Електронна цигара - алтернатива на тютюнопушенето

  • 57 667
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 542
Като се изтощи напълно батерията започва да мига копчето непрекъснато за някакво време.
Иначе за светенето на копчето на его Т/С Upgrade Simple Smile жълто светят ъпгрейд батериите, когато са в режим на променливо напрежение. Ете малко инфо за тези батерии:

Новата версия на оригиналните Joyetech eGo-T/С батерии позволява използване на постоянно 3.3V напрежение - също както стандартните eGo-T/С батерии, или променливо напрежение от 3.6 до 4.15V (намалява с разреждането на батерията), което дава повече пара при използване на същия изпарител. Внимавайте, той като използването на този режим донякъде скъсява живота на атомайзерите! Превключването в режим на променливо напрежение става след като изключите батерията (5-кратно бързо натискане на бутона - достатъчно е да задържите бутона натиснат в продължение на 5 секунди и вече ще може да използвате батерията в този режим (след като отново я включите с петкратно натискане на бутона).
650-милиамперчасовата батерия за електронни цигари eGo-T/С осигурява достатъчен капацитет, за да използвате цигарата си в продължение на почти цял ден. Може да се използва с почти всички достъпни модели изпарители и картомайзери с "510/eGo" резба (eGo, eGo-T, eGo-C и 510 атомайзери; G4, Kanger, CE4, CC картомайзери). Батерията за Joye eGo може да се зарежда с обикновеното USB зарядно устройство за Joye еGo (съответно с преходници за автомобил или електрическа мрежа.
Както при повечето Li-ion батерии, и при тази няма изискване за определен начин на зареждане - достатъчно е да имате предвид, че капацитетът на батерията на електронната цигара ще намалее, ако я претоварвате постоянно. Най-добре е да редувате две батерии, по възможност и повече.
Ако не използвате батерията за по-дълго време е препоръчително да я махнете от атомайзера, за да не се задейства случайно, и да я съхранявате наполовина заредена на хладно място далеч от пряка слънчева светлина.


Когато е в стандартен режим, копчето на еГо С батериите свети в бяло когато е със заряд от 100% до 50%, между 50% и 10% копчето свети синьо, а под 10% тъмно синьо.
Когато е в режим променливо напрежение от 100% до 50% свети жълто, под 50% синьо и под 10% тъмно синьо Simple Smile
Тази индикация я имат само егоС батериите, егоТ обикновени нямат - те си светят бяло, егоТ ъпгрейт не знам.

Пукането е нормално Simple Smile

# 691
  • Мнения: 1
Обърках се #Crazy За първи път чувам за тези два режима и така и не можах да разбера каква точно е разликата между копчето да свети синьо и копчето да свети жълто (с 5 секундното задържане). Embarassed Имам предвид разбрах, че едното е постоянно напрежение, а другото променливо, но освен парата какво се променя? Как е по-добре да ползвам батерията?

# 692
  • Мнения: 18 542
Аз лично не съм сигурна, че усещам някаква разлика, но не съм си и играла много. За сега си я държа на нормално напрежение, пък като ми дойде музата да експериментирам ще го направя  Laughing
Ако си настроен изследователски, пробвай и сравнявай двата режима, но ако искаш да си пазиш батерията си я дръж на постоянен.
Явно си има значение при някои картове като дуалите например или тези с определено съпротивление.
 Не ме бива много по тоците, ама знам, че високо напрежение с високо съпротивление и ниско напрежение с ниско съпротивление трябва да се комбинират /карто и батерия/.

# 693
  • Мнения: 126
Момичета, здравейте! wavey

Много искам да си купя ел. цигара, но скоро ми предстои да емигрирам в Канада. Тъй като там напрежението на тока е 110 V, та се замислих дали има смисъл да я купувам докато съм тук. Но гледам, че коментирате тоците, та бихте ли ме посъветвали каква точно цигара да си купя, aко знаете? Praynig
Парите не са ми проблем. Искам да е качествена.

Благодаря!  bouquet

# 694
  • Мнения: 6 973
Адаптерите са с входящо напрежение 100-240V, така че и в Канада ще можеш да си ги ползуваш. Ако си вземеш пас-тру батерия можеш да си я зареждаш и от USB-то на компа.

JimmySoldier, променя се количеството пара, температурата и, вкусът и ударът. Затова по-запалените използуват вариволт модове и си регулират волтажа по собствен вкус и според картомайзера. Лично аз ако трябва да ползувам батерия като твоята, бих избрал постоянното напрежение и след това бих пробвал различни съпротивления на изпарителя за да намеря кое е най-подходящо за мен.

# 695
  • Мнения: 1
Днес срещнах един познат, който не бях виждал от дълго време и го гледам с е-цигара Grinning Беше с такава (http://innovationbg.com/image/cache/data/clear-vision-set-watermark-500x500.jpg) и каза, че му е от 3 седмици и е доволен. Както и да е, пиша по друг въпрос. Направи ми впечатление, че той между пушенията си не си изключва цигарата. Ако копчето не е натиснато хаби ли се от батерията и мога ли да си оставям цигарата включена, когато не я ползвам?

# 696
  • Мнения: 18 542
Можеш разбира се.  Grinning
Изключва се само, ако ще я прибираш някъде, където има опастност да я натиснеш без да искаш.

п.п. 3 седмици е нищо време, дано да продължи да е доволен и след 3-6 месеца  Wink

# 697
  • Мнения: 796
Не мога да намеря калкулатор, който да  смеси бази 6 и 38, за да получа 10/примерно/.

# 698
  • Мнения: 18 542
Не съм попадала на такъв калкулатор, но вероятно има. 
За твоя случай:
36мг.х + 6мг(10мг-х)=10мг.10мл
36х+60-6х=100
х=0,333

от 36мг ти трябва 0,3мл, а от 6мг ти трябват 9,7 за 10мл разтвор с концентрация 10мг/мл

# 699
  • Мнения: 796
благодаря, Миоки!

# 700
  • Мнения: 12 421
Не мога да намеря калкулатор, който да  смеси бази 6 и 38, за да получа 10/примерно/.

По моята бакалска сметка излиза, че трябва да смесиш в пропороция 1 към 3. 10 ml 38 + 30 ml 6 или  3 ml 38 +  9ml 6 и т.н. Така резултатът ще е 11 никотин. Ако смесиш 1 към 4 ще е малко под 9.

Последна редакция: нд, 07 окт 2012, 14:55 от Vapor

# 701
  • Мнения: 18 542
Не мога да намеря калкулатор, който да  смеси бази 6 и 38, за да получа 10/примерно/.

По моята бакалска сметка излиза, че трябва да смесиш в пропороция 1 към 3. 10 ml 38 + 30 ml 6 или  3 ml 38 +  9ml 6 и т.н. Така резултатът ще е 11 никотин.
Уф то била 38мг едната течност, не 36мг извинявам се.  Embarassed

# 702
  • Мнения: 12 421
[Уф то била 38мг едната течност, не 36мг извинявам се.  Embarassed

Не е въпросът в 38 или 36. На мен ми се получават 3 мл към 9, а не 0,3 ml към 9. Да не би аз да съм в грешка?

# 703
  • Мнения: 18 542
Ами сметките са на майка ми математичка.
Ето по тази формула:

36мг.х + 6мг(10мл-х)=10мг.10мл
36х+60-6х=100
30х=40
х=40/30
х=1,333 в период

10мл-1,333=8,667мл

# 704
  • Мнения: 12 421
Да, не съм права за 1 към 3, 1 към 4-5 трябва да е, като във втората ти сметка. Ето един страхотен калкулатор, който дава възможност да се пресмята комбинация от различни бази http://ejuice.breaktru.com/. Опцията е в Tools > Nic Combine. Въвеждат се мг и милилитри.

P.S. Според калкулатора излиза, че за постигане на 10 mg никотин трябва да се бъркат 1 ml 38 и 7 ml 6

Последна редакция: нд, 07 окт 2012, 15:39 от Vapor

Общи условия

Активация на акаунт