Прясна цаца

  • 7 002
  • 28
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Прясна цаца от къде купувате в София? Изобщо да търся ли или я карат само замразена?  Rolling Eyes

Искам да направя маринована цаца в бурканчета, открих страхотна рецепта!

# 1
  • Мнения: 27 524
Не мисля, че ще намериш наистина прясна цаца в София. А и изобщо прясна риба  Simple Smile

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Поне да не е замразена....  Sad

# 3
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
В сп. "Риби и такъми" пишеше, че И цацата вече е внос от Китай..... Crazy .

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Аз в Бургас не намерих прясна цаца, какво остава за другаде.  Sad

# 5
  • Мнения: 26
Аз в Бургас не намерих прясна цаца, какво остава за другаде.  Sad
Peace Във Варна също нямаше.

# 6
  • Мнения: 493
Щом е за мариноване пробвай с Облез (уклей). При нас я има дунавска, но съм чувала, че и от язовирите вадят . Предполагам, че ще има при вас прясна от нея. Чудесна е за консервиране.

# 7
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Да, предполагам за Дунав законите за риболов са подобни на тези за Ч. Море. Уклеят обаче не е обект на промишлен риболов и ако се продава обикновено е резултат от бракониерство- говоря за вътрешността на страната Peace .

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Значи и Уклей едва ли ще намеря....

А за консервиране само прясна риба ли е подходяща? Мога ли да ползвам замразена, а след размразяването да я изчистя и консервирам? Или няма да стане добре....?  Rolling Eyes

# 9
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Значи и Уклей едва ли ще намеря....

А за консервиране само прясна риба ли е подходяща? Мога ли да ползвам замразена, а след размразяването да я изчистя и консервирам? Или няма да стане добре....?  Rolling Eyes
Можеш, ще стане. Преди години свекър ми мариноваше лефер, замразен естествено. Резултатите бяха отлични, по- вкусна рибна консерва не съм яла оттогава и преди това Peace . Продават шпроти, по- добре са от цаца, не са солени поне и са по- лесни за почистване, по- едри са. Има в Метро, пакети по 2кг- рибките са стегнати и нямат сто кила вода/лед по тях.

# 10
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
 Виждала съм да продават в Карфур, но дали е била наистина прясна или размразена- не знам.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз в Бургас прясна цаца не намирам, ти за Сф питаш ...
Ако някой намери, и аз се интересувам.

# 12
  • Мнения: 0
Ери,а рецептата няма ли да споделиш? Praynig Hug

# 13
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
и аз на опашка за рецептата

# 14
  • Мнения: 5 001
Не мисля, че ще намериш наистина прясна цаца в София. А и изобщо прясна риба  Simple Smile

Цацата май е на изчезване от морето......Иначе има прясна риба в София.....Даже много прясна....
Има внос от Бяло море.....
Вчера в единият от рибните магазини на Женският Пазар имаха даже раци(краб) ....И бяха живи още....


Искам да направя маринована цаца в бурканчета, открих страхотна рецепта!

За осоляване ползвай Хамсия(Гаврос)....Намирам вече няколко пъти много прясна...Даже си мариновах 3 буркана,мА вече почти ги опапахме.... Laughing Laughing Laughing Laughing Става страхотна!!!

Последна редакция: чт, 26 юли 2012, 16:26 от TheNMaster

Общи условия

Активация на акаунт