Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 50 504
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 382
Няма връзка. По-скоро , ако приемате продължително време не що инхалаторно.

# 676
  • Мнения: 129
аз съм забелязала от Зинат сироп,че се променя цвета на зибите

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 759
Ето ни и нас с грьм и тряськ.Нямам  време да чета но сега имам вече и да се оплача  Cry
От сряда през нощта ни се запуши нослето по скоро беше претьпкано с воднист секрет и цяла нощт едно вартене едно подхьркване...на нас това ни е 1 такава хрема за нашите 2г и половина.
Сутринта си духнахме носа едни леко зелени засьхнали работи.През деня тече щто годе прозрачен секрет докато не станахме от сьн 16-17ч. оттам насетне за около 1ч и малко от нослето ни течаха свободно гадни гьсти гнойни направо секрети зелено -бели  Embarassed
Обадих се на Филчев записах си час за петьк каза да капя до утре Тоббрекс и сутринта ни чака.Явно ни се стичат и на зад защтото като спинка и ми подкашля давещо по малко.
Имам питане вьзможно ли е да отглеждаме някоя гадинка в нослето ни?До сега нито Жожи нито баткото който е голям 8г. не сме имали такова нещо и вьобще не сьм на ясно?
Едно мамче от класа ни ми казва че те сега са изкарали такав вирус сьс аха сьщтите сополи и симптоми за по няколко дни  newsm78
Абеее нали си седи у нас не е на ясла заради точно такива работи пьк сега ако и гадинка сме завьдили някаква егати....Нужно ли е да се пие АБ  ако имаме такива работи?
Тамьн се похвалих че от 1,7 месеца не сме пили такава гадост и май си дрьпнах дявола  #Cussing out
Носният секрет за колоко дни става че не помня колко отдовна не сме им барникали за това изследване?
Забравих само да допьлня вчера ходих да си взема заповедта от социалните за фактурата.Одобрили са я и в края на месеца ще ни вьрнат 195лв момичета които сте т ТЕЛК за дечицата вьзползвайте се не е нужно да е от саноторално заведение фактурата нащта беше от хотела в който ходим в Сандански.

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 08:08 от katerinia

# 678
  • Варна
  • Мнения: 395
Може Кате,може  да е гадинка,друго има ли ви освен секретите?
Ако сте си добре пусни контролна МБ и след 14дена след като си понакапете капки.Зависи от лабораторията и от бактерията,последно при нас чаках седмица #Crazy,офтикясах и беснеех,но отговора беше"изисква още време в термостата",но това за антибиограмата след като са я изолирали,мисля самото изолиране става за ден.Много зависи и от бактерията и от това колко е количеството и дали самата тя ви тормози вас или сте просто преносители.Мисля,че в определени случаи може и без орален АБ,само с локален в капките или/и крем,но е по преценка,гаранция,че ще умре гада по някакъв конкретен начин НЯМА,док. ще ви каже
За антихистамините не съм забелязала подобно нещо при нито едно от децата,а каката бя дълго време е пила без прекъсване навремето.

# 679
  • Мнения: 1 351
Здравейте , имам още един въпрос : Нали спряхме Монтелукаст- а от два дни и още на другият ден започна да кашля по- силно и по- начесто , а като легне започваха гърдичките да свирят . От снощи възобнових даването на Монтелукаст- а и тази сутрин не кашля ?
 По всичко личи че май не трябва да се спира , както предложи докторката ни .
На някой от вашите дечица случвало ли се е ?!

Ние имаме хрема гъста и прозрачна от нослето и то само следобяд , а като кихне обаче има зеленикави и бели пръски ...чудна работа  newsm78

# 680
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ние имаме хрема гъста и прозрачна от нослето и то само следобяд , а като кихне обаче има зеленикави и бели пръски ...чудна работа  newsm78
Изводът е пускайте секрет - носен!!!
Взема се сутрин рано още като стане детето, но предната вечер не трябва да сте капали нищо с АБ в носа, може само с ФР да се изчисти. Като стане, накарайте го леко да издуха носа, така че като духне да излят напред секретите - колкото може, за да не се бърка надълбоко и да се разранява нослето, обирате внимателно и в двете ноздри и затваряте епруветката.
Съвет стерилни епруветки за секрет - аз си купувам от лаборатории ЦИбалаб - казвам че искам стерилни епруветки за гърлен и носен секрет - по едно левче струва едната. Аз винаги си имам в къщи, за спешни случай -станала съм спец по взимане на всякакви секрети Mr. Green. Днес и аз пусках - отново.
Кате, а да ми беше звъннала да ти кажа какво да направиш - дано не си дала още Тобрадекса! Муката е дала правилен съвет - може и без да пиете АБ, ако нямате Т, не сте отпаднали, не е нужно да се пие АБ и капки с такъв ще свършат работа, но поне пусни секрет да видиш какво е наистина, може и нищо да няма - просто, като спи детето през нощта и се събира секрета - сутрин като стане е нормално да е по жълтеникав, нашият е такъв в момента! Е така де бяхме три дни в новата градина, но този път съм сигурна, че изобщо не е от градината, ние явно просто си я носим тая Мораксела и неможем още да я изтребим, знам ли и аз. А може и да си е вирусна инфекция и аз ще зная със сигурност в понеделник, само ме е яд че днес не е на градина! На нея много и хареса в новата ДГ, приеха я много добре и децата и учителките, ходи с желание, харесва и много. Даже онзи ден ми вика, че много рано съм я взела и неможала да си поиграе с децата! Mr. Green
Кате аз  нося секрета в Токуда в лабораторията - установих, че там излиза най евтино и става най бързо. Носният секрет става за 48 часа - т.е. два дни и то с антибиограмата и струва 16 лв., ако нямаш направление. За справка в Цибалаб - същия секрет струва 32лв. Twisted Evil и става много по бавно! И в Рамус съм носила, но там не си спомням точно колко пари беше, обаче също беше скъпичко. То можеш и сама да си направиш справка почваш да разглеждаш наред страниците на лабораториите - навсякъде си има ценоразпис! Можеш да пуснеш секрета и тогава почвай да капеш Тобрадекса. Явно имате възпалена носна сливица, щом и през нощта похърква и подкашля! Но ще се оправи не се тревожи.  
Лъки как е Цветка, излязоха лирезултатите? Аз мисля че нямате пневмония, не се притеснявай! Praynig И на мен ми се е случвало така да се задръсти Вероника и да кашли и свирка дълго време и  без резултат от инхалации, хомеопатични и  т.н. Изпи един АБ и се оправи, понякога наистина са си наложителни!!! Исках да те питам с какви правени капки морихте Вие МОракселата на Цветка и после какво беше лечението! Айде може и на лични като имаш време да пишеш да не спамим темата!!!

# 681
  • Мнения: 48 241
Аз съм много доволна от Добринова- УНГ в Токуда
Пускала ни е какви ли не неща, не лекува на сляпо, обикновено ходим при нея, но ние със сина ми си имаме едни алергични проблеми и от време на време стафилококи...общо взето нищо сериозно, не знам за отити и т.н....
Не бях очарована от УНГ в отделението, защото ми се видяха много претрупани, а едната лекарка даже ни изписа на два пъти антибиотик на сляпо, единия път при чиста кръвна картина и липса на симптоми...

# 682
  • Мнения: X
Да се запиша и аз при вас. Дъщеря ми е недоносена, като малка правеше чести бронхиолити. Заради тях 2 години беше на Сингулер, инхалации с вентолин и разни антиалрегични. Алерголожката ни спря Сингулера - на всички деца при нея го спира по нейни си съобръжения(подкрепям ги) и в момента сме на Пулмокорт при нужда. Миналата седмица беше с трахео - бронхит. Да не говорим, че тези споли край нямат. Като потекат трудно спират. С увеличени сливици е (по наследство и моите са били такива).

П.С. Да ви кажа попрочетох много за Сингулера. След като го спряхме детето е значително по спокойно, ако ме разбирате какво искам да кажа. Определено се вида огромна разлика.  Peace

# 683
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
Айфел, пуснахме кръв, СРП и диференциално броене, чакам до час резултатите. Заради стреса цялата се обринах, ходих и на кожен тази сутрин-дерматит на нервна почва. Чудничко, чудничко.
Моракселата някъде тук съм писала с какво я морихме, но ще поровя довечера в записките и ако намеря ще ти пиша. Всъщност, ако не се лъжа, съм ти я пращала на ЛС? Ей сега ще проверя и ще ти я пратя пак, ако я имам в компютъра.

# 684
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз имам спомен че ми праща и аз ще проверя, но не съм сигурна дали  е тази рецетпа за капките с които морихте Моракселата. Аз се обадих на лекарката в Токуда, тя предписа засега Цилоксан или Макситрол по антибиограмата да капем и изопринозин. Но мисля да поизчакам днес да видим хомеопатичното как ще се справи. Вече нямам никаквя вяра на тези антибиотици, те май само замазват повече картинката и нищо не правят. Close Не че и хомеопатията се справя де, май единственото решение ще е клъцни срежи Confused.

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 14:19 от <eiffel tower>

# 685
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
Капали сме Макситрол, но после капахме тези правените с Гентамицин, алергозан и физиологичен разтвор-виж в пощата си, мисля че там пращах Peace

Излязоха кръвните резултати-няма данни за бактериална или вирусна инфекция, всичко и е ок в тях, само алергичните показатели са завишени-спазъмът е алергичен, ура! Ще го борим с хомеопатия, отдъхнах си най-накрая. Много съм щастлива, че е от всички злини най-леката!

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 13:04 от Lucky Plam

# 686
  • Варна
  • Мнения: 395
Браво за добрите новини Лъки,успех в борбата!
Ако не е нахално ще помоля и на мен да постнеш на ЛС рецептата за уморяване на Мораксела,и ние не можем я преборим

# 687
  • Мнения: 2 494
Lycky, браво, бързо оздравяване!

Катерина, пуснете секрет, дано няма гадинки  Hug

Изписаха ни пак да почнем сингулера и фликсотида като посвирка преди 2 седмици, но той се оправи за 3 дни и аз веднага намалих фликсотида на 2*1, понякога само 1*1, а сингулер вообще не съм почнала.... дано не се наложи. Давам само ксизал и се надявам да сме здрави  Praynig
Обаче педиатърката изписала Сингулер таблетки, вместо сашета, уж били безплатни, да ама не, доплащане 21лв, а за сашетата не съм доплащала миналата година.... засега нямам намерение да ги почвам. А другия месец мисля вообще да не ги вземам.

Забравих за какво влязох, за София дечицата с Телк са освободени от такса за детска градина и ясла, сигурно го знаете, но и аз да споделя, съгласно тази наредба, раздел 3, чл. 39
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=75
  Hug

Хубав ден на всички!!!

# 688
  • Мнения: 3 695
за София дечицата с Телк са освободени от такса за детска градина и ясла, сигурно го знаете, но и аз да споделя, съгласно тази наредба, раздел 3, чл. 39
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=75
Да, но не за всички деца с ТЕЛК, а само с 50 и над 50 %.  Peace

При нас спазъмът мина отдавна, но сополите и кашлицата дълго се влачиха и като резултат се получи възпалено ухо  Sad.  Даже докато каже, че го боли, то се проби и изтече, което било по-добрия вариант. Но учудващо за мен е колко бързо стана пробиването. Сега ще пие АБ, че опасно било. Досега само веднъж е пил АБ, това ще е 2я, дано го излекува бързо.
Бързо оздравяване на всички!   bouquet

# 689
  • Мнения: 2 652
Няма връзка. По-скоро , ако приемате продължително време не що инхалаторно.

Не, само вентолин на 2 пъти за по седмица и веднъж Пулмикорт за 3 дни. Четох сега разни информации - антихистамините могат да причинят обезцветяване и пожълтяване. Но никъде не пишеше дали е обратимо, само повърхностно (като при Амоксицилина) или могат да бъдат засегнати и корените на постоянните зъби, както при доксициклините. Та затова и тръгнахда питам как са зъбите на вашите дечица.

Общи условия

Активация на акаунт