С какво ни дразнят свекървите?- тема 18

  • 52 625
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 884
Именно, и за това съм убедена, че не всеки млад човек ще приеме радушно идеята.

# 736
  • Мнения: 25 620
За майките е ясно, а татковците? Някак си не се сещам за мъж, който спокойно да си лежи в леглото, докато в съседната стая някой си оправя непълнолетната (да не кажа малолетната) му дъщеря. Може и да има такива, но аз не познавам. 
И, честно казано, не изпитвам желание да познавам.  Rolling Eyes

# 737
  • Мнения: 6 618
Бихте ли приели друго дете без значение приятел или гадже да нощува у вас без да сте говорили с родителите му?Аз не бих.

# 738
  • Мнения: 884
Ами май напоследък не се обаждам, както и на мен не ми се обаждат. Но става въпрос за един постоянен брой от 2-3 едни и същи деца, от години спят едно в друго-момчета.

# 739
  • Мнения: 2 927
Какче, да си кажат майките на момичета. И моите познати са все от онези с пушките.  Laughing

Ili__ , не, не бих. И детето е нощувало у приятели, и у нас са нощували други деца, но с родителите сме се разбрали и отговорността е поета. Но в пубертета нещата са по-разлчини. Обикновено децата искат да спят там, където няма родители.

# 740
  • Мнения: 662
Може и да се притесняваме повече, но контрол масово желаят да упражняват и го правят, точно свекървите, и то след като вече нещата са се случили. Laughing


А относно съжителството с тъща-не мисля, че е изключение.По-скоро, няма много драматизми, затова не са и толкова коментирани.Аз също бях в подобна ситуация една, две години.Споровете бяха между мен и половинката, понякога между мен и майка ми, никога между приятеля ми и нея. Laughing

Имам друго обяснение.Свекървите обикновено сами предлагат подслон, с желание маминко да остане по-дълго близо до тях, но последствията са видни и от тази тема. А и повечето мъже, сами не одобряват идеята да са при родителите на жената-не толкова заради евентуални конфликти, а по-скоро им е под достойнството.Друго си е при мама. Mr. Green

Около мен има подобни примери.И двете семейства са с жилища, младите трябва да се изнесат на квартира, но не им се иска още.И почти винаги, поне в началото, остават при свекърите, след настояване от страна на свекървата и по желание на мъжа.И започват драмите...

По другият въпрос.Мъжът ми отсега е на нож към бъдещите набези от страна на разни момчетии, но се надявам, когато дойде времето, да не прекалява.Иначе успешно го дразня и ми е много странно как толкова се пали. Laughing

Последна редакция: пн, 13 авг 2012, 18:38 от sorsha_

# 741
  • Мнения: 884
sorsha_, не знам за другите, тук в темата пиша за себе си, и коментирам вашите постове.За  тъщите и свекървите по принцип-няма как да имам мнение .
Скрит текст:
Абе с тези последните постове не спамим ли темата? Да не ни дърпат ушите?

# 742
  • Мнения: 25 620
Бихте ли приели друго дете без значение приятел или гадже да нощува у вас без да сте говорили с родителите му?Аз не бих.

Нощували са - и момичета, и момчета от друг град. Само нощуване, обаче.
Иначе купони са правили вкъщи. В наше отсъствие, естествено. Кой (и дали изобщо) е спал или е правил секс, не знам, а и не ме вълнува. Виждала съм снимки от нас, а и от други места - натъркаляни по легла, дивани и фотойли като прасенца, с дрехите, и завити с кой каквото си е намерил. Нищо шокиращо, нито пък наподобяващо оргия - нормален край на тийнейджърски купон.  Laughing
Оплаквания от съседи и полиция не се е случвало да има, така че очевидно може да им се гласува доверие. Няма нужда да им светим.  Stop
Още повече, че си почистват на сутринта. За разлика от нас едно време.  Blush

Скрит текст:
Абе с тези последните постове не спамим ли темата? Да не ни дърпат ушите?

Ами, не е спам. Търси се и се изяснява постепенно коренът на злото и защо изобщо се стига до дрязгите между снахи и свекърви.   Laughing

# 743
  • Мнения: 12 665
Тя и моята , като беше на 4 спеше с гаджето си - легло до легло в детската градина.

# 744
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Колко му е.  Laughing
Защо, бе мили бъдещи тъщи, не си гушнете дъщерята и зетя и не си ги дондуркате у вас? Така де, друго си е мама и щерка да се хванат за косите в общата кухня дали манджата се бърка от ляво надясно, или обратно и кога с какво да се захрани бебето, докато свекървата го играе бяла и добра отстрани и посреща младите от дъжд на вятър с хляб, сол и подаръци.
Е, те този въпрос живо ме интересува.   Laughing
Сакън, Какче, недей. Ка щяло да ми вземат чедото заврян зет. Традициите са си традиции.  Laughing

А сериозното ми отношение по въпроса е, че майките на момичета повече се притесняват и покровителстването на любовното ложе е част от контрола- да знаят къде и с кого се случват нещата.

За някои може това да се изразява само като контрол, за мен е точно обратното-улесняване на щерката (пък и на сина като порасне). Както казах-няма да им светя, но да ги изгоня да се пердашат навън, само да не го приеме някой за контролиране-ама моля ви се, преминавате в някакви абсурдни хипотези вече.
За мъжо ми ще се изкажа-млад мъж с нормални разбирания. Дъщеря ми е само моя щерка, но той я приема и за негова. Въпреки всичко, веднъж не си е направил устата по въпроса, да ми тропа по масата и да ми казва, че неговия дом не е хан!

# 745
  • Мнения: 12 665
Нашият дом определено, е хан, но не е бардак.

# 746
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Нашият дом определено, е хан, но не е бардак.
Интересно...аз не смятам дъщеря си за к**ва, за да смятам и пускането на гаджето й да спи у нас за нещо лошо, и в това време дома ми е да е бардак.
У нас съм спала само със сериозните си гаджета, сигурно това ще е единственото правило, което смятам да въведа. Щом ще се води у нас, да не е за една нощ...

# 747
  • София
  • Мнения: 62 595
има време, докато щерката стане на пуберска възраст и мъжът ти да се промени, пък Ако си е нормален! Не забрявай, че докато щерка ти стане на 14, и вие ще сте одъртяли с по десетина години, а тогава, като мъжът ти види какви форми прави милото му момиченце, въртейки се пред огледалото, как се киска по телефона като говори с някое момче, може хич да не си го познаеш тоз нормален млад мъж.  Peace Между другото, по мои лични наблюдения мъжете, които не са родни бащи на дъщерите си, не изпитват кой знае какви терзания от пубертета на момичетата, но приемат ли детето като свое, се държат така, все едно са им биологични.

# 748
  • Мнения: 12 665
Щом ще се води у нас, да не е за една нощ...

Ми ако не му става, или му е малък? Трябва да направи още няколко нощи, да си спокойна?

# 749
  • Мнения: 884
Цитат
Щом ще се води у нас, да не е за една нощ...
Като повдигаш въпроса за абсурдните тези...Няма начин да се знае предварително.

Общи условия

Активация на акаунт