спонтанни аборти 2 и повече, високо рискова бременност

  • 34 867
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 283
Здравей Aleeks,

Maghalena вече ти е писала кои са подходящите за случая лекарства, а моят съвет е незабавно да отиде на лекар, още повече, че вече има една изгубена бременност.В такива случаи не бива да се чака нито секунда.Колкото по-рано отиде на лекар толкова повече спечелено време.Не се притеснявай може да не е проблем, но е важно да я види лекар.
Стискам палци!

Последна редакция: пт, 20 юли 2012, 20:47 от marushkag

# 16
  • Мнения: 44
Много ви благодаря,подействахте ми добре.Говорих и с моя близка,медицинско лице,каза ми горе-долу това,което и вие сте написали.Но ме посъветва да и предам,да лежи до понеделник и тогаава да отиди,че е в много ранен етап от бременноста.Дано тази нощ е спокойна за моето детенце,и в зависимост от това,как ще се чувства утре,може би ще реши,дали утре или понеделник ще посети гинеколог.Аз ще настоявам за утре.Ще споделя отново с вас.Още веднъж благодаря ви,че ми отговорихте и сте съпричастни с моите притеснения.Желая и за вас една спокойна и приятна нощ  bouquet

# 17
  • Мнения: 44
Здравейте,днес всичко е нормално.Няма кървене,но има слаби болки в кръста.Утре ще посети лекар-гинеколог.Не може да намери по аптеките но-шпа,някакъв заместител имало.Аз ще и пратя в понеделник.Сега се надявам,да е читав и разбиращ гинеколога.

# 18
  • София
  • Мнения: 283
Здравей, заместителят вероятно е папаверин хидрохлорид.
Успех утре на прегледа и задължително да си намери кадърен лекар!

# 19
  • Мнения: 1 263
roni25, погледни и в тази тема, ще получиш много подкрепа и разбиране.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668498.0
Дано резултатите от изследванията да са добри!  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
aleeks , въпроса е, че причината за кървенето може да е най-различна, затова трябва да прецени специалиста. Хапчета най-добре не и изпращай, защото всяка държава и лекарите в нея си имат определени. В коя държава е дъщеря ти, по-добре попитай момичетата от темите форума за чужбина? 

# 20
  • Мнения: 44
Basis,дъщеря ми е в Англия.В неделя е посетила гинеколог,който и е казал,че тъй като е в ранен етап от бременноста,не може нищо конкретно да се направи.Посъветвала я е при болки да пие парацетамол.не съм медицинско лице,но от разговорите ми с такива,научих,че в България се предприема лечение и манипулации.Изпратих и но-шпа,проблема е,че чак след 10 дни ще пристигне.и папаверин няма там по аптеките.Петък и събота,когато е лежала у дома,не е имала кървене.Но вчера,когато е пътувала и обикаляла по болниците,отново е прокървила и е с болки в кръста.Лекарят и е записал час след 2 седмици.Не съм и съгласна с изразеното мнение на гинеколога,че движението не пречи,както и за преглед без видеозон.

# 21
  • Мнения: 401
Наистина ли не е направил преглед с видеозон гинекологът? Много странно. Вярно е, че е още в начална бременност, но според мен в 21 век , при наличие на тази техника, би трябвало да се направи. Щом в изостаналата България правят, много се учудвам, че в чужбина не правят.

# 22
  • Мнения: 44
Maghalena,вече се чудя,дали тя не попада на специалисти,или като цяло нивото им е такова.Не мога да се съглася,че нищо не може да се направи.Още от първия път останаха някои съмнения.

# 23
  • София
  • Мнения: 283
aleeks, виж сега, моят съвет е ако има възможност да си дойде в България и да направи преглед тук.В такива ситуации тук, освен че те гледат на УЗИ, задължително изписват Утрогестан или Дуфастон за протекция от спонтанен аборт.Аз съм пила и двете.Дузофарм с първата бременност, Утрогестан с втората.Утрогестанът се предпочита от повечето лекари, това е моето наблюдение.Аз вземах максималната доза на ден 3х2тб (едната орално, другата вагинално) и то без да съм имала никакво кървене, а при кървене задължително се почват, но само през устата, защото не е хубаво при кървене да се поставят във влагалището.Ако не може да си дойде, да търси друг специалист или поне се консултирай ти тук с акушер гинеколог и изпрати час по скоро Утрогестан.
В Англия са малко немърливи, а и щом е българка едва ли ще и обърнаат внимание.Имам роднина там, която роди и знам как е.
Успех,

# 24
  • Мнения: 401
Точно пък при кървене на мен гинеколог ми предписа утрогестан вагинално. А за дъщерята в Англия- не съм сигурна, че в това състояние е удачно да пътува до България. В края на краищата гинеколог се е произнесъл след преглед, а ние не сме гинеколози.

# 25
  • Мнения: 44
Marushka,Maghalena и двете сте прави.Струва ми се малко рисковано да пътува в това състояние.А,прегледа е бил,ако мога така да се изразя словестен.Дъщеря ми не е била съгласна за преглед с ръка,за което изцяло я подкрепям.При тази техника в днешно време,при един вече спонтанен аборт 3 дни след подобен преглед.Озадачава ме и това,че там се търсят причините за спонтанен аборт,едва след третия.За сега ще лежи.след 2 седмици,дай Боже,всичко да е наред,ще посети отново гинеколог.Още веднъж искам да изразя благодарността си към вас,момичета.Дъщеря ми също ви чете.За съжаление е от телефона и не може засега да пиши.от всяка от вас научаваме нещо важно и полезно.Утрогестан с рецепта ли е или мога да го взема свободно.Ще направя консултация,чрез близка акушерка.

# 26
  • Мнения: 401
Утрогестана може да го вземеш свободно без проблем. Но дали в Англия нямат такива лекарства? В Интернет трябва да има онлайн листовките на лекарствата- утрогестан, дуфастон, но-шпа и папаверин, в които да пише какви са активните вещества. Ако попита в аптеките в Англия, може да й намерят някакви заместители със същите активни вещества.

# 27
  • София
  • Мнения: 283
Относно това и тук изчакват и те насочват към изследвания едва след две, три загуби.Аз имам едно мъртво раждане и реших да не чакам някой да ме насочи и да ми казват "мал шанс", а поех нещата в собствените си ръце, направих си необходимите изследвания, намерих точните специалисти и успях, макар че бебето ми е недоносено и в момента о6те сме в болница с хиляди неща, операция и т.н, но важното е че е жива, за което съм страшно благодарна на Господ и Дева Мария.Принципно да рисковано е да пърува, но не чакайте с Утрогестана.Това, което мога да кажа от моят горчив опит и знания е че по-голямата част от спонтанните аборти в ранните срокове се дължат на така наречените НК клетки или естествени клетки убийци се наричат още.Това е имунологичен проблем, а терапията започва още преди забременяване и продължава през цялата бременност, особено ако са в съчетаните с антифосфолипидни антитела или някакъв вид тромбофилия, което е генетично заложено.В случай на желание от нейна страна, бих могла да ви насоча към най-добрите специалисти и да ви дам контакти за абсолютно всичко.
Иначе активната съставка и на двете лекарства е прогестерон.Това е хормонът, който предпазва бременността.Утрогестан доколкото виждам има и в Англия.Ето ти линкове:
http://www.ferring.co.uk/index.php?option=com_content&view=a … =18&Itemid=38
http://www.chemistdirect.co.uk/utrogestan-capsule-200mg_4_17101.html
ето и за но-шпа полска аптека в Англия:
http://www.aptekaleki.co.uk/products/325-no-spa-40mg-20-tabletek-nospa.aspx
Стискам палци!

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 00:11 от marushkag

# 28
  • Мнения: 44
Marushkag,първо да ти пожелая малката госпожица и ти да сте много,много здрави.Много весели моменти и щастливи събития ви предстоят да изживеете заедно newsm51.И ти пожелавам,като мен трички да имаш.Благодаря ти много за изпратените линкове.Дъщеря ми,благодарение на тях си осигури но-шпа.Сега остава да решим и проблема с утрогестана.не го дават без рецепта.От което следва,че трябва при нейния личен да отиде А ходенето е съпроводено с кървене.предполагам,че тя ще я изпрати отново на гинеколог,който трябва да го предпише.Остава варианта да го пратя от тук.

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 19:27 от aleeks

# 29
  • София
  • Мнения: 283
не.имаш и друг вариант.помоли от тук да ти напишат рецепта на латиница с името на пациента, диагнозата, името на болницата и печат на болницата и сканирай рецептата и я изпрати на дъщеря ти и нека пробват с тази рецепта.Аз по този начин ще купувам едни ампули за моето слънчице от Франция, защото ги няма в България.Ако нямаш тук кой да ти напише такава рецепта аз мога да ти помогна като говоря с моята докторка от Шейново.А междувременно и прати да пътува и натам, в случай, че нещо не стане с рецептата евентуално да е вече на път лекарството.

Общи условия

Активация на акаунт