Атентат срещу израелски туристи на летище Бургас, има взривени автобуси!

  • 73 089
  • 1 499
  •   1
Отговори
  • Мнения: 662
http://novinata.net/Izvanredno-Avtobus-se-vzrivi-na-letishte-Burgas

Истина ли е? Какво се случва, някой знае ли?

Последна редакция: ср, 18 юли 2012, 22:46 от sorsha_

# 1
  • София
  • Мнения: 2 806
Автобус се взриви на летище Бургас
Подобни статии има в различни информационни агенции, четох и за атентат. Дано да няма много жертви. Praynig

# 2
  • Мнения: 25 672
Засега жертвите са 3... 

# 3
  • Мнения: 662

Ужас...Първо мернах някакво заглавие с врзивен куфар, но последните новини явно са по-лоши, включително вече има и версии за атентат...
http://btvnews.bg/kriminalno/avtobus-s-izraelski-turisti-e-vzriv … -ima-zhertvi.html

Последна редакция: ср, 18 юли 2012, 18:41 от sorsha_

# 4
  • Мнения: 46 543
Истина, за съжаление, върви ред с извънредно съобщение по Нова...

# 5
  • Мнения: 1 701
Чух сирените преди час, но чак сега прочетох. Ужас...

# 6
  • Мнения: 294
Версията за атентат ми изправя косата от ужас.
Дано няма много жертви.
Като го прочетох, ми се стори толкова нереално, тук, в Бургас, да се случват подобни неща. А ако са организирани от някой, пребиваващ в България?

# 7
  • Мнения: 1 129
Ужасът е пълен, хвърчат линейки и пожарни, има жертви. Ако не ви се налага спешно да пътувате между Слънчев бряг и Бургас, по-добре изчакайте, докато бъдат извозени пострадалите, съобщава сайтът Бесове.
На паркинга на летище Бургас избухна в 17,30 часа бял автобус, пълен с пътници, съобщиха очевидци.

Пламъците са огромни, в момента три пожарни гасят. Линейки изнасят телата на обгорени хора. Паниката е повсеместна, тъй като паркингът е пълен с леки автомобили, таксита и летовници. Със сигурност има жертви, някои от ранените са транспортирани с частни коли към близките болници.

Патрулки хвърчат към летището. Линейки от всички здравни звена в Бургас също са на път към мястото на трагедията. Ако не ви се налага да пътувате в посока Слънчев бряг или обратно, не потегляйте, пътят ще бъде отцепен. Очаквайте подробности, наш екип вече е на летище Бургас./БЛИЦ

______________________________________________________________________________


Целият държавен ресурс за спешна реакция при кризисни ситуации е ангажиран покрай атентата на летището в Бургас! Минути след взрива десетки линейки са се засилили към мястото на инцидента с надути докрай сирени.
На летището е пълно с полиция, както и с пожарникари. Очаква се всеки момент към Бургас да тръгнат премиерът Бойко Борисов, вътрешният министър Цветан Цветанов и главен комисар Калин Георгиев.


_______________________________________________________________________________

Очевидци на атентата: Човешки глави летяха във въздуха.
Гледката по време на атентата в Бургас е била потресаваща. Очевидци на случилото се дадоха пред БЛИЦ противоречива информация. Всички обаче са забелязали летящите човешки останки.
"Беше ужасно! Във въздуха хвърчаха човешки глави", разказват свидетелите.

Все още няма информация за броя на загиналите. По първоначални данни бомбата е била поставена в задната част на автобуса и е била активирана, когато всички пътници са били вътре.

________________________________________________________________________________

Автобусът бил с израелски туристи.
Някой знае ли нещо повече от това което пише в агенциите.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 481
Ужас... Confused

# 9
  • Мнения: 662
Версията за атентат ми изправя косата от ужас.
Дано няма много жертви.
Като го прочетох, ми се стори толкова нереално, тук, в Бургас, да се случват подобни неща. А ако са организирани от някой, пребиваващ в България?

Аз също винаги съм считала, за почти невероятно, в България да бъде извършен атентат.
Сега прочетох по-подробно, че става дума за израелски граждани и предполагам, че атентаторът е чуждо лице...

Още два автобуса са се запалили, Божичко...
http://inews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F … 327_i.203280.html

# 10
  • Мнения: 2 199
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1468593

Цитат
Ливанската ислямистка групировка "Хизбула" подготвя атентат срещу израелски туристи, дошли на почивка в България, съобщи на 5 януари израелският вестник "Аарец".

Разузнавателната информация била предадена на израелските служби за сигурност и на българските им колеги.

За евентуална дата на нападението се сочеше 12 февруари, когато е годишнината от убийството на високопоставения член на "Хизбула" Имад Мугния. Плановете за атентата може да са били съгласувани и с Иран, твърдеше в. "Аарец".

"Българските спецслужби не разполагат с информация за готвен терористичен акт на територията на България. Поддържаме постоянна връзка с колегите ни от натовските служби. Те също не разполагат с такава информация", заяви пред "24 часа" тогава вицепремиерът Цветан Цветанов.

# 11
  • Мнения: 654
Мили Боже...............

# 12
  • Мнения: 1 129
Да, аз също пуснах тема. Явно по едно и също време. Това, което се пише по агенциите е повече от стряскащо. Не знам...

# 13
  • Мнения: 46 543
30-40 загинали, според извънредната емисия на Нова  Confused много хора.

# 14
  • Мнения: 1 129
30-40 загинали, според извънредната емисия на Нова  Confused много хора.

Аз разбрах, че 40 са били в автобуса, а за сега има информация, че загиналите са около трима.

Общи условия

Активация на акаунт