аз да почна работа в сегашната фирма. После ми се обаждаха пак, но вече се бях разочаровала. Затова сега подадох на бъзик и той най-вече афектирана от факта, че имахме среща на класа. Моя съученичка работи във Варна и каза, че се е явила на конкурса по ред както си е и си викам, бе я да се пробвам Laughing
Когато бях вътре при ЧР дойде един господин. Пререди всички и вика - аз съм колега. Като влезе - ами аз съм колега, но по същия въпрос. Отговора поне пред мен беше - кандидатстваш като всички останали...

# 80
# 81
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Здравейте момичета   bouquet
Интересуваме имате ли някаква информация от първа ръка  Simple Smile за курсовете на CISKO? Четох из нета, че има в ТУ, в Софийския и в НБУ. Къде е най - добре да се запише човек, става въпрос за ученик в 11 клас.
Успех на всички в търсенето на желаната работа.

# 82
  • Мнения: X
Здравейте момичета   bouquet
Интересуваме имате ли някаква информация от първа ръка  Simple Smile за курсовете на CISKO? Четох из нета, че има в ТУ, в Софийския и в НБУ. Къде е най - добре да се запише човек, става въпрос за ученик в 11 клас.
Успех на всички в търсенето на желаната работа.





Ако става въпрос за CISCO имам информация? Simple Smile
Макар, че не е по темата питането.

# 83
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Здравейте момичета   bouquet
Интересуваме имате ли някаква информация от първа ръка  Simple Smile за курсовете на CISKO? Четох из нета, че има в ТУ, в Софийския и в НБУ. Къде е най - добре да се запише човек, става въпрос за ученик в 11 клас.
Успех на всички в търсенето на желаната работа.





Ако става въпрос за CISCO имам информация? Simple Smile
Макар, че не е по темата питането.
Да за тях става въпрос. Защо да не е по темата (не се заяждам). Ако ти е удобно може и на лични  Hug

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
...
Да пита сега : някой подаде ли си документите в Агенция Митници и с какви надежди е?

И аз се бях засилила да си подам документи там, въпреки че нито ми е по специалността (иначе, отговарям на изискванията им), нито пък е в интересите ми. Но, после се отказах... явно не е имало смисъл, при толкова кандидати и естествено, нагласена история... пак!

# 85
  • Мнения: X
...
Да пита сега : някой подаде ли си документите в Агенция Митници и с какви надежди е?

И аз се бях засилила да си подам документи там, въпреки че нито ми е по специалността (иначе, отговарям на изискванията им), нито пък е в интересите ми. Но, после се отказах... явно не е имало смисъл, при толкова кандидати и естествено, нагласена история... пак!

Ами, то като чувам май и да минеш интервютата и да заминеш в София на обучение пак не било сигурно, че ще започнеш. Най-много да си загубиш времето и да изтървеш друга възможност. Аз се чудя 7 месеца колко човека могат да си позволят да стоят в София? На мен дето всеки месец ми се налага да ходя до там, че ми е зор.

# 86
  • Мнения: X
Мимичета, имам глупав въпрос. Получих писмо от отдел човешки ресурси, в което ми благодарят, че съм кандидатствала и ме уведомяват, че са ми препратили документите на шефа. Това дали означава, че съм минала някакъв първоначален подбор или нищо не означава?  Rolling Eyes

Ти си в Германия. Там явно корпоративната култура е на друго ниво. Нашите още не са стигнали до там. Те са ти написали какво означава- че са ти приели документите. Според мен това е един вид като входящ номер, че попадаш за отсяване по документи, а не че си преминала това.

При нас даже не връщат обратен отговор, ако си бил на интервю да ти кажат, че не си одобрен и за това толкова мн хора се чудят какво става. Всеки път това казвам на нашата ХР- ка. Какво толкова трудно има да се обади на 5 човека, защото те долу-горе толкова се викат за интервю и да им каже- благодаря, ама сори. Простоооо, мн сме назад с материала още.

# 87
  • Мнения: 22 534
EliMery, не се стои плътно 7месеца, обучението е на модули и има почивки м-у отделните, както и практика по местоназначение.
За това време получаваш минималната заплата за длъжността, обикновено от 420лв.

# 88
  • Мнения: X
Викаш малко по-привлекателно изглежда така  Laughing

В сегашната ми работа най-мн ме морят командировките. Всеки месец до София, а понякога и повече от веднъж. Като започна с разни семинари и фирмени мероприятия. Шопите все си ги правят, така че на тях да са им удобни. Често се налага да са ми в извън работно време и да се бъркам от джоба, като таксита и др. щуротии, които не осребрявам.
Лятото пък не ми стига и това, ами ми се изтърсват един по един колеги и шефове от София и всеки иска вечер да излезете.  И работното ми време вече не знам колко часа е.

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 00:29 от Анонимен

# 89
  • Германия
  • Мнения: 240
Мимичета, имам глупав въпрос. Получих писмо от отдел човешки ресурси, в което ми благодарят, че съм кандидатствала и ме уведомяват, че са ми препратили документите на шефа. Това дали означава, че съм минала някакъв първоначален подбор или нищо не означава?  Rolling Eyes

Ти си в Германия. Там явно корпоративната култура е на друго ниво. Нашите още не са стигнали до там. Те са ти написали какво означава- че са ти приели документите. Според мен това е един вид като входящ номер, че попадаш за отсяване по документи, а не че си преминала това.

При нас даже не връщат обратен отговор, ако си бил на интервю да ти кажат, че не си одобрен и за това толкова мн хора се чудят какво става. Всеки път това казвам на нашата ХР- ка. Какво толкова трудно има да се обади на 5 човека, защото те долу-горе толкова се викат за интервю и да им каже- благодаря, ама сори. Простоооо, мн сме назад с материала още.
Може, аз не че се надявам на нещо де. Първото което е, на всичките обяви, за които кандидатствам пише “със завършено висше образование“, а аз чисто технически още не съм завършила... Но пък се чудя, каква е логиката да ни карат да си пращаме документите първо до ХР-ите, а те после пак да  препращат всичко до шефа..то си е повече разправия за тях... Tired
btw.  и тук съм чувала, че често се случва да не ти отговорят изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт