И аз станах член на клуба на кистите

  • 2 138
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Не се прави стимулация при ендометриоза, защото ако има киста се предполага, че има и разрастнал се ендометриум и в тръбите.
Освен това, ако ендометриозната киста расте има вероятност да застраши евентуална бременност, както и живота.

# 16
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте на вси4ки ви отново!Азимам 1 въпрос към Анелка,о4евидно си миналапо пътя ендометриоза и бих искала да те попитам какво то4но си имала и след колко време успя да се сдобиеш с бебка?Аз писах и споделих моята история и търся някой който е минал по този път да сподели как е успял да сбадне ме4тата си.Искам да кажа ,4е до момента не съм пробвала да забременея.Ще 4акам някой да ми пише и да сподели. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  bouquet

# 17
  • Мнения: 233
Здравейте на вси4ки ви отново!Азимам 1 въпрос към Анелка,о4евидно си миналапо пътя ендометриоза и бих искала да те попитам какво то4но си имала и след колко време успя да се сдобиеш с бебка?Аз писах и споделих моята история и търся някой който е минал по този път да сподели как е успял да сбадне ме4тата си.Искам да кажа ,4е до момента не съм пробвала да забременея.Ще 4акам някой да ми пише и да сподели. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  bouquet

Отговорила съм на ЛС, за да превръщаме темата в чат:-)

# 18
  • Мнения: 708
здравейте момичета,
тази вечер бях на контролен преглед след аборта ми преди 30 дена.Още по време на бременността видяха че имам киста в левия яйчник,която от 4 см беше станала вече 5,4.Днес на прегледа ми казаха че е станала отново 4,но доктора смята че е ендометрозна.Изписа ми противозачатъцхни и каза че ако до 2 седмици не е изчезнала ще се наложи операция.Обясни ми че през пъпа ти вкарват едно маркуче на което има камера,така наблюдава кистата и после я изсмукват.
Не знам дали след това трябва да се пие нещо,но общо взето умирам от страх понеже много искам бебе и нямам търпение,а ме е страх да не се обърка нещо.
Моля в пишете ми какво мислите за моя случей.
Целувам ви

# 19
  • Мнения: 957
Bimba виж това по темата, която те интересува
->    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22433.0

Вчера бях на друг гинеколог за да чуя още едно мнение по въпроса с кистата.
Току-що сканирах снимката от ултразвука. Можете да я видите
тук-> http://www.ilianaweb.net/Aktion/Ovarien.jpg

първото изображение е на матката, второто е на яйчниците. Проблемният яйчник е десния (на снимката в ляво). Въпросната киста се оказва, че е 12,5 мм, което не ми се вижда много, но пък ме болеше. Освен нея според доктора тъмните кръгчета до повърхността и на двата яйчника  са малки кистички, което го кара да се съмнява за поликистозни яйчници. Те не трябва ли обаче да са повече при синдрома на ПКЯ, четох някъде между 8-10.

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 00:31 от elfljo

# 20
  • София
  • Мнения: 1 397
Anelka, дано видиш това, препълнена ти е кутията с лични съобщения и не мога да ти пратя Simple Smile

# 21
  • Мнения: 10
Моля те помогни ми да намеря качествен специалист, който да ми помогне за лечението на така наречените "шоколадови кисти". Преди пет години ми оперираха една, и не продължиха леченито и нищо не ми препоръчаха, сега пак имат съмнения че имам такава киста.
Как да диагностицирам заболяването и къде да голекувам

# 22
  • Мнения: 157
И аз имам кисти. И понеже към лекарите имам непоносимост (получавам сърцетуп), реших, че ще се заема с проблема, като прочета малко повече. От този форум наистина разбрах доста неща, но някакси все ми се струва, че абсолютно нищо не разбирам.
Колко по-хубав би бил света, ако децата просто се раждаха на тези,които ги искат. Днес видях едно семейство, което сключи брак в един и същи ден с нас и бутаха количка. И ми стана мъчно, защото наистина страшно искаме да сме родители.
Защо трябва да е толкова сложно? Cry
А кой знае може днес да съм забременяла  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт