Парфюмни размисли и страсти - 159

  • 39 755
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Козлодуй
  • Мнения: 778
Аттинка newsm51

Съвсем дословно бих могла да повторя Мимси.Не съчетавам парфюмите си нито с тоалети,нито със сезони.Синестезията ми звучи като вълшебство,което за жалост аз не владея.Може би единственият парфюм,който съм виждала в цвят е Жестоката гардения.Цветът е бежов.Онова  Шанелско бежово,което според мен на Коко М. никак не подхожда.
Не такова спортно, по-скоро като изчистен костюм от две части с пола, за жалост не успях да намеря подходяща картинка, за да визуализирам мислите си.Елегантно, изискано, съвършено-точно като стила на нашата прекрасна Натали Heart Eyes
(твърде далеч от моя стил,но въпреки всичко го искам Mr. Green )
Преобладаваща част от парфюмите ми са в черно,макар не всички да са толкова тъмни по душа Grinning Обичам и да нося черно.Любим цвят,но не по този признак съм ги избирала.Сега чакам с нетърпение да се появи Лудата госпожа,за да я тествам.

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 12:01 от Lunen_sun

# 31
  • Мнения: 644
Атти, как ти хрумва такава тема? Възхитително  Grinning Караш ни всичките да се замисляме дълбоко и то с удоволствие. Ужасно трудно е да накараш човек да се замисли и това да му харесва, така де  Laughing
 Първата връзка в главата ми за парфюм е с емоция, емоционаланта памет ми е много силна. Ако няма емоция трудно го запомням изобщо, пък и за какво ми е такъв парфюм? След това евентуално, но не задължително асоциирам с цвят.
Още ще се забавлявам да превъртам в главата си темата, но сега ми хрумват няколко неща.

Винаги включвам парфюма в композицията, когато избирам дрехи. Но не да е същия цвят, а по-скоро като контрапункт, или другия вариант - като развитие на темата. Разбира се най-често интуитивно, по усет, че нямам часове за гласене, обикновено  Laughing
Като акцент, или контрапункт - както, когато съм в черно, обичам да имам цветен шал, или чанта, или обувки. На черно мога да сложа всякакъв парфюм. От любимия ми Madame Rochas (променливия искрящ цвят на добре шлифован александрит), през Obsession night (цвят на морска вода с блещукащия в нея планктон в топла лятна нощ), до белия Baiser Vole.
Никой парфюм не виждам черен, затова сигурно черните дрехи ме ограничават най-малко парфюмно.

# 32
  • Мнения: 64
cayenne, много увлекателно пишеш!  Crazy

# 33
  • София
  • Мнения: 1 509
Аз се включвам само за да споделя, че вече имам мечтания Pure virgin. Разкошен аромат, обичам го и вече съжалявам, че си взех само 50 мл. Бях пред припадък като влязох в бутика на компанията и търсих само да зърна този парфюм. Не си направих труда дори да пробвам някой друг аромат, за което също съжалявам. Sunglasses

# 34
  • Мнения: 2 447
Аз се включвам само за да споделя, че вече имам мечтания Pure virgin. Разкошен аромат, обичам го и вече съжалявам, че си взех само 50 мл. Бях пред припадък като влязох в бутика на компанията и търсих само да зърна този парфюм. Не си направих труда дори да пробвам някой друг аромат, за което също съжалявам. Sunglasses
Не познавам този аромат, но честито Hug

Познато ми е това с налудничавия поглед, вероятно всички тук имаме трескав поглед и огромни очи влизайки в бутик за парфюми Joy

# 35
  • София
  • Мнения: 1 509
Мерси Hug Опияняващ за мен аромат е. Моят мъж ми казва, че ставам питбул като влизам в такъв магазин, но в случая бях буквално пред припадък и това явно ми е замъглило разсъдъка. Mr. Green

# 36
  • Германия
  • Мнения: 71
От пет-шест парфюма, които сверихме с Атти като цветово възприятие, не съвпадна нито един. Аз май съм приятелчето, с което Атти е приказвала  Crazy Hug по синестетичната тема, освен ако и с друг не я бистрила наскоро. И преди съм знаела, че с нея визуализираме различно, обаче като съотнесохме към цвят - различията лъснаха съвсем ясно. Сега отчитам, че съм синестетичен далтонист - категорично виждам парфюмен аромат в цвят и цветовата е практически първата ми представа за него, но спектърът е стеснен и не включва всички възможни цветове, а само десетина - кремаво-бежов, мохерно бял, шампанско, цикламен (фуксия), зелен, златист, бебешко розово, барби розово, водносин, пожарно-червен и лилав. Атти напр., може да види аромат в оранжево, което на мен не ми се е случвало - този цвят не фигурира в бедната ми възприятелна палитра. При мен нещата автоматично се свеждат до изброените. Съществува и още един, често срещан при мен ароматен цвят, който наричам белезникав - нещо като 20 % от сивото е, което наложено върху друг цвят, прави долния мръсен или пепеляв. Повечето тънко жужащи, неуплътнени, стерилни, формалинови, прозрачни аромати, ми се дават именно белезникави.  Whistling Тях категорично не мога да нося, а най-фрапантните ми примери за такива са Pure Poison и Jesus del Pozo in White. Върху мен миришат язвително-тънко и жлъчно, все едно съм се заляла с хиперсекреционна течност, с която се пълни стомаха при дисфункцията си. Буквално мириша зловещо, в смисъл на коварно и подсъзнателно ставам нападателна, което не ми е присъщо хич. bowuu Върху други феи ухаят прелестно и дават чар аура, с моята химия взаимодействат до злъч.


Сънчо,  Hug Hug, Жестоката е точно този цвят, ама баш! Подскочих като видях, че и ти така го възприемаш. Немците му казват puder или пудра, ползват още и английското nude. Ако някой помни, се жалвах като купих парфюма, че нямам гардероб за него. Първото, което направих е да си купя няколко тоалета в този цвят. Черешката на тортата е едно такова палто с прелестна яка, което нямам търпение да поднося. Това май ще стане съвсем скоро като гледам - при нас е около 15-17 градуса и вали като продънено. Ренка, в Нордрайн Вестфален кристализираме от студ - вас не ви знам как сте. Hug Чета за температурните рекорди при вас и чак не ми се вярва - вчера бях с дънки и ботуши - беше под 14 градуса. Носих Amour De Cacao да се топля в бисквитения му маншон. ooooh! В средата на юли!

# 37
  • Мнения: 7 420
 Здравейте! Grinning

  И от мен поздравления за темата,АттиHug  bouquet

  Не бих се включила във вашите сладкодумни редове,ако не беше въпросът за Синестезия.
  Както и някои тук ,притежавам този начин на възприятие от малка.
  Буквите,цифрите,нотите,вкусовете,ароматите ги виждам в различи цветове,а последните и в различни форми ,и фактури.....Като формите не са винаги ясно очертани,а приличат на облаци,пушеци,мехури,мазки....някои от тях изобщо не мога да опиша..........ако можех да рисувам с бои,може би щеше да ми е по-лесно да ги "изразявам",но пак не съм сигурна. Simple Smile
 
   С парфюмите съм досадно моногамна.  Laughing
   С години мога да ползвам един и същ (или една и съща групичка).И не,не ги съчетавам по цвят с дрехите.....
    По-скоро бих/не бих си сложила един или друг парфюм при някоя конкретна ситуация....
    Червен Пуасон за интервю за работа  НЕ,освен ако не кандидатствам за тв-водещ на кулинарно предаване "Пекарната на ........".  Grinning
 
     Хубав и усмихнат ден на всички!  Heart Eyes Hug

# 38
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Селма, аз с тази отрова даже и за кулинарно предаване не бих кандидатствала, че в такава пекарна, кракът ми не би стъпил  Whistling Joy
Натали, и аз възприемам Гарденията в Нюд, но прасковен, много светъл нюд, докато Sensuous Nude възприемам като бронзов нюд  Laughing.
Имах възможност да понося Жестоката гардения. Освен това, което съм описала, вече знам, че мирише на мама Heart Eyes Майка ми миришеше точно така, някаква смесица от Чарли (оригиналния), Клин Дойл (пак оригиналния) и Белите цветя на Маргарет Астор. Носи ми едно ретро усещане в добрия смисъл на думата. Най-добре тази смес се усещаше върху коженото й палто през зимата. Майка ми потвърди впечатленията ми. Много, много ми харесва Heart Eyes Вчера бях с него на BBQ и басейн на открито и като се появих ми казаха че съм дошла и съм оправила въздуха  Grinning

# 39
  • Мнения: 813
Гледам и състава на тази Жестока гардения и не виждам кое я прави толкова уникална Mr. GreenОчевидно е такава.Но по състав и ваши чудни описания я свързвам с пепелно розово , не толкова с бежов цвят. Едва ли ще я подуша даже и не искам, но ми стана любопитна. Марката ме влече ама не откъм парфюми точно Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 5 658
Такаааа... преброихме се синестетите  Grinning Hug Разговорите ми със Селма и Натали ме провокираха към тази тема. Винаги съм го имала това усещане, но доскоро не знаех, че така се нарича и че не съм само аз. Цветове, повърхности, усещане за допир, форми... Пълна гама от усещания. Да, съчетавам си цвета на дрехите с цвета на парфюма, но с този цвят, който е в главата ми, а не този, който се вижда по флакона. Любимите ми туберозни отрови ги виждам в ягодово-малиново или коралово. Единствено Фракас ми е зелен. Шалимар за мен изглежда бледожълт като разчупен лимонов мъфин. В оранжево виждам много разнородни аромати - и Сеншъс, и Sun Jil Sander, и Бронзовата Богиня, и Animale - но и нюансите на цвета са различни. Черната Орхидея за мен е Кафява Орхидея  Mr. Green - в този нюанс, който художниците наричат умбра - като суха прашлива  почва, кафяво със сив оттенък. Градската Кралица я виждам в цвят taupe - сиво-зелено-бежово. "Червени" аромати не понасям - това са Фемините и Галиано. "Лилави" парфюми обичам много - и аз като Ковачева  Hug си имам лилавите настроения и достатъчно парфюми за тях, няма вариант да облека лилава дреха и да не сложа лилав парфюм. Имам "бели" парфюми, макар да не обичам и да не нося бели дрехи, тях ги нося на ярки летни тоалети, понеже "цветът" им е неутрален и се "съчетава" с всичко. Бежовите парфюми са цяла вселена - там са и Беж, и Митсуко, и Жестоката Гардения, и Коко Мадмоазел - само че докато някои от тях ми миришат на копринена тафта, други ми носят усещането за бежова пластмаса.

Вчера видях билборд с реклама на това Кензо - не съм го подушвала, но изобщо не си представям синия аромат, към който насочва флакона - това ще мирише кафяво, в най-добрия случай - оранжево  Mr. Green

Радвам се, че ви харесва темата  Hug

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 12:06 от Атти

# 41
  • София
  • Мнения: 1 210
Това Кензо на мен ми мирише зелено, въпреки всичките му ванилии и други подобни тежести Laughing
Но не е нещо невиждано.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 658
Имам една съседка във входа, винаги усещам парфюма й, като се разминаваме пред асансьора. Мирише на розово, но не на рози, просто ароматът е такъв, но нямам идея кой е. Следващия път ще я питам  Crazy

Дали дизайнерите на флаконите и опаковките на парфюмите са синестети? Аз мисля, че да  Thinking

# 43
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512

Дали дизайнерите на флаконите и опаковките на парфюмите са синестети? Аз мисля, че да  Thinking

И аз. Peace

# 44
  • Мнения: 36 084
Аз се включвам само за да споделя, че вече имам мечтания Pure virgin. Разкошен аромат, обичам го и вече съжалявам, че си взех само 50 мл. Бях пред припадък като влязох в бутика на компанията и търсих само да зърна този парфюм. Не си направих труда дори да пробвам някой друг аромат, за което също съжалявам. Sunglasses

настоящата ми мечта  Heart Eyes
с кеф да я ползваш  Wink
от Съркъла ли го купи или от чужбина?

по темата - често имам асоциация парфюм-цвят, но твърде рядко съчетавам цвят на дреха и парфюм; по-скоро съчетавам емоционално състояние и парфюм, но емоционалните ми състояния не ги 'връзвам' с цветове независимо, че казвам 'черно ми е' или 'кално ми е' например; но май не казвам 'синьо ми е' или 'шарено ми е'

Общи условия

Активация на акаунт