Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 124

  • 113 369
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • на североизток
  • Мнения: 460
Ще ме насочите ли към изпитана рецепта за истинската глазура за еклери  Praynig
И горе-долу какво количество трябва да приготвя за една доза еклери?

# 691
  • Мнения: 148
Мишока,благодаря ти мила.Да така е,при мен много ясно се показват настроенията и се отразяват на тортите.Спрямо тортата може да познаете и душевното ми състояние.
За тортата със снимката не си,права.Не е правена просто ей така да мине..просто беше за бившият шев на зета .тои и колегите му искаха да го изненадат и искаха точно това,и разбира се аз нямах думата.За съжаление има и такива моменти.
А за снимките на моторите си права,във повече са ама там прикрих някои неща. Joy

Нинче,тортата е супер.Не е проблема във тънкото покритие а във измазването.аз също покривам много тънко защото интересното е че моите клиенти си ядат покритието.незнам как измазваш но пробвай варианта на Албенка със трохите.Аз също го правя но само когато има много за попълване.Ина че ето как процедирам аз;
сглобявам и оставям минимум 2 часа да стяга,вадя и грубо омазвам цялата торта със маслен крем без да се престаравам да заглаждам.оставям пак минимум за час на най-силното на хладилника.Вадя и вече измазвам и заглаждам на момента.Връщам във хладикника и разточвам чершав,вадя и покривам.След като покрия не пипам мин.3-4 часа за да стегне покритието.
Илариана,тортата ти е супер.

# 692
  • Мнения: 148
Продължавам:
Мариета,справила си се супер въпреки проблемите.не се ядосвай всички сме имали поне по една такава каръшка торта дето ти е идвало да я метнеш през прозореца.А от мои лични наблюдения съм установила че когато клиента е много придирчив нещата просто не стават.
Мадлен,добре си се справила.По нагоре някъде пусках един линка за постъпкови материали там има постъпково всякакви цветя.Разгледай го хубаво и нямаш нужда от книги ,ползвай него като насъолна книга.
Мишока,убий ме нищо не разбирам от това твое произведение.
Стига толкова,мисля че ви отразих подобаващо.ще пускам после че,отивам да довършвам втората торта дето си чака реда във хлаадилника.

# 693
  • София
  • Мнения: 1 220
Привет момичета  Hug
аз малко се изгубих, че работата ме натисна здраво и просто на моменти нямам време и в огледалото да се погледна, но скоро се надявам нещата да станат по кротки, че да имам време и за темата и да обърна внимание на любимото си занимание.  Heart Eyes
Виждам, че отново темата е пълна с красиви торти и много полезни съвети.
Да благодаря и аз на ditsan  за руския сайт- много полезен и такива неща има вътре, че ще има да го разглеждам с дни.
Аз искам да попитам за идеи за котки, че ще правя торта на котешка тема и още нищо не съм измислила ... newsm78

# 694
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 751
Ванче, мерси за отговорите, явно съм го пропуснала този момент с Фимото Simple Smile))
Нинче, аз обличам тортите отстрани с по един тъничък блат и чак тогава мажа с крем, стават много гладички. Иначе този проблем го имам като съм сиропирала повечко, колкото и да измазвам все не става гладко Simple Smile
Илариана, изключително много ми харесва твоята торта с Мини Маус и точно заоблената й форма я прави още по-ефектна. Би ли споделила с какво лилаво постигна този страхотен цвят!
Мариета, поздравления , че не си се отказала, станала е много хубава торта. Предвид препятствията , които си имала си се справила отлично. Знам колко е трудно да се работи без инструменти и спомагателни неща, за това адмирации за сполучливата торта. Цветът е страхотен! Единствената ми забележка е към дебелите фитили .Аз също много ритах против желатина, но истината е че при този вид торти със захарно покрите, той дори е желателен Simple Smile
Мадлене, страхотна торта  със страхотни цветове. Единствено малко нисичка ми идва, но може и да е от снимката. Бебчето е много сладичко, а с цветята съм сигрна, че след няколко опита, ще се справиш още по-добре Simple Smile Писах ти ЛС във ФБ  Wink
Мишоче, и тук да ти е жив и здрав Митко Simple Smile Много хубава торта си му направила, нищо че само децата знаят какво представлява Simple Smile))))
Ето и моите две тортички, всъщност три са, ама на третата нямам снимки още Simple Smile
Първата я искаха с празно място на нея, за да могат да си сложат пласмасови фигурки, но аз си я харесвам и без тях!

Втората ми е първата апликация , която правя, благодарности за напътствията от Ванчето! Получи ми се от раз и съм много доволна

# 695
  • Мнения: 0
Мишока,Дитсън,Ани_д,Благодаря Ви за съветите,ще поработя върху тази част с измазването,ще се науча и правилно да ви коментирам тортите  Flutter
Ани_д,страхотни са ти тортичките,а Мики Мауса е невероятен.Има ли някъде постъпково как се прави този вид трансфер от фондан.Аз си го представям така-изрязвам картинката на детайли,от тях пък изрязвам всеки детайл според цвета му и после сглобявам като пъзел,така ли е или пак изръсих пълна глупост  Embarassed В края на другия месец племенника има РД и от сега ме тормози за торта с картинака на Том и Джери,иска ми се да я направя така,както си направила МикиМауса,понеже имам пълен неуспех в последно време с трансферите,които се правят върху джоб.
Мишока,и твоята торта е страхотна,надписа много готино си го изрисувала.

# 696
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, влизам само да споделя малко инфо. Зная, че Коледа е още далече, но такива като мен които миналата коледа нямаха всички формички може би ще им е от полза. В Кауфланд вчера си купих коледни формички които се продават на бройка, аз лично си купих снежен човек, снежинка и ботушче, но имаше и други и цената е много добра 0,67 лв за бройка.  На етиката им пише че са Fackelmann.

# 697
  • Мнения: 4

*nin4eto*, Албена , благодаря   bouquet

# 698
  • Мнения: 275
Тези формички http://www.ebay.co.uk/itm/Mixed-Fondant-Cake-Cookie-Sugarcraft-D … sh=item68cc0451e5 дали ставатза курабийки  newsm78

# 699
  • Мнения: 0
Привет моми4ета! От години следя форума с интерес  и искрено се радвам на таланта Ви!Надявам се 4е  6те приемете о6те един новак дръзнал да се настани удобно във ва6ето красиво семейство на тортоправе6тите . Моля за малко помо6т как мога да ка4вам снимки тук или къде мога да про4ета за това ? Благодаря предварително , лека ве4ер на вси4ки

# 700
  • Мнения: 148

Ани,страхотни тортички.Апликацията  е супер,Браво!
От мен,двете тортички от вчера за днес.Успях ама много ми беше нанагорно,направо каталясах.
Тази е за новият зет.Ванилови блатове и крем от маскарпоне,кокосово мляко,конднзирано,квасена и Арония.


Тази е със лрема сирене,квасена сметана и малини

още снимки  има тук
http://ditsan123.snimka.bg/cooking/torti2.598534.28501231

# 701
  • Мнения: 148
Мерри 72,ето тук можеш да прочетеш
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

# 702
  • Мнения: 1 352
Хора, как се прави главата на този Спайдърмен? Навсякъде пише, че я правят от стиропор или пак нещо изкуствено, но мен ме интересува дали е възможно да бъде с блатове и крем и да стои така. Може би ако се укрепи вътре с шишове  newsm78...  

# 703
  • Мнения: 3 861
Мариета, според мен може и от блатове и крем, но трябва много стегнат крем за да държи. Това, което е притеснително в случая според мен е не как ще направиш формата от торта, а как ще я закрепиш под ъгъл. Виж как му стърчи брадичката надолу. Според мен може да стане с 3 -4 шиша бучнати по диагонал от най-дългите.
Ето тази съм я  правила така http://3.bp.blogspot.com/-hbAl1b398CI/ThdvRvlsppI/AAAAAAAAANg/hW … era+cake+copy.jpg , за касетата отгоре говоря. Виж я как е тънка. Това е блатове с крем и набучена с 4-5 шиша мисля бяха от всички страни по диагонал и влизат в тортата отдолу до края.
 А може, ако не ти се рискува и от сладък салам да я направиш. Тогава няма да има никакъв проблем според мен.

# 704
  • Мнения: 0
Ditsan благодаря за отговора.Тортите ти са страхотни.. 

Общи условия

Активация на акаунт