Хамстери

  • 65 379
  • 390
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Аха. Аз ползвам талаш и е светъл на цвят. Сега когато му свърши талаша ще взема грънули-ще гледам да са тъмни. Ще огледам и за по-тъмен талаш.

# 256
  • Мнения: 4
Здравейте .. Simple Smile Имам мъжко хамстерче от година , но скоро оплешивя по гръбнака и кожата му започна да се лющи .. Някой ако може да ми каже каква може да е причината ще съм му благодарна ...Simple Smile

# 257
  • Мнения: X
Здравейте .. Simple Smile Имам мъжко хамстерче от година , но скоро оплешивя по гръбнака и кожата му започна да се лющи .. Някой ако може да ми каже каква може да е причината ще съм му благодарна ...Simple Smile
Ооо, нямам идея какво му е. Дано не е нещо сериозно:blush:

# 258
  • Мнения: 4 196
Вижте ветеринар какво ще каже...

# 259
  • Мнения: 2
Аз имам минихамстерче, по външни белези е точно като Роборовски, обаче проблема е там, че Роборовски са хамстери джудета дълги до 5см и тежащи около 20-30 грама. Моя хамстер обаче е около 11-12см и тежи 55 грама. Но пък е много сладък, женски е, на около 9-10 месеца е.
Понеже ми се струваше самотен му взех още 2 приятелчета.
Едното е женско, а другото се оказа мъжко. С това мъжкото веднага се сдушиха и станаха двойка. Чат пат женския ръмжи на мъжкия, а той просто извърта глава, но като цяло се разбират. Забелязах че мъжкия някъде като легне и женски го следи и все при него се бута да спи. Обаче това второто хамстерче, което е женско, май е малко, не знам на каква възраст е, но е супер игриво, любопитно, бута се навсякъде, обаче другия големия женски само го бие когато се набута при него.
Както казах първия женски и мъжкия се сдушиха и вече имат и малки хамстерчета. Четох, че хамстерите раждат от 7-8 при първа бременност до към 10-12 след това. Моя хамстер роди само 3 малки. Според интернет Роборовски раждат между 3 до 7 малки. По всичко личи, че е тази порода, но защо е такова голямо и тежко. По време на бременноста тежеше над 60 грама, след като роди стана 55. Общо взето уж е мини хастер, ама прилича като на по-дребнто обикновено хамстерче, тези които не са мини имам предвид. За породата си е гигант.
На ден и половина тези мъничета бая шават. Едното особено дори и сляпо го хванах на 2 пъти да излиза само. Обаче това не е нищо, хамстерчетата са в единия край на клетката. Вчера чувам от другия ъгъл по диагонал едно пискане, гледам мъжкия легнал и гушнал едно от бебета. Това бебе как се е дотътрило чак до другия край си нямам идея, но ме изненадата как мъжкия го бе хванал и спеше с него, така както женската спи.
Проблема ми е, че другия малкия женски се вре навсякъде, сега го хванах точно отиде при бебетата и помислих, че ще ги захапе и убие и веднага го дръпнах. Това женското е най-малко, но се вре навсякъде, дори скача на бой на мъжкия, който е доста по-голям от него. Единствено на стария женски не скача, от него бяха като от коприва.

Забравих да попитам, нормално ли е мъжкия да не обича колелото в клетката?
За повече от месец нито един път не е завъртял колелото. 2-3 пъти съм го виждал влиза, души и излиза.
Знам че хамстерите са луди за колело, защото така изразходват енергията си, но този мъжки не го ползва.
Той само спи, яде и обича да се зарива в талажа и да рови, дори като е зарит въртре обича да обикяла клетката така в талажа все едно търси нещо. Но като цяло изглежда като ленивец пред женските. Единствено става по-пъргав когато е разгонен и тича след  женската.
А пък двата женски се бутат на колелото, дори се бият понякога кой да влезне. Този малкия понеже е бърз като светкавица виси много вътре, голямата женска не може да се дореди дори. Обаче тя много интересно спира колелото. Първо пробва от ляво и дясно да хване дупката за вход и да го спре, ако стане влиза, ако не тогава застава пред колелото и се мята върху него и го спира със сигурност и гони малкия женски хамстер.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 18:50 от Stefan Stefanov 634298

# 260
  • Мнения: X
Аз имам минихамстерче, по външни белези е точно като Роборовски, обаче проблема е там, че Роборовски са хамстери джудета дълги до 5см и тежащи около 20-30 грама. Моя хамстер обаче е около 11-12см и тежи 55 грама. Но пък е много сладък, женски е, на около 9-10 месеца е.
Понеже ми се струваше самотен му взех още 2 приятелчета.
Едното е женско, а другото се оказа мъжко. С това мъжкото веднага се сдушиха и станаха двойка. Чат пат женския ръмжи на мъжкия, а той просто извърта глава, но като цяло се разбират. Забелязах че мъжкия някъде като легне и женски го следи и все при него се бута да спи. Обаче това второто хамстерче, което е женско, май е малко, не знам на каква възраст е, но е супер игриво, любопитно, бута се навсякъде, обаче другия големия женски само го бие когато се набута при него.
Както казах първия женски и мъжкия се сдушиха и вече имат и малки хамстерчета. Четох, че хамстерите раждат от 7-8 при първа бременност до към 10-12 след това. Моя хамстер роди само 3 малки. Според интернет Роборовски раждат между 3 до 7 малки. По всичко личи, че е тази порода, но защо е такова голямо и тежко. По време на бременноста тежеше над 60 грама, след като роди стана 55. Общо взето уж е мини хастер, ама прилича като на по-дребнто обикновено хамстерче, тези които не са мини имам предвид. За породата си е гигант.
На ден и половина тези мъничета бая шават. Едното особено дори и сляпо го хванах на 2 пъти да излиза само. Обаче това не е нищо, хамстерчетата са в единия край на клетката. Вчера чувам от другия ъгъл по диагонал едно пискане, гледам мъжкия легнал и гушнал едно от бебета. Това бебе как се е дотътрило чак до другия край си нямам идея, но ме изненадата как мъжкия го бе хванал и спеше с него, така както женската спи.
Проблема ми е, че другия малкия женски се вре навсякъде, сега го хванах точно отиде при бебетата и помислих, че ще ги захапе и убие и веднага го дръпнах. Това женското е най-малко, но се вре навсякъде, дори скача на бой на мъжкия, който е доста по-голям от него. Единствено на стария женски не скача, от него бяха като от коприва.

Забравих да попитам, нормално ли е мъжкия да не обича колелото в клетката?
За повече от месец нито един път не е завъртял колелото. 2-3 пъти съм го виждал влиза, души и излиза.
Знам че хамстерите са луди за колело, защото така изразходват енергията си, но този мъжки не го ползва.
Той само спи, яде и обича да се зарива в талажа и да рови, дори като е зарит въртре обича да обикяла клетката така в талажа все едно търси нещо. Но като цяло изглежда като ленивец пред женските. Единствено става по-пъргав когато е разгонен и тича след  женската.
А пък двата женски се бутат на колелото, дори се бият понякога кой да влезне. Този малкия понеже е бърз като светкавица виси много вътре, голямата женска не може да се дореди дори. Обаче тя много интересно спира колелото. Първо пробва от ляво и дясно да хване дупката за вход и да го спре, ако стане влиза, ако не тогава застава пред колелото и се мята върху него и го спира със сигурност и гони малкия женски хамстер.
Незнам защо е по-голямо за вида си, но не ми се струва като нещо тревожно. За колелото и моя е мъжки, първоначално не го въртеше, но после свикна може просто да е по мързелив или да не го засичате и виждате когато го върти. Все пак е нощно животно. Може да вземете второ колело да има и за двете или да преместите по-малката госпожица в отделна клетка или терариум да не се дразнят.

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
При нас отношението към колелото се формираше в детска възраст. Т.е. имахме наблюдения, че хамстери, които до 3-4 месечна възраст не са имали колело в клетката не знаеха как да го ползват, дори и да виждат от други, тези които не знаят как да го  ползват  само го обикалят и гризат.

# 262
  • Мнения: 4 196
При нас отношението към колелото се формираше в детска възраст. Т.е. имахме наблюдения, че хамстери, които до 3-4 месечна възраст не са имали колело в клетката не знаеха как да го ползват, дори и да виждат от други, тези които не знаят как да го  ползват  само го обикалят и гризат.
Точно същото наблюдение имам.
На нашите мацки взехме колелета веднага и много си ги ползват, въпреки че вече са толкова едри, че едвам се набутват вътре. Ако не успеят да влязат вътре ги въртят с предните крачета отвън. Забавление пада.
Майка им, обаче, не ползваше колело, явно не е била научена като малка.

# 263
  • Мнения: 4 196
Ох, момичета, голям цирк тази вечер с едната ни мацка.
Мачкам я след работа, тя си търпи безропотно и по едно време гледам, че се заигра с копчето на потника ми.
Викам на ММ да я погледне какво прави, той  - ама то копчето не става за ядене, тя само се мъчи да си точи зъбите.
След 10 мин. я връщам в клетката и обяснявам на малкия интереса на Маша към копчето ми и... копчето го няма.
Cold Sweat
Започвам да търся, да не е паднало - не. Опипвам бузите - охо, копчето прибрано в бузката. Натъпках я със солети (купувам им с ниско съдържание на сол). Тя се изнерви, донатъпка се с фъстъци от запасите си и направи няколко обиколки в клетката, чудейки се къде да разтовари.
По едно време се навря в къщичката си, разтовари се и аз след нея веднага ревизия. Беше изплюла копчето и си го прибрах. Отдъхнах си...

# 264
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Ако й давате нещо, направено от брашно, по-добре да е сухар. Фъстъци  давайте с шушулката, да си ги отвори сама. Не помня дали може и орехи, но нека да са начупени и ядките да са в черупките - като се опитва да ги вади подкъсява зъбките.

# 265
  • Мнения: 5 095
Здравейте, имаме мини хамстер Роборовски и има здравословен проблем, който много ме притеснява. От вчера има кръв по стърготините и по една накъсана салфетка, с която си играеше и си направи от нея легло. Явно вчера през повечето време е лежал върху салфетката, вечерта я намирам цялата в кръв и опашката му също. По ноктенцата имаше кръв и помислих дали не се е разранил като се е почиствал. Но ... проблема е сериозен, тази сутрин опашката и около нея всичко е в кръв. Кърви отвътре ... Дали можем да му помогнем?Disappointed

# 266
# 267
# 268
  • Мнения: 4 994
Аз бих препоръчала да заведете животинката на ветеринар, щом кърви перианално / периурегарно. Едва ли е нараняване, а по-скоро някакво вътрешно кървене. Дори да няма лечение, ветеринарят пони ще обезболи животинката. Колко кръв имат те в телцето си, много бързо стават анемични и не бива да се отлага.

# 269
  • Мнения: 5 095
Най-добре е да го види ветеринар, но доколко ще му обърнат внимание, на 2,5 годинки е и вероятно ще ни отпратят заради възрастта... Disappointed

Общи условия

Активация на акаунт