2880лв накуп за майки-студентки - 8

  • 71 549
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Запис и от мен! Септември започвам 4-ти курс редовно  bouquet

# 16
  • Мнения: 470
beauty_ И аз така мисля,ама реших да питам тук,знае ли човек...С толкова ВУЗ-ове,колежи... Питам,защото бебка на 13.09. навършва 6 м и ми се искаше преди това да запиша,че много спорен въпроса....  Thinking

Аз на 25 юли се записах, да се разбира-платих си първия семестър, и в същия ден веднага след записването, ми попълниха уверението, че съм редовен студент. Става въпрос за ШУ, но надявам се и в другите университети да е така, логиката е, че се водиш студент след издържан изпит или прием, и след заплащане на таксата. Иначе учебната година започва на 17 септември чак. Успех!

# 17
  • Мнения: 23
А някой има ли идея колко струва семестърът за бакалавър ако не е държавна поръчка?






















# 18
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 110
А някой има ли идея колко струва семестърът за бакалавър ако не е държавна поръчка?

Всичко зависи от университета.  Peace







# 19
  • Мнения: 75
beauty_ И аз така мисля,ама реших да питам тук,знае ли човек...С толкова ВУЗ-ове,колежи... Питам,защото бебка на 13.09. навършва 6 м и ми се искаше преди това да запиша,че много спорен въпроса....  Thinking

Аз на 25 юли се записах, да се разбира-платих си първия семестър, и в същия ден веднага след записването, ми попълниха уверението, че съм редовен студент. Става въпрос за ШУ, но надявам се и в другите университети да е така, логиката е, че се водиш студент след издържан изпит или прием, и след заплащане на таксата. Иначе учебната година започва на 17 септември чак. Успех!
И аз вече се записах, но тъй като термина е през септември, а до колкото разбрах от темата заялвлението и уверението трябва да са от един и същи месец, за уверение ще отида през септември. При вас щом са родени бебчетата вече не е проблемда си вземете заявление и по-рано.
И аз се записах в ШУ, но си нямах и на представа, че специалността Туризъм се учи във Варна. И като стане време ще разпитвам от къде мога да си взема уверениетото...

А някой има ли идея колко струва семестърът за бакалавър ако не е държавна поръчка?

Всичко зависи от университета.  Peace








Подкрепям!- в някои университети няма разлика в семестриалната такса дори и да имаш друга бакалавърска степен.

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте!
Нахлувам при вас с един въпрос.
От написаното на първа страница не ми става ясно дали може да се получи тази еднократна помощ ако майката взима и майчинство. И дали втората година също може да се получава минималната заплата.Или се ползва само една година майчинство.
Ще помоля ако някой може да ми отговори.

# 21
  • Мнения: 75
Andonelka, коментирали сме и преди- тази помощ е съвсем отделна и не влияе по никакъв начин на болничен, майчинство и т.н., които ще получаваш.  Peace

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Да запишеш с ясното съзнание, че ще платиш един семестрър, за да вземеш въпросните 2800 не ми струва много читаво и хитро  Confused

Айде пак до това допряхме. Съвсем читаво си е, щом не нарушаваш никакъв закон! Никакви скрупули нямам, съжалявам.

# 23
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен!
И според мен, каквото може да се вземе, трябва да се вземе, дори ако трябва да се запише един семестър, след като законът го позволява. А и изобщо не коментирам темата, че държавата не полага никакви грижи и не поема кой знае какви финансови ангажименти към майките или децата, така че, да ме прощават, но....защо пък не.
Аз записах втора магистратура през Януари тази година, и родих през Юни, т.е. редовна студентка съм. Магистратурата ми е два семестъра. И съпругът ми, когато отишъл да занесе документите в общината, му казали, че нямам право, защото съм първи семестър...и куп други простотии. Та се чудя аз ли не мога да чета закона и да го разбера, или лелките там са тотално некомпетентни. Все пак към датата на раждане съм редовна студентка и съм подала заявлението за помощта преди навършването на 6 месечна възраст на детето.
Някой имал ли е подобен случай???
Аз все още чакам да я получа.....

# 24
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 110
Да запишеш с ясното съзнание, че ще платиш един семестрър, за да вземеш въпросните 2800 не ми струва много читаво и хитро  Confused

Айде пак до това допряхме. Съвсем читаво си е, щом не нарушаваш никакъв закон! Никакви скрупули нямам, съжалявам.
Морал може да се раздава единствено,когато има някакво закононарушение.В случая няма,така че е излишно. Wink  Stop

# 25
  • София
  • Мнения: 932
Здравейте и от мен!
И според мен, каквото може да се вземе, трябва да се вземе, дори ако трябва да се запише един семестър, след като законът го позволява. А и изобщо не коментирам темата, че държавата не полага никакви грижи и не поема кой знае какви финансови ангажименти към майките или децата, така че, да ме прощават, но....защо пък не.
Аз записах втора магистратура през Януари тази година, и родих през Юни, т.е. редовна студентка съм. Магистратурата ми е два семестъра. И съпругът ми, когато отишъл да занесе документите в общината, му казали, че нямам право, защото съм първи семестър...и куп други простотии. Та се чудя аз ли не мога да чета закона и да го разбера, или лелките там са тотално некомпетентни. Все пак към датата на раждане съм редовна студентка и съм подала заявлението за помощта преди навършването на 6 месечна възраст на детето.
Някой имал ли е подобен случай???
Аз все още чакам да я получа.....

Някои хора в Общината не знаят защо седят там. Имаш право на помощта, търси си я.

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! Знам, че доста е обсъждано и се извинявам ако ще ви досадя, но моля за съвет за моята ситуация, ако може да ми разясните някои неща, понеже вече се чудя дали аз не пропускам нещо. Детето ми е родено на 11.01.2012 г. На 21.07.2012 г. се записах студентка редовно обучение в ТУ - София и ми издадоха уверение. На 23.07.2012 г. отидох в социалното в Люлин, за да пусна документи, но жената там ми каза, че не ми се полагала помощта, тъй като 6 м. са минали от раждането на детето. Спорих с нея, яд ме беше, че не носех закона да й го покажа, ако не го е чела! Доколкото видях в закона, пише че се броят 6 м. от края на месеца, в който е родено детето, т.е. от 31.01 до 31.07 - по мои изчисления съм в срок. В крайна сметка ми прие молбата, с мнението, че ще ми бъде отказана. Чаках с надежда да огледат нещата както трябва, но уви - вчера получих писмо, че ми е отказана помощта с мотиви: "Правото възниква от датата на раждане на детето и се погасява в срок от шест месеца (осн. чл. 12, т.7 от ЗСПД и чл. 16а, ал. 6 от ППЗСПД)". По това, което прочетох в закона и правилника, което те сами са посочили, са в грешка. Но се чудя, дали има нещо, което аз пък да съм пропуснала? Да не са ми отказали, понеже съм пуснала молба преди края на месеца, в който съм записана? Мисля да обжалвам, но ще съм много благодарна ако някоя мама, която също е обжалвала да ми каже каква е процедурата - къде трябва да се отиде и свободен текст ли се пише обжалването или някакви бланки има, след обжалване ако се спечели, след колко време може да се получи помощта? Много благодаря за всякакъв съвет и инфо!  Hug

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 21:04 от elapsoida

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
И съпругът ми, когато отишъл да занесе документите в общината...

Някои хора в Общината не знаят защо седят там. Имаш право на помощта, търси си я.

Каква Община?! Документите се подават в Социално подпомагане  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 47
По дилемата за 2-ро висше.Искам да споделя за моя случай.Имам висше-магистър.Записах 2-ро със степен бакалавър и понеже прочетох,че то не може да е държавна поръчка ,а само платено 10 пъти се обаждах до ШУ да питам дали е редно,последния път ходих лично в учебен отдел за да съм спокойна,че не нарушавам някакъв закон.Отговора:избраната от мен специалност няма вариант на платено обучение,семестъра струва 300 лв и това е таксата абсолютно еднаква за всички.Дори имало и други в моето положение т.е.магистър последван от бакалавър,всички плащат само 300 лв.Искрено се надявам занапред да нямам проблеми по този въпрос.Прочетох в темата,че се попълват някакви уверения и там се отбелязва какви предходни степени имаш-аз в понеделник ще се записвам и ще споделя за това,но ми се струва логично да има такава опция,лично при мен ще има много признати изпити от предходното ми образование понеже са сходни

# 29
  • Мнения: 1 669
Здравейте, мами! Знам, че доста е обсъждано и се извинявам ако ще ви досадя, но моля за съвет ...

За да не досаждам и аз за 50ти път, те моля да се върнеш в предишната тема и да отделиш 30мин. да я прочетеш. Казусът е обсъждан и мотивите и начинът за обжалване на подобен отказ са посочени изчерпателно.

Общи условия

Активация на акаунт