Хамстери

  • 65 873
  • 390
  •   1
Отговори
# 375
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 68
здравейте
имаме хамстерче, вече от една година си го имаме. прекрасно ангелче е, но много бих искала да разнообрази храната, все яде храна за хамстери, но от две три седмици отказва да яде такава. да му давам ли парче ябълка или краставичка?
Нова съм тук, затова бих се възползвала от всяка една тема и всяко едно мнение.

# 376
  • Мнения: 4 205
здравейте
имаме хамстерче, вече от една година си го имаме. прекрасно ангелче е, но много бих искала да разнообрази храната, все яде храна за хамстери, но от две три седмици отказва да яде такава. да му давам ли парче ябълка или краставичка?
Нова съм тук, затова бих се възползвала от всяка една тема и всяко едно мнение.
Да, и морковче също.
Слънчогледови семки, но не солени, орехчета, лешници, коричка сух хляб, грах, царевица...

# 377
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 68
здравейте
имаме хамстерче, вече от една година си го имаме. прекрасно ангелче е, но много бих искала да разнообрази храната, все яде храна за хамстери, но от две три седмици отказва да яде такава. да му давам ли парче ябълка или краставичка?
Нова съм тук, затова бих се възползвала от всяка една тема и всяко едно мнение.
Да, и морковче също.
Слънчогледови семки, но не солени, орехчета, лешници, коричка сух хляб, грах, царевица...
Благодаря за съвета. Аз отвреме навреме му давам морковче да си гризка, когато го изкарвам от клетката, децата също му дават в ръчичка морковче, хем да свиква с тях😊

# 378
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 68
Как сте момичета? Пиша тук, защото ми трябва и вашето мнение. Нашето хамстерче се казва Рени. Мъжко е и скоро му предстои рожден ден, защото на 10 февруари 2021г. го взехме и той всъщност се е родил там някъде, около февруари, но не ни казаха кога точно, затова децата решиха в деня, в който си вземем хамстер, тогава да е рожденият му ден. И както разбрахте, вече наближава. Със съпруга ми обмисляме да му вземем нова клетка, защото той сега е в една малка само с колело и тунелче, на един етаж. Но, за жалост, тук в града ни не можем да намерим такъв магазин. Уж, голям град, ама ето...И най-вероятно ще трябва да поръчаме онлайн. Бях харесала една клетка на три етажа с две тоалетни и купичка за храна, но тя е много,една такава, ярка, ярко зелена. Дали да му я вземем или ще му е неудобно в клетката, заради яркия цвят?

# 379
  • Мнения: 4 205
Хамстерите са силно късогледи. Не мисля, че цветът ще е проблем.

# 380
  • Мнения: 3 783
Препоръчвам ти да влезеш във Фейсбук в групата за Хамстери.Там правят едни кутии от ПДЧ и плексиглас.Много големи,удобни и красиви стават.Иначе цветът не бърка.Мишоците недовиждат.

# 381
  • Мнения: 1 779
Здравейте,
От 4-5м имаме две хамстерчета джуджета. Още първите дни ги разделихме, защото мъжкия беше страшно агресивен. От около седмица женския хамстер се държи странно. Започвам от началото- в началото се хранеше напълно нормално, но почна да пие страшно много вода и след това повръща. Купичката с пясък я сменях през няколко часа защото буквално плува. В четвъртък вечер имаше малко вода, не му долях, в петък сутрин му налях нова, но от тогава нито вода пие, нито яде. "Облегнал" се е на купичката с пясъка и не мърда от там. Пипах го, не реагира, а попринцип са страхливи, не са свикнали на пипане. Жив е, диша, но стои там.
Търсих в гугъл и според симптомите излиза "натравяне"... Но всичко си е същото и ако беше нещо да не е наред с храната би трябвало и другия да не е добре, а при него няма проблеми.
Идеи?

# 382
  • Мнения: 4 205
О, съчувствам ви за малкото мишленце.
Не ми се е случвало подобно нещо, но със сигурност в случая бих потърсила специализирана помощ. Дано при вас има ветеринарна клиника и специалист по гризачите. Много мънички и нежни животинки са и бързо се влошават при проблеми.
Не разбрах и за тази купичка с пясък. Тя за какво е? Аз не съм гледала минита, да не е нещо конкретно за тях?

# 383
  • Мнения: 1 779
Благодаря. Заради часове по доктори на голямата ми дъщеря не обърнах достатъчно внимание на животинчето. Дано оцелее до понеделник...
Купичките с пясък са тоалетната им, с такива навици ги купих от зоо магазина и само там си вършат работата

# 384
  • Мнения: 4 205
Купичките с пясък са тоалетната им, с такива навици ги купих от зоо магазина и само там си вършат работата
Да, супер е това. Не знаех, че и при хамстер четата може така да се научат... Благодаря за инфото!

# 385
  • Мнения: 1
Здравейте,преди 2 дни ми подариха малко хамстерче албинос. Преди никога не съм имала и затова имам няколко въпроса. Клетката му е в моята стая и вечер доста гризе решетката. Когато просто си обикаля не ми създава проблем,но точно като гризе решетката е малко неприятно. Дали има нещо за гризкане,което да му купя и да замести решетката? Преместването на клетката в друга стая не е особено удобен вариант за мен. Виждала съм го да пие вода само веднъж- според вас дали има някакъв проблем? Опитах се да му дам вода докато си играе с мен извън клетката,но бута и не иска да пие.
A
Аз му давам всеки ден малко вода в купички и пие.

# 386
  • Мнения: 8 934
Хамстерите имат нужда от пространство, по-голямо от обикновените клетки. Поне аз не съм виждала толкова голяма клетка, колкото да е удачна за хамстер.  Най-удачно е да му осигурите аквариум.  Ние нашето го гледахме в аквариум с размери 80 на 35 и пак беше минимален размера.
Задължително трябва да имат колело, за да се движат и забавляват.

Нашето хамстерче живя две години и половина, което си е една доста дълголетна възраст за хамстер.
От готовите смески за хамстери то обираше единствено слънчогледа, тиквените семки, царевички, фъстъци и сушени плодове и зеленчуци. Допълнително му давахме всяка вечер суров морков, ябълка или банан, както и задължително парценце кашкавал - обожаваше го.
Много харесваше и едни малки бисквитки от зоомагазина, те май са с витамини. Ето така изглеждат, но сега нямам време да търся в кои сайтове ги има. С различни вкусове са, нашето много ги харесваше.
https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=ZyIxOMPL&i … hist=0&ajaxserp=0

Като цяло беше много сладко и симпатично животинче, но лошото е, че беше активно само нощно време, през деня рядко го виждахме. И то на практика не оставаше кога да общуваме и да му се радваме. За по няколко минути само, когато се размърда да си смени мястото за спане. А с напредване на възрастта спеше още повече...

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 09:14 от utro77

# 387
  • Мнения: 87
Може ли да се дава нещо сладко на хамстер , аз съм си позволявала да давам овесена бесквитка , кекс , разбира се съвсем малко парченце . Но не съм информирана дали не е много вредно за тях.

# 388
  • Мнения: 14 062
Естествено, че не може. Дайте му морков, ябълка...С кекс и бисквитки ще го уморите.

# 389
  • Мнения: 8 934
Може ли да се дава нещо сладко на хамстер , аз съм си позволявала да давам овесена бесквитка , кекс , разбира се съвсем малко парченце . Но не съм информирана дали не е много вредно за тях.
Може да се дават сушени плодове, които са сладки. Също и пресни такива.
В човешките бисквитки и кексове се съдържат и други съставки, които може да са вредни.

В зоомагазините продават и специални бисквитки, дори са с витамини. Много ги харесват. Има различни вкусове.
Сега нямам време да ги намеря в български сайт.
Ето тези
https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=ZyIxOMPL&i … hist=0&ajaxserp=0

От Румъния сме купували и истински кексчета за хамстери, но тук не съм виждала.

Нашето момче живя 2 години и половина, което доколкото разбрах си е дълго. Хранеше се предимно със слънчогледови и тиквени семки, фъстъци, кашкавал, банан, ябълка, морков - в сушено и сурово състояние.

Общи условия

Активация на акаунт