Отговори
# 735
  • Мнения: 24
Дарлена и Мила В честити бебенца да са ви живи и здрави
Ани Захаф Честит рожден ден
Биби мисля че не се подава никаква декларация, а в деня на изписването от болницата се издава документа за 15 дни бащинство

# 736
  • Мнения: 258
Честито на Дарлена и на Мила - много здраве и щастие на дечицата им!
Превръзките нощните на Always вършат вълшебна работа за лохии Hug!

# 737
  • София
  • Мнения: 484
Ааа, нели, от болницата дават бележка, но после той трябва да си пусне молба до работодателя, който после придвижва документите до НОИ.
Освен това въпросът ми е дали този болничен е 90% от заплатата?

# 738
  • Мнения: 76
Дарлена и Мила В честити бебенца да са ви живи и здрави и много да ви радват   bouquet
Ани Захаф Честит рожден ден  newsm59

# 739
  • Мнения: 216
Аз до колкото разбрах е 70 % от това, на което го осигуряват.

# 740
  • Мнения: 0
a протектори за матраци някой купувал ли е ? и какви?
че аз се чудя на НИМЕКС или БЛЯН? На бертони ще  ми свърши ли работа?

# 741
  • Варна
  • Мнения: 25 310
Ето какво намерих за отпуска на бащите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1522

доколкото разбирам се изчислява като обикновен болничен, но базата е 12 месеца назад. Т.е. ще получава нетната си заплата по ведомост за периода на отпуска.

# 742
  • Мнения: 1
Ехее за няколко дни цяла нова тема сте изписали Simple Smile
Честито на всички нови мамчета и дано скоро да има още повече хубави новини !!!
Аз няколко дни бях на вилата и изненадващо 170 км. ми се отразиха много добре - не съм имала никакви проблеми с пътя - а мислех, че няма да се размина с контракциите Simple Smile
Да ви питам - на мен от няколко месеца целите ми ореоли се покриха с гадни малки изпъкнали бенки Sad много страдам Sad .... дали има някакъв шанс да изчезнат след време ...макар че много ме съмнява Има ли някоя майка със същия проблем?
И какво да взема за мазане в началото на тялото на бебчето - мляко или лосион? Аз особена разлика не виждам.... но знае ли човек  Simple Smile
Видях, че сте коментирали от кога се води доносено бебето - пише различно - но след 37 г.с се води доносено - а след 38 г.с - родено в термин - поне аз така го схванах Simple Smile Тай като терминът е от датата , която са ви определили +/– 14 дни, тъй като не е сигурно кога е било самото оплождане.

# 743
  • София
  • Мнения: 484
БейбиАти, защо 70%, откъде пък тези 70???
Лудница, протектор имам, но не мисля да го слагам в началото, на толкова малко бебе едва ли ще му пропуска памперса, а тези протектори са найлонови отдолу и ще го спарва в тия жеги.
Месечинке, аз чета ето тази тема в бг мама http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410065.30 и пише, че се плащат 90%, както е майчинството на майката.

# 744
  • Мнения: 216
Мии, аз от тука така разбрах или нещо съм се объркала... знам ли ?!? Може да подвеждам !!!

Моят доктор каза, никакво раждане преди НАВЪРШЕНА 38- ма. Simple Smile

Ааа и за тялото, аз купих това. http://www.kozmetika.bg/show/MUSTELA/33272_Hydra-B%C3%A9b%C3%A9% … 1%8F%D0%BB%D0%BE/

# 745
  • Мнения: 258
Лосион за тяло на Чико от серията био - 18 лева.Чуден е!

# 746
  • Мнения: 20
При нас му се е  натрупала доста отпуска на бащата и незнам дали изобщо ще опрем до тия 15 дни.До такава степен съм свикнала все да го няма,че като изпадне в една безкрайна двумесечна отпуска почвам да се дразня и се изпокарваме обикновено за някоя тъпотия.

Вчера готвих картофена крем-супа.Кика си я поръча.А на мен ми се ядат спагети Чочара и ако намеря в кварталните магазини пармиджано ще спретна едни.
Относно готвенето ми е друг проблема  Rolling Eyes Какво да му бъркам другата седмица на мъж ми newsm78 Иска си нещо нашенско,пък на мен ми се иска и да е лесно и бързо ако може.Предния път посрещането беше с боб с наденица, сега няма да повтарям.

Одеве направихме двучасова пеш разходка и докато си стигна до нас имах чувството че се разпадам Tired Но пък се сдобих с така издирваните чехли.Не че са кой знае какво - 3 левови китайски боклуци,но никъде не можах да ги открия,а се запънах баш с такива да съм.Не ми се иска да нося в болницата нещо от вкъщи.

# 747
  • София
  • Мнения: 484
Даниелка, с този лосион ли се включваш?  Laughing Кажи как сте! Hug

Ето тази декларация - първата от списъка, трябва да подаде таткото http://www.bgstuff.net/formi-i-dokumenti/formulqri/5840-parichni … i-pomoshti-ot-doo

# 748
  • Мнения: 6 735
purple_orchid ,  в жегите бебето се маже с мляко Grinning
Мъжа ми е взел заявление -декларация по чл.50 да попълва, по спомен май като болничен се изплаща, но на колко % не помня.

Аз пък не готвя Crazy Довечера сме на рожден ден Grinning

# 749
  • Варна
  • Мнения: 25 310
Цитат
Месечинке, аз чета ето тази тема в бг мама http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410065.30 и пише, че се плащат 90%, както е майчинството на майката
Така е, с едно малко уточнение - 90% от осигурителния доход, но не повече от среднодневното нетно възнаграждение. И понеже нетната заплата е 78.39% от брутната (като се махнат осигуровки и данък) болничният се ограничава точно до нетната заплата по ведомост - това важи и за майката, и за бащата. Не мога да спра да се чудя защо не са го махнали този текст за 90-те %, само да заблуждава хората. Едно време, когато личните осигуровки бяха 7-8% от заплатата и имаше необлагаем минимум наистина имаше смисъл, сега си седи като някаква недомислица в закона Confused

Общи условия

Активация на акаунт