Отговори
# 60
  • Мнения: 0
екзо каквото е писано това ще е ...в крайна сметка и да тръгне - няма как да го спра! Така,че ако е сега,само ще се моля всичко да е ок. Hug

бюти аааа,как така не ти е взиман?Искайте си!
Една приятелка така пък разви стрептококова инфекция след раждането,добре,че с бебка всичко е ок,но всичко пък трябваше тя да го отнесе,а защо,след като може и да си го спестите.

А с размера на бебчето си го обяснявам така,те на дължина пак растат,но според мен в 8ми и 9ти месец растат повече на кг,на ръст може да са пораснали до 8ми месец...защо не?! newsm78 де да знам...

# 61
  • Мнения: 20
Родих в Токуда, прекрасни хора, условия, отношение... Раждането ми беше трудно, но екипа бяха до мен, помагаха ми, напътстваха ме, дишаха с мен... На три контракции бебо излезе. На всяка контракция се напъва по 3 пъти.

# 62
  • Мнения: 0
извинете ме за тъпия въпрос мен,но плацентата задължително ли трябва да е достигнала 3-та степен на зрялост,за да тръгне раждане?В смисъл ако е 2-ра или 1-ва може ли пак да тръгне раждането?Въобще,само с изтичането на водите и с контракциите ли започва раждането или и плацентата има роля?

Херувимче,бебчо заради кг ли е с опасност за живота или инфекцията е повлияла?

# 63
  • Мнения: 541
Херувимче ще се моля за него  Praynig
Момичета, в тази връзка вижте Програма "Майчино здравеопазване". Тези изследвания ви се полагат!!!!

# 64
  • Мнения: 370
Heruvimche, миличка, Praynig Praynig Praynig много стискаме палци всички и аз вярвам, че скоро ще ни пишеш, че нещата се оправят и бебко е добре  Hug Hug Hug

Котка и калинка, честита рожба, много много да е здрава  Hug

Блесд, честита рожденичка, дано бързо да преборите температурата и детенце да ти е здраво и усмихнато   bouquet

Блонди, супер новини за Ками  Hug

На мамите, които вече знаят дати, много палчета всичко да мине леко и чакаме новини!

Исках да споделя нещо, но ми стана тъжно и не ми се пише, утре ще се включа пак.

 Hug

# 65
  • Мнения: X
аз когато питах мойта лекарка защо не ми е взиман секрет (беше някъде към 5 месец, понеже знаех, че първите три месеца е първото такова изследване) и тя ми каза: ще ти се вземе в 9-ти.. и сега на последния преглед ми каза, че ще ми взима сега на двайсет и някой  Tired а аз да се "похваля", че нещо усещам като усилено течение и мирише гадно  Sick то верно, че и от жегите много се потя.. ама дано да няма някоя инфекция  ooooh!

# 66
  • Мнения: 0
бе не че искам да те тревожа,дано да няма нищо,но точно сега,когато течението е засилено има най-голяма вероятност от инфекции.Дано да е чисто в района на минка и да не ти  създава проблеми. Peace

# 67
  • София - град
  • Мнения: 141
Херувимче при кого ражда? Бебчето ти е при едни от най-добрите неонатолози вярвам силно че бързо ще овладеете положението.

# 68
  • Мнения: 393
Херувимче, честито ви бебенце.   bouquet Да ви е живо, здраво и щастливо.  Мисля, че с навременната намеса на лекарите и изяснената причина мерките ще са адекватни. Бебенцето ще си наддаде на кг. и мисля, че няма да има последствия от инфекцията   Hug

Би-би, твоят списък ми се вижда най-пълен (бих си добавила само лигнин или еднократни седалки за тоалетна чиния).

Мисля си все пак, че ако не се постъпва предварително,  багажа с изключение на документите  и евентуално телефон не е необходим, особено за тези, които ще са секцио и след раждането ще са в интензивното.

Саурон, има такъв летен вирус с висока Т и гърло. Дамо Калина се оправи по-бързо, За имената и аз се сетих първо за поемата, та чак си я затананиках. Харесвам я. Simple Smile

Бюти, ако имаш такива неразположения иди, кажи си и настоявай ако трябва.

Лудница14, те факторите са много, понякога зависят един от друг, понякога не.

# 69
  • Мнения: 140
Херувимче Hug, дано всичко по-бързо се оправи Hug
Момичета, във връзка с парите - на таблото на ТК пишеше да не се носят никакви пари в себе си. А иначе аз съм раждала там 2010 г. и си носих доста неща, но тогава си пишеше, че трябва да се носят памперси и кърпички за отделението, а отделно аз имах в себе си - сега няма такова нещо и се чудех newsm78 Още повече, че 1 час след секциото се появиха сестрите от детското в реанимация и ми искаха памперси, а аз имах само телефон в мен, никакъв багаж hahaha

# 70
  • Мнения: 2 697
Херувимче, честито бебе! Ще видиш, Бог ще е с него и съвсем скоро ще се успокоиш за малкото си синче Hug Не знам дали ще те успокоя, но аз самата съм родена в 32-ра седмица с ръст 47 см (и тегло 1700 г), та най-вероятно съм тръгнала да излизам заради сантиметрите си, така че е възможно преждевременното раждане на бебчо при теб да е било по-скоро заради ръста му, а не толкова заради стрептококите. А когато едно бебе тръгне да излиза, то така е трябвало да стане и всичко завършва добре. Виж ме мен каква миниатюрна съм била, 40 дни в кувьоз, а съм жива и здрава, така ще бъде и при вас. Още повече предвид адекватните грижи и съвременната техника в болници като Токуда Hug

Мисля си все пак, че ако не се постъпва предварително,  багажа с изключение на документите  и евентуално телефон не е необходим, особено за тези, които ще са секцио и след раждането ще са в интензивното.

Peace И аз предвиждам да не нося багаж преди секциото, мама/мъж ми ще се погрижат да ми го донесат след операцията, а и след престоя в реанимацията, където и без това няма да ми е нужен.

Блонди, радвам се много за чудесните резултати от прегледа! Wink Браво на вас с Камито Heart Eyes Видях те в snimka.bg - мама в 9-ти месец за чудо и приказ, изглеждаш чудесно - види се, диетата може и да ти е неприятна за спазване, но пък пазиш линия Peace

# 71
  • Враца
  • Мнения: 800
Херувимче и аз съм с вас  Praynig Hug Hug Hug

# 72
  • Мнения: 42
Херувимче, стискам палци вси4ко да е наред с беб4о  Praynig Praynig Praynig

# 73
  • София
  • Мнения: 486
Херувимче, честито бебче! Всичко ще бъде наред, моля се и аз за теб и малкия ти син! Ти си с ГД и като нищо може и това да е причината за ранното тръгване на бебо. А това, че не са ти взели вагинален секрет досега сигурно е подсъдимо, направо се вбесих! Нищо не им коства да вземат секрет за микробиология, а ако се изолират микроорганизми, инфекции и прочие, да се лекуват с антибиотик или дори най-елементарното - да се направи спешно секцио, за да не минава бебето отдолу! Към всички: веднага да си изследвате секрета! Тя Екзо с големия тумбак сама си взима секрет и си го носи за изследване, та ние ли?! Все пак мисля, че си в сигурни ръце в болница като Токуда, няма да се предаваш, херувимче!  Hug
Софи, за какво ми е на мен смрадлика, със секцио ще съм. Simple Smile За багажа ще говоря пак с док в понеделник, но така или иначе всички тези неща трябва да ги приготвя, дори и някой да ми ги донесе допълнително.Wink
Дбс, откъде такива седалки? Аз не сядам никъде никога ама не знам как ще съм след операцията.

# 74
  • Мнения: 111
heruvimche Честито бебче   bouquet Стискам палци  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed и вярвам,че твоето бебче ще се справи ще видиш,само мисли позитивно и вярвай  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт